BMW i3

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kar mene moti je:
- rex je res bolj za silo kot pa za dnevno uporabo, dokaj drago doplačilo (relativno glede na to koliko bi ga uporabljal), pa še ob 2.000 € subvencije si

Kako veš da je bolj za silo,si ga že vozil in to sprobal? Ameriški lastnik ReX verzije se v svojem članku ni nič protoževal nad range-extenderjem v svojem i3,menda avto minimalno zgubi na zmogljivostih,ko se baterija sprazni in jo polni motor...
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Če bodo prodali tri komade v Sloveniji v naslednjih petih letih, bo veliko.

Mislim da se zelo zelo motiš....

Imaš prav. Verjetno bosta samo dva, ki bosta teden po registraciji že na avto.net iskala nekoga za prevzem leasinga. In iskala, in iskala in iskala ...
cheer.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Preprosto ne razumeš poante in ne vidiš ozadja...
Kakšen leasing neki,ta avto se bo prodajal večinoma za gotovino! In ne boš verjel,ampak v Sloveniji je še vedno veliko ljudi,ki si tak avto lahko z lahkoto privoščijo,če ne ravno zase,pa za ženo...ali ljubico...in taki ljudje ne bodo preračunavali,ali se jim ta avto SPLAČA kupiti...
Ti pa ne morem zameriti tvojega razmišljanja,ker pač verjetno nikoli nisi imel opravka s kupci,zato verjetno ne veš,da poleg večine kupcev,ki se odrekajo hrani,da lahko plačujejo leasing,obstajajo tudi ljudje,ki gredo kupiti tak avto tako z lahkoto,kot bi šel nekdo v trgovino po kruh...
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
A dej ne seri. Tipičen lastnik BMWja v Sloveniji se je zapufal okrog in okrog ter mu je avto statusni simbol.
Če je BMW Slovenija moral trojke karavan prodajat 15 jurjev, oz. skoraj 35% izpod list price, je vse jasno.

Zapovrh je i3 neko grdo skropucalo in beta test geek tehnologija, skratka popolno nasprotje tipičnega BMW. In če si misliš, da bo povprečen BWM fahrer raje vzel novega i3 za 40 kekic namesto dobro opremljene trojke 15 jurjev izpod list price v akciji, se motiš. Namreč takih kupcev bo ravno dva ali tri. Tisti ki imajo denar in si kupujejo nove sedmice za 80 kekic ter jih po dveh letih prodajajo za 15 kekic, ker si morajo omislit novo sedmico, pa i3 niti povohali ne bodo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
-35% je bil za posebne modele v odhajanju. Tko nekako kot razprodaje cunj in outleti.

OK i3 res ni pretirano lep, ampak mi je pa lepši kot prius, grški kot ampera. Je pa zato i8 nekaj posebnega, žal pa spet skoraj neuporaben avto. Res mi ni jasno, prav trudijo se, da elektromobili ne bojo nikoli preveč razširjeni, saj so ali vsakodnevno neuporabni (i8) ali grdi (prius) ali jim spet nekaj drugega fali (i3). Čisto isto je kot linux vs windows, kjer linux isto ne bo nikoli dosegel več kot 1% market sharea, ker je enostavno invalid proti windows.

Jaz samo čakam nekaj podobnega normalnemu avtu, pa če smo že pri i3 in i8, naj bo recimo BMW 3jka z zasnovo kot i3 (ali pa ampera), elektromotor žene kolesa, baterija naj ima doseg tam 50 ali 100km, kar je več od tega pomaga bencinski motor. Ne vem kaj je tko težko to naredit? Na koncu bo najboljše imel VW PHEV... od elektromobilov je edino to prihodnost, baterije so daleč od tega, da bi bile nadomestilo nafte in derivatov.
http://green.autoblog.com/2013/02/28/vw-golf-plug-in-hybrid-coming-in-2014/
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
To so vse mrtvi projekti. Tako kot je mrtev Prius Plug-in. Na enega plugina se proda jurja navadnih Priusev. S tem da si v Sloveniji čudak, že če daš denar za navadnega Priusa namesto za neko dizelsko kanto z zastarelo tehniko. In i3 bo žrtev istega problema, sploh pa zaradi odmika v filozofiji od kasičnega slovenskega BMW fahrerja.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Niso mrtvi projekti, vsaj ne srednjeročno gledano recimo. Popolnoma jasno je, da v kratkem preboja ne bo, dolgoročno gledano, bo pa nafte itak zmanjkalo in bo vse kar na nafto teče, neuporabno. Po mojem so vsi ti plug-in hibridi svoj čas že zamudili, ampak neke boljše alternative pa trenutno ni. Samo na baterije pogon ne bo mogoč še 20-30 let, vsaj ne tako, da boš brez skrbi šel na 1000km pot ker veš, da se nekje na poti bo treba ustavit in napolnit baterije in če bo trajalo več kot pol ure bo.. vsaka taka polnilnica na poti zasedena bolj kot benciske postaje zdaj. Menjava baterij je hitrejša, predstavljaj pa si, da je poletna gužva, tisoče ljudi bi rado menjalo baterije, saj že prostora bo ogrmno zavzelo, pa nekako jih bo vseeno treba napolnit, kar bo itak trajalo. Motorji na vodik in gorivne celice so pa še bolj zgrešeni, vodik je treba ravno tako pridobit, polni se tudi preveč časa, infrastruktura je nična itd..

Naslednjih 20-30 let bo nafta+elektrika, samo prepozno so začeli prehod.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Bravo, si opazil datum in torej lahko deduktivno sklepaš, da namen povezave ni bil objaviti novico..
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Nič ne sklepam,hotel sem samo povedati,da nima nobenega smisla objavljati tako starih člankov v temi,kjer se dogajajo tako velike spremembe praktično iz dneva v dan...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Prejle sem se v Kopru peljal mimo BMWja i3 s KP registracijo. Ocitno jih folk uvaza kljub temu, da jih BMW uradno ne prodaja v Sloveniji.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
To podjetje tako da vsak avto na avto.net, ki obstaja v katalogih.
smile-1.gif


Še kakšna dva tedna in na cesti bo tudi prvi i8 pri nas
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Jp, na A-netu jih je kar nekaj ... so pa precej dragi.
frown-1.gif

Hja,uvoz avtomobila ni problem,večji problem vidim v tem,da slovenski servisi niso pooblaščeni za servisiranje teh vozil.
Predvsem me zanima,kam te pošljejo na servis,če ti na avtomobilu slučajno crkne karkoli,recimo da ti zablokira elektronika in se ne moreš premaknit iz domače garaže? (vprašanje velja tudi za ostale znamke,ki se ne prodajajo pri nas,recimo Nissan).
Šlep služba in via Italija,Avstrija,Nemčija...? Nekako mi ne "diši",da bi se ukvarjal še s tem,če bi že kupil tak avto!
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
No super! Moj foter bi spomladi kupil EV,oz.še najbolj verjetno PHEV,pa ga ne gane niti Ampera,niti Golf GTE,se je zapičil v i3 Rex!
cool-1.gif

Andy:Če se nakup uresniči,bomo spet delali teste do Kopra,pa na Kum ali Vršič
cheer.gif