Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.436
113
Evo danes so zaključili avtocesto do Gruškovja.

Naredil ceneje kot je bilo ocenjeno.

Mogoče bodo uspeli tudi tunel narediti 2 cevi za ceno 1.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Ne da se mi vsega brati... Zakaj enostavno ne damo Avstrijcem, da potegnejo še na našo stran? :fredi: Volk sit in koza cela?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Ce ze 2.tir ponujamo madzarom, dajmo tunel hrckom. Oni morajo dalmacijo filat.

softi kje so zaspani kmetje? Se rnega razpisa ne znamo brez kmetov naredit. Kaj sele da bo tunel naredil.

Nekdo je omenil Gruskovje kot ne vem kak uspeh ker je bil.hitreje in ceneje narejen od plana.
Bullshit, evropa je dala nekih 65mio, da nam je uspelo narediti zadnjih nekaj km AC na nekaj tisoc km Ac med Hamburgom in Solunom.
Ce bi drugi tir bil na relaciji spanija rusija, bi tudi najbrz ze dobil 2mrd. Tako pa je neko lokalno slepo crevo in imamo prst v riti.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Zanimivo...Avstrijci se na vse pretege trudijo da delajo domači izvajalci. Tukaj bi vi pa vse dali tujcem. Samo da priaparaa euro čeprav te bo na dolgi rok stalo 1000
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj se sekiraš,saj z vsakim postom podpiraš to vlado? Zmagal bo "naš"
Sicer se izogibam "dvobojem" z vami, ker vem, da ko me zbijete na vaš nivo, me tam seveda z bogatimi izkušnjami premagate, pa vseeno: daj mi en primer ko sem VLADO (neupravičeno) podprl.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
McGiver eeeehm - primerov kolko češ - s vsakim postom, kjer nisi vsekal čez vlado si jo podprl. Ti ultralevi rdeči komunist, ki obožuješ svoja dva tri idola (starega, Lenina in jeklenega, pa še Putina!).
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

McGiver eeeehm - primerov kolko češ - s vsakim postom, kjer nisi vsekal čez vlado si jo podprl. Ti ultralevi rdeči komunist, ki obožuješ svoja dva tri idola (starega, Lenina in jeklenega, pa še Putina!).
a tako gre to? z vsakim postom kjer se ne strinjam z napisanim in temu ne oporekam, potem to podpiram?

Sicer so pa avtocesto do Gruškovja kolikor vem gradili Prekmurci in Bosanci.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
A še nisi opazila?

Drugače pa preveri baterije v onem detektorju - so zgleda prazne.

Pa glede dokončanja AC pred rokom - zdaj vidite kakšni so to kraji - tako od Boga in oblasti pozabljeni, da še Bosanci hitro delajo, samo, da bi čim prej spizdili od tod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Dokler se naši zmenijo za našo stran tunela, bodo Avstrijci zvrtali že tretjo cev. :valjamse:
Zanima me komu so bolj v interesu karavanke. Jodlarjem al balkancem?
Pred slabim desetletjem sem napisal da bo slovensko gradbenistvo padlo za pol stoletja nazaj. Ne znamo več gladke ceste naredit, kaj šele tunela. Če pa bo slovenski izvajalec dobil.posel, pa dvomim da bo sam tudi dejanski izvajalec.
Zato pa je drazji od tujcev, ker očitno se dumpinga s tujci pa ne upajo iti (tako kot se.grejo z domačimi podizvajalci)
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Zanimivo...Avstrijci se na vse pretege trudijo da delajo domači izvajalci. Tukaj bi vi pa vse dali tujcem. Samo da priaparaa euro čeprav te bo na dolgi rok stalo 1000

Po propadu starih gradbenih gigantov iskreno dvomom, da je v Slo sploh še toliko gradbene operative za ta tunel.
Ti misliš, če bo nosilec posla npr. "naš" Kolektor, ki se z gradbeništvom ukvarja zadnjih 5 let, bo pa slovenska (Slovenci?:valjamse:) delovna sila imela delo, ki bo svoj zaslužek porabila v Sloveniji??:valjamse:
Delali bi verjetno kar isti "Turki" samo Kolektor-ju bomo davkoplačevalci zraven plačali "še en tunel", da si bo Stojko lahko nakupil še par "Poršov".
Ja, to pa je res nacionalni interes ala F21.:bonk:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Točno.o tem pišem.
Kolektor elesovo stavbo v bericevem.dela že ene dve leti če ne več.
Dopuščam možnost da ni zato kriv samo.Kolektor, ampak....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zanima me komu so bolj v interesu karavanke. Jodlarjem al balkancem?
Pred slabim desetletjem sem napisal da bo slovensko gradbenistvo padlo za pol stoletja nazaj. Ne znamo več gladke ceste naredit, kaj šele tunela. Če pa bo slovenski izvajalec dobil.posel, pa dvomim da bo sam tudi dejanski izvajalec.
Zato pa je drazji od tujcev, ker očitno se dumpinga s tujci pa ne upajo iti (tako kot se.grejo z domačimi podizvajalci)
Noben slovenski izvajalec nima več nobene reference za tunele. Zato so vsi v kompanijah s tujci, ki imajo ustrezne licence. Turki pa imajo teh referenc za izvoz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
A še nisi opazila?

Drugače pa preveri baterije v onem detektorju - so zgleda prazne.

Pa glede dokončanja AC pred rokom - zdaj vidite kakšni so to kraji - tako od Boga in oblasti pozabljeni, da še Bosanci hitro delajo, samo, da bi čim prej spizdili od tod.
Bosanci?
To je njihovo delo v Velenju na sliki. Kontić bosna. Avtocesta bo pa drugo leto zvita kot čigumi.
FB_IMG_1543738188188.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi