Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ni mi jasno zakaj se ne dogovori z avstrijci za podaljšanje, količinski popust in akcija?

ker če se zgreši luknja bo kdo kriv? če se avstrijska zaraste po kdo kriv?

itd itd
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je zadnjič "stric" mislim da z DARSa razlagal, da bi lahko skupaj z avstrijci izvedli javni razpis, AMPAK naša in njihova zakonodaja ni usklajena, ker pri nas se lahko vsak k.rac pritoži in zadeva stoji in se vleče, pri njih pa ko enega izberejo se lahko drugi samo tožijo za odškodnino.
Ja 10, 15 let vemo da je treba zgradit drugo cev, pa bi zakonodajo popravili!
 
Nazadnje uredil moderator:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Je zadnjič "stric" mislim da z DARSa razlagal, da bi lahko skupaj z avstrijci izvedli javni razpis, AMPAK naša in njihova zakonodaja ni usklajena, ker pri nas se lahko vsak k.rac pritoži in zadeva stoji in se vleče, pri njih pa ko enega izberejo se lahko drugi samo tožijo za odškodnino.
Ja 10, 15 let vemo da je treba zgradit drugo cev, pa bi zakonodajo popravili!


kak skupen razpis? a za x vam delajo ykm..dejte še 4 dodat pa vprašite za x. hvala, plačamo, naredite pogodbo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem moral trikrat prebrat, da sem razumel - jebi ga, nisam ja odavde. :fredi::aplauz:

V bistvu ni problema, razen da pol spet nebi naši delali, pa naši se nebi mogli pritožit, pa hitro bi bilo zgrajeno brez aneksov za doplačila,... :valjamse:
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Najprej moraš imeti reference da lahko nekaj zgradiš. Kako bodo naši gradili če nič ne znajo.
Aha, torej se je po 10 letih komplet vso znanje v Sloveniji izgubilo? Dvomim ...
Sem ravno gledal, po dolgem času se pri nam spet narivajo mostovi/viadukti, pa se tudi niso že kar precej let. Torej znanje imamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Sem moral trikrat prebrat, da sem razumel - jebi ga, nisam ja odavde. :fredi::aplauz:

V bistvu ni problema, razen da pol spet nebi naši delali, pa naši se nebi mogli pritožit, pa hitro bi bilo zgrajeno brez aneksov za doplačila,... :valjamse:

zdej s pa zresni..napisano ej..matematično..nisem ti jaz kriv, da si fdv-jevc. :)

to je pa res problem. lej..žrebaš enkrat 100, enkrat 50 in enkrat 25 tisoč tolažilne za gradbince ki bi se prijavili. neka donacija, pomoč, jubilejna nagrada, neki pač.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Aha, torej se je po 10 letih komplet vso znanje v Sloveniji izgubilo? Dvomim ...
Sem ravno gledal, po dolgem času se pri nam spet narivajo mostovi/viadukti, pa se tudi niso že kar precej let. Torej znanje imamo.

kdo ima znanje?
delavci

firma ima referenco? nima, ke rje nova, al je pa do včeraj delal nizke gradnje ali pa pometanje, pluženje
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Aha, torej se je po 10 letih komplet vso znanje v Sloveniji izgubilo? Dvomim ...
Sem ravno gledal, po dolgem času se pri nam spet narivajo mostovi/viadukti, pa se tudi niso že kar precej let. Torej znanje imamo.

Če je znanje zakaj ima potem vsak prijavljen še enega tujca zraven za reference?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Je zadnjič "stric" mislim da z DARSa razlagal, da bi lahko skupaj z avstrijci izvedli javni razpis, AMPAK naša in njihova zakonodaja ni usklajena, ker pri nas se lahko vsak k.rac pritoži in zadeva stoji in se vleče, pri njih pa ko enega izberejo se lahko drugi samo tožijo za odškodnino.
Ja 10, 15 let vemo da je treba zgradit drugo cev, pa bi zakonodajo popravili!
Tole so gostilniške bučke. Domnevni stric iz DARS-a pač ne pozna zakonodaje s področja javnega naročanja (kar se tudi navzven vidi glede na to kaj počnejo, hehe). Nobene zakonske ovire namreč ni za to da ne bi mogli narediti skupnega razpisa (34. člen ZJN-3: (javno naročanje, pri katerem sodelujejo naročniki iz različnih držav članic)), to je stvar politike, tako da si to ali narobe razumel ali pa tisti, ki jo to govoril, ne ve prav veliko o javnem naročanju.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če je znanje zakaj ima potem vsak prijavljen še enega tujca zraven za reference?
Uradno ni referenc, ker so dotične firme vse propadle. To pa še ne pomeni, da ni usposobljenega kadra. Ker pa s kadrom na razpisih ne moreš operirati, je potrebno noter vlačiti tujce za reference.