Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.202
2.440
113
v lokalni ostariji
Torej ko prebiras po medijih je nevarnost da fases HIV itd po tvoji logiki se moraš vzdržati:)
Ker praviš da bodo domači izvajalci zagotovo pokradli tuji pa ne....

Meni srce in logika pravita da je bolje podpreti domače gospodarstvo in pomagati domačim firmam da zadevo speljejo in dobijo reference kot tujcem
... Na dolgi rok bo več ostalo.

Podpiram pa da se bolj striktno nadzoruje izvajalce... Da ne bo muck....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.395
5.901
113
pri taščici
Jaz pa pravim da bi moral se kdo sedet in biti ob premozenje od slo gradbenikov (poleg Hilde) in politikov ki so pred 15 -20 leti nekdanje solidno slo gradbenistvo zapeljali na pot propada ki se je zgodil pred slabimi 10 leti.
Ne pa da smo kpl gradbenistvo razpustili (opremo senkali tujcem, znanje pa razbili po drugih podjetjih in panogah).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Raziskovalna naloga;
Katero podjetje ali več njih je ponujalo (samo ali v konzorciju) na obeh straneh Karavank in kje je bilo uvrščeno s ponudbo na vsaki od strani.
Če se komu da.
Ker potem dobis vsaj približen odgovor na realno ceno pri nas. Da ne bi preveč s turškim dumpingom opletali.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Godina je tujec?
Godina je Hrvate notri spravil, dejanski izdelovalec ograje pa je bil Werkos iz Osijeka, ki ga Dars tudi toži-

@drugo vprašanje:
iskalnik novic na asfinagu je zgleda crknil - vem pa da je pa bil vmes tudi najdražji ponudnik na slovenski strani (in tam ni bil najdražji)
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Meni ni treba teh podatkov dajat, jih poznam. Če te zanimajo, pa jih ne najdeš, povej.
Kdo drug si jih lahko prebere, za razsvetlitev.
Trije so bili taki, trije...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.413
2.295
113
...
Žalostno da eni raje tujce vidite kot domačine....
Če gledamo drugi tir, ki naj bi ga delali SLO podjetja. Rekla kazala, nič še narejenega, pa že zahtevki za podražitve.
Ko zadiši, da bodo gradili domačini se iščejo luknje za pobiranje denarja. Upravičeno ali neupravičeno.
Tijca stisneš z nadzorom in zahtevami, domačemu se neupaš nič.
Saj ga bo tako ali tako pobralo, ker ne bo dobil plačan. Dokazano in preverjeno - stožice!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.202
2.440
113
v lokalni ostariji
Jp smo videli kako se je tujca stisnilo pri tes6

No tesfaler daj razsvetli nas. Domnevam da je bil Turk na obeh straneh s podobno ceno. Čudno da ga Avstrija ni najela ker je tolk dober pa poceni
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Mislim da si napačnega našel, da bi Turke zagovarjal. Na severni strani niti ponujali niso, jodlarji pač vejo kaj je interes domačega gospodarstva, pri nas pa še hlače dol, pa čez mizo nagnit, samo da je nekdo drug....
Ponudbe Karavanke.JPG
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.521
5.507
113
Tudi najdražji je podoben znesek.

Kaj pomenijo barve? Zanimivo da imajo Avstrijci zneske zaokrožene, pri nas pa na stotin natančno.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Zaokroženi so, ker sem jih jaz tako napisal, točne cifre so pač v cent naokoli. Naše sem skopiral, pa so v cent.
Pobarvane imaš iste ponudnike na obeh straneh.
Swietelsky je dal v poden, ker nima dela, oprema se mu je sproščala, moral je dobit...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.913
3.031
113
Zakaj pravijo da je od Turkov dumpinška saj so dražji od Avstrijcev pa imajo kilometer predora manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Zakaj pa so švicarji ponujali 20 mio manj v Avstriji kot pri nas? Če se že radi z njimi primerjamo?
Pustiva tehnikalije, dejstvo je, da je naš del ena sama geološka 3,14zdarija, dočim avstrijci pa takorekoč v sami suhi skali delajo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Glede na to, da je prva cev že narejena, je geološka sestava dejstvo, tu ni več skrivalnic.
Tunelci to vsi dobro poznajo, od tod tudi te famozne višje cene za km pri nas.