BMW i3

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Pri Zoe te dodatno stane še najem baterije, ki je ob najbolj optimistični (ogromno letnih km) varianti 5 EUR/100 km
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Poleg tega pa, kdo plačuje, komu in kako najem baterije v primeru prodaje avtomobila?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Zelo čudno se mi zdi,da je na dveh največjih nemških avto-oglasnikih (mobile.de in autoscout24.de) oglaševan en sam BMW i3 ?
Očitno gre prodaja res tako dobro,da jim ga niti oglaševat ni treba
aplauz.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Podatek o prodaji BMW i3 na Švedskem v mesecu aprilu: prodali so 23 avtomobilov,zanimivo pri tem pa je,da je bilo od tega 8 električnih (brez Rex) in 15 z range-extenderjem!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat s foruma lastnikov BMW i3. Predvidevam,da ni dokupil range-extenderja
smile-1.gif
:

"Yesterday i almost didn't make it home. I did 180 km with only a 10 minute charge at the DC charger. I left there with 90 km range and thought i had the chance of charging at my destination. But that wasn't possible because of a malfunctioning charge station. So i had to reach home: 135 km with only 90 km of range. I made it driving very slow...
I saw some middle fingers. ;-)"

malfunctioning charge station...haha,očitno se to ne dogaja samo pri nas...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Itak da ne.

Ko sem šel na Dunaj dva tedna nazaj, sem se na poti ustavil na tej polnilni postaji:
http://e-tankstellen-finder.co...Bad-Waltersdorf

S polnilno postajo je bilo vse ok, ampak, ker so hotel prenavljali, je bil dostop onemogočen.


Ko sem prišel na Dunaj, sem Ampero hotel dati polniti na tej polnilni postaji, ki je bila najbližje moji destinaciji:
http://e-tankstellen-finder.com/at/de/elektrotankstellen/stromtankstelle/4700/REWE-1110-Wien

To je polnilna postaja od MerkurMarkta, ki imajo, pohvalno, na vseh svojih lokacijah, tudi v Celovcu, polnilne postaje za EV-je. Ampak dotično so ravno nekaj servisirali en dan nazaj in ni delala. Polnilna postaja je drugače fenomenalna, saj ima celo množico možnih priklopov, ampak ravno takrat pa ni delala, tako da smo avto dali polniti na navadno vtičnico in z le 10A. Nisem hotel, da bi riskiral s 16A. Še toliko so mi šli na roko, ker so imeli slabo vest, da ob zaprtju (19:30) niso zaprli ramp od parkirišča, ampak so jih samo zame pustili tisto noč odprte.





Tako da ja, fino je imeti back-up.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Podatek o prodaji za Francijo,mesec Maj 2014: prodanih 51 vozil,od tega 12 električnih in 39 Rex!
Ta podatek se mi zdi zanimiv zato,ker kakor se spomnim,modelu z Rex niti pri BMW niso pripisovali večjega tržna deleža,seaj pa se jih proda precej več kot navadnih...(upam da dajo ven pri BMW še uradni podatek,koliko je bilo prodanih enih in drugih)
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Definitivno,morajo se začeti prodajati,brez uradne prodaje in servisa v Sloveniji se jih ne bo dosti vozilo pri nas! Prodajalec na BMW-ju mi je rekel,naj bi jih začeli prodajati konec letošnjega leta oz.takoj na začetku drugega,ampak dokler uradno ne potrdijo,sem skeptičen glede tega.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kar mene moti je:
- manjša baterija od konkurence (18 kWh), sama nizka poraba tega manjka ne more nadomestiti
- neobičajna dimenzija pnevmatik, kar pomeni da lahko kupiš samo Bridgestone, cena verjetno tudi ne bo sitnica. Drugače mi je ta dimenzija vizualno OK in tudi baje zelo dober kompromis oprijema in kotalnega upora, ampak dokler je ne bodo sprejeli še drugi proizvajalci (Prius?) bo to slabost
- rex je res bolj za silo kot pa za dnevno uporabo, dokaj drago doplačilo (relativno glede na to koliko bi ga uporabljal), pa še ob 2.000 € subvencije si
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kar mene moti je:
- manjša baterija od konkurence (18 kWh), sama nizka poraba tega manjka ne more nadomestiti

Kateri avto pa lahko sploh šteješ v tem primeru (govorimo o ReX verziji) za konkurenco?
sprasujem se.gif