BMW i3

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Škoda da ni i3 tako kot eGolf, navadna "trojka" z e srcem, meni takšen kot je nikakor ne sede, mi je lepša Ampera ...
frown-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.044
4.050
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
No super! Moj foter bi spomladi kupil EV,oz.še najbolj verjetno PHEV,pa ga ne gane niti Ampera,niti Golf GTE,se je zapičil v i3 Rex!
cool-1.gif

Andy:Če se nakup uresniči,bomo spet delali teste do Kopra,pa na Kum ali Vršič
cheer.gif

Zmenjeno!

Ampak pri i3 obstajata dva problema:
- ko vozi na bencin in šibek bencinski motor in postanejo pospeški zelo omejeni, ampak res zelo - kaj šele kakšen klanec. 650ccm motor ne zmore zadosti moči (34 konjev = 21kW) ( http://www.autoblog.com/2014/10/10/bmw-i3-acceleration-problem-consumer-reports/ )
- slišal sem, da ko vozi na bencin, da ima porabo 9l/100km.
 
Nazadnje urejeno:

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
No super! Moj foter bi spomladi kupil EV,oz.še najbolj verjetno PHEV,pa ga ne gane niti Ampera,niti Golf GTE,se je zapičil v i3 Rex!
cool-1.gif

Andy:Če se nakup uresniči,bomo spet delali teste do Kopra,pa na Kum ali Vršič
cheer.gif

Zmenjeno!

Ampak pri i3 obstajata dva problema:
- ko vozi na bencin in šibek bencinski motor in postanejo pospeški zelo omejeni, ampak res zelo - kaj šele kakšen klanec. 650ccm motor ne zmore zadosti moči (34 konjev = 21kW) ( http://www.autoblog.com/2014/10/10/bmw-i3-acceleration-problem-consumer-reports/ )
- slišal sem, da ko vozi na bencin, da ima porabo 9l/100km.

Meni je ta način hibrida najbolj všeč, popolnoma električni avto
z 20 kW motor+generator in rezeorvar 10 litrov

moč 20kw in 10 l bencina zadostuje
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
No super! Moj foter bi spomladi kupil EV,oz.še najbolj verjetno PHEV,pa ga ne gane niti Ampera,niti Golf GTE,se je zapičil v i3 Rex!
cool-1.gif

Andy:Če se nakup uresniči,bomo spet delali teste do Kopra,pa na Kum ali Vršič
cheer.gif

Zmenjeno!

Ampak pri i3 obstajata dva problema:
- ko vozi na bencin in šibek bencinski motor in postanejo pospeški zelo omejeni, ampak res zelo - kaj šele kakšen klanec. 650ccm motor ne zmore zadosti moči (34 konjev = 21kW) ( http://www.autoblog.com/2014/10/10/bmw-i3-acceleration-problem-consumer-reports/ )
- slišal sem, da ko vozi na bencin, da ima porabo 9l/100km.

Mislim da imaš delno prav,delno pa ne
smile-1.gif

Kot sem bral,imajo omenjeni problem glede moči samo ameriške različice i3 Rex,kjer so morali ravno zaradi njihovih posebnih zakonov glede doseganja CO2 izpustov in normativov Rex motor za ameriški trg nastaviti tako,da začne polniti baterijo šele,ko je SOC baterije pod približno 6%,kar potem privede do zgorej omenjenih problemov pri vožnji v klance. Evropska različica je nastavljena drugače in omogoča polnjenje baterije z rex-om že bistveno prej,torej se lahko normalno voziš s polno močjo praktično ves čas,razen če res namenoma pretiravaš v nek dolg klanec. No sicer me pa res zanima kako bo vse skupaj delovalo v praksi.
O porabi 9 litrov nisem bral,ampak to ne bo tak problem,itak bi se ta avto uporabljal večinoma za mestne in okoliške vožnje,torej večino vseh voženj bi šlo na elektriko,občasno bi skurili še kak liter bencina
cool-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.657
784
113
Omejitev 20 kW bi se poznala na AC, če bi hotel vzdrževati povprečno hitrost nad 100 kmh, če daš v enačbo vzpon od morja do Postojne, slika ne bo ravno rožnata. Seveda če v naprej planiraš in prihraniš "sok" za take primere nebi smelo biti problema.

Poraba 9l je verjetno spet plod kakšne revije, tako kot smo to videli že pri Amperi, Priusu in še katerem drugem, ki je naredil napad na "klasičen" pogon. Po EPA (zelo realen test) je poraba ko ni več "soka" 39 MPG, kar je pretvorjeno 6 l/100 km.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.623
6.609
113
Na srečo so klanci na slovenskih AC opremljeni s pasom za "polže", bo pa zanimivo videt BMW značke, kako se mantrajo tam, verjetno bodo lastniki lepo zardevali
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.623
6.609
113
Ne se bat, tudi jaz kdaj pa kdaj zavijem na tisti polžji pas, četudi nimam BMW značke
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.623
6.609
113
Ono ste videli, da bi se naj lahkp bmw i3 napajal iz svetlobe obcestnih svetilk
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ono ste videli, da bi se naj lahkp bmw i3 napajal iz svetlobe obcestnih svetilk
smile-1.gif

Seveda,napajanje avtomobila s svetlobo...čisto vsakdanja stvar
aplauz.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Danes sem ga videl v Portorožu, registrska tablica KP.

Kaj pa vem, vizuelno me ni prepričal. Preveč sci-fi-like.