Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole so gostilniške bučke. Domnevni stric iz DARS-a pač ne pozna zakonodaje s področja javnega naročanja (kar se tudi navzven vidi glede na to kaj počnejo, hehe). Nobene zakonske ovire namreč ni za to da ne bi mogli narediti skupnega razpisa (34. člen ZJN-3: (javno naročanje, pri katerem sodelujejo naročniki iz različnih držav članic)), to je stvar politike, tako da si to ali narobe razumel ali pa tisti, ki jo to govoril, ne ve prav veliko o javnem naročanju.
Nič nisem narobe razumel - tako je povedal. In ni trdil, da nebi mogli skupaj narediti razpisa ampak to, da sta nacionalni zakonodaji pri pritožbah precej različni in zato bi rezultat bil nezanesljiv.

zdej s pa zresni..napisano ej..matematično..nisem ti jaz kriv, da si fdv-jevc. :)

to je pa res problem. lej..žrebaš enkrat 100, enkrat 50 in enkrat 25 tisoč tolažilne za gradbince ki bi se prijavili. neka donacija, pomoč, jubilejna nagrada, neki pač.
Zmerjaj ti koga drugega s FDVjevcem! Če že, je bil takrat FSPN, pa tudi tja nisem hodil!
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Gyver: skupen razpis bi se delal ali po naši ali po Avstrijski zakonodaji; posledično je pritožba lahko samo ali po slovenski zakonodaji ali po avstrijski. Zanesljivost s tem nima zveze... Skratka potem ni vedel kaj govori, believe me.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjamem, ampak mi pokaži slovenskega politika, ki bo požegnal, da se razpis za Slovenijo dela po avstrijski zakonodaji - ker naša je itak adijo pamet?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tukaj nekaj pljuvate čez naše firme, razpis bi delali pa po avstrijski zakonodaji ...
če bi to naredili, nas Turki še povohali ne bi. Kdo pa mislite, da se je za gradnjo prijavil v Avstriji?
https://tl.finance.si/8931124
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Mogoče bi se pa ti avstrijci ki so pri njih dobili projekt, naš del tunela je 25% krajša torej bi bila cena še precej pod 90 milijonov pa vso opremo bi imeli na lokaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Verjamem, ampak mi pokaži slovenskega politika, ki bo požegnal, da se razpis za Slovenijo dela po avstrijski zakonodaji - ker naša je itak adijo pamet?
Saj ne ugovarjam temu, napisal sem samo odgovor na tvojo prvo vsebino, kjer je bil "problem" v neusklajenosti zakonodaje:
"Je zadnjič "stric" mislim da z DARSa razlagal, da bi lahko skupaj z avstrijci izvedli javni razpis, AMPAK naša in njihova zakonodaja ni usklajena, ker pri nas se lahko vsak k.rac pritoži in zadeva stoji in se vleče, pri njih pa ko enega izberejo se lahko drugi samo tožijo za odškodnino."
Se pravi zakonodaja ni problem. Politika je pa druga stvar, ampak to je svobodna odločitev vsake države oz. kupca in nima veze z zakonodajo, drugače se sploh oglašal ne bi. Se umikam, samo da ne bo napačno razumljeno ker vsi radi krivijo zakonodajo, pa v tem primeru ni tako.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo poenostavljaš ampak naj ti bo, ker so mi strici turki povedali, da imajo namen ves pesek, šoder, cement, betonsko železo, emulzije, vse energente, vso mehanizacijo vključno s kamioni za odvoz materiala (kar je bil eden od vzrokov za popravljanje cene v ponudbi, saj so bile navedene cene znotraj razreza prenizke za naše prevoznike ;) ), delavci, nadzorniki,... v glavnem kradejo nam pri odprtih očeh!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Od domačih 110 bo 80 ostalo doma. Od tujih 90 pa mogoče 5. Ampak ja. Vse tujcem... Ker se zdi da bo ceneje..m hahah

ne ne..tkole bo. 140 bomo dal našim
oni bodo najel tujce..al doo, gmbh, al pa posameznike, ki bodo to naredili za 70. 20 do 25 bo šlo za kuverte. kuverte so plave, a se tretirajo kot črne, zato ne bodo končale na TRR v deželi, ampak v tujini. potem ostane še 50 od katerih bo šlo 49 v tujino za posle, licence, ovo ono. 1 mio bo razsula za pojedine, kapce, dežnike.

od oka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Koliko vas ima primerne kiperje za tako delo?
Saj vem, da se pri vsakem takem delu najde en kup lizing in fafing kiperjev katerih "lastniki" gredo potem ob neplačilih "na štrik" (ali pa še bolje v bančno luknjo).
Jih poznam kar nekaj, ki so ne glede na to, da so imeli normalne biznise ali pa službe ob gradnji AC križa naenkrat postali "lastniki" več kiperjev,...

Za delavce tretjih dežel obstajajo kvote in delovna dovoljenja - če slovenec noče delat bo moral pač bosanc, turk, pakistanec - you name it.

Če bodo imeli srečo (ali pa imajo notranje informacije) bodo pri izkopu naleteli na primeren material za pesek in je za njih vin-vin situacija. ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glede na super izkušnje s kvaliteto tunelov naših in "naših" izvajalcev - šentviški in semedelski - bi si skoraj želel, da ga delajo tujci - pa nadzirajo tudi!