Bencinar ali hibrid

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
Pozdravljeni!

Zaljubila sem se v Toyoto C HR...bila včeraj na testni vožnji hibrida...avto je ŠPICA, ampak...v salonu smo pozabili izpostaviti to vprašanje...
Avto se bo uporabljal kot drugi avto, služba, vožnja otrok...glede na to da smo doma precej v bregih imam občutek da hibrid ne bo prišel do izraza, saj...bo pri vožnji v hrib bo vedno delal benc. motor...ne vem...hibridni pogon pride bolj do izraza v ravnini, mestni vožnji...prosim za nasvet...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
V tej situaciji bo vprašanje a ti diši avtomatski menjalnik ali ne. Če da, potem hibrid brez debate. Za prevažanje mulcev naokoli, pa magari vedno navkreber, je avtomatski menjalnik milina.

Drugače bo pa hibrid vedno imel nižjo porabo od bencinarja. Pri veliko mestne vožnje pa sploh.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
V tej situaciji bo vprašanje a ti diši avtomatski menjalnik ali ne. Če da, potem hibrid brez debate. Za prevažanje mulcev naokoli, pa magari vedno navkreber, je avtomatski menjalnik milina.

Drugače bo pa hibrid vedno imel nižjo porabo od bencinarja. Pri veliko mestne vožnje pa sploh.
Mi smo v hribu in imamo hybrida. Koliko imate višinske in na kakšni dolžini. Če imate 1000 višincev na 10 kilometrih potem ne bi vzel hibrida. Če pa imate 300 višincev na 5 km potem ne bo problema. Vsekakor testno do doma in 2x v dolino in vam bo vse jasno.
Lp
 

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
Aha...to rabim...inf.iz prve roke...ne niso taki strašni višinski razponi...avtomatski menjalnik pa...sedaj sem se prvič srečala z njim in...ko ga obvladaš je ziher top...vse dela sam...

Pa še drugo vprašanje...v salonu je rekel da...Toyoti cena ziher ne bo padala, prej naraščala...hmmm...cena tega avtomobila ni ravno skromna, zato se spogledujem tudi z idejo da bi kupila rabljenega starega max dve leti, ampak...pri rabljenem je vedno tisti črvek...zakaj ga prodajajo, kaj je narobe...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
C-HR je bil ravno prenovljen, tako da rabljen bo imel kakšen bonbonček manj (Andrid Auto, Apple CarPlay). Po hribu navzdol je baterija hitro polna (recimo po ene 150m višincev), ampak to energijo potem lahko porabljaš, kar vsekakor zniža porabo.

Je pa C-HR kar drag, ampak zgleda, da se oblika prodaja. Pa ko že omenjaš otroke, na zadnji klopi je razgled iz avta zelo slab, pač še en kompromis oblike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Stabla

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
C-HR je bil ravno prenovljen, tako da rabljen bo imel kakšen bonbonček manj (Andrid Auto, Apple CarPlay). Po hribu navzdol je baterija hitro polna (recimo po ene 150m višincev), ampak to energijo potem lahko porabljaš, kar vsekakor zniža porabo.

Je pa C-HR kar drag, ampak zgleda, da se oblika prodaja. Pa ko že omenjaš otroke, na zadnji klopi je razgled iz avta zelo slab, pač še en kompromis oblike.

Ja imaš prav...avto je noooorooo dober, zadaj pa precej utesnjen...sedaj sta otroka še relativno mala...ampak...čez leto, dve, pa bo eden že vstopil v najstniška leta in...avta pa ne kupujem za leto ali dve.

Mož mi tudi zato (pa on je ZVEST Fordu) predlaga da bi pogledala tudi Ford Pumo...bom videla...se mi nikamor ne mudi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Zadaj ni nič hudega (najstnica čisto OK sedi, pa ni pri najmanjših), razen tega, da je utesnjen oblutek, ker je C stebriček širok, spodnji rob okna se dviga in je zadaj pač malo stekla in bolj "tankovski" občutek. Realno pa je placa povsem normalno za ta razred in velikost avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Stabla

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
Zadaj ni nič hudega (najstnica čisto OK sedi, pa ni pri najmanjših), razen tega, da je utesnjen oblutek, ker je C stebriček širok, spodnji rob okna se dviga in je zadaj pač malo stekla in bolj "tankovski" občutek. Realno pa je placa povsem normalno za ta razred in velikost avta.


A res...ker mož me prepričuje da kako bosta fanta sedela zadaj, ko bosta večja.
Vem pa, da če se bom postila pregovoriti za kateri drugi avto, bom še vedno vzdihovala za to Toyoto.
Bomo videli, saj mudi se mi ne nikamor...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Pozdravljeni!

Zaljubila sem se v Toyoto C HR...bila včeraj na testni vožnji hibrida...avto je ŠPICA, ampak...v salonu smo pozabili izpostaviti to vprašanje...
Avto se bo uporabljal kot drugi avto, služba, vožnja otrok...glede na to da smo doma precej v bregih imam občutek da hibrid ne bo prišel do izraza, saj...bo pri vožnji v hrib bo vedno delal benc. motor...ne vem...hibridni pogon pride bolj do izraza v ravnini, mestni vožnji...prosim za nasvet...

Jaz vozim Priusa z istim pogonskim sklopom. nisem ravno na ravnini doma. To, da se ubadaš samo z dvema pedaloma pod nogami je zakon. Jaz mam tudi tretjega - parkirno zavoro, ki jo ne rabim med vožnjo.
Je pa pri C-HR-ju ena zadeva, pravijo, da je pogon bolj športno nastavljen kot pri Priusu, zato raje vklopi bencin. Moj nasvet poskusi oba in se potem odloči.
Meni C-HR dizajnersko ni všeč, pač ne maram SUV-jev, ampak vsake oči imajo svojega malarja.
 

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
Mož hoče Forda praviš. Vsaka stvar bo razlog zakaj ne Toyote ampak Forda :)

Drugač pa teoretično sem jaz normalno z 191cm sedeč zadaj. Ali bi se peljal tako na dolgo pot? definitivno ne.


Ja točno tako...že pri prejšnji menjavi avta, je navijal za "svojega" Forda...pa se nisem pustila prepričati, sedaj pa...sem v dilemi, zaradi kao utesnjenega prostora zadaj, pa cena ni ravno najbolj vabljiva, ampak...raje ne bom menjala avta, kot da bom potem hrepeneče gledala za vsakim C HR -jem...

Kaj pa mislite glede padca cen proti koncu leta...da prodajo zaloge pred novim letnikom...trgovec pravi da je povpraševanje po tem avtu tako veliko da...cene tem avtom ne padajo...itak da bi rad prodal takoj oz. čimprej....
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Ja točno tako...že pri prejšnji menjavi avta, je navijal za "svojega" Forda...pa se nisem pustila prepričati, sedaj pa...sem v dilemi, zaradi kao utesnjenega prostora zadaj, pa cena ni ravno najbolj vabljiva, ampak...raje ne bom menjala avta, kot da bom potem hrepeneče gledala za vsakim C HR -jem...

Kaj pa mislite glede padca cen proti koncu leta...da prodajo zaloge pred novim letnikom...trgovec pravi da je povpraševanje po tem avtu tako veliko da...cene tem avtom ne padajo...itak da bi rad prodal takoj oz. čimprej....

Cene padajo vsem avtom. Zgoraj si napisala, da ti je trgovec rekel, da bo cena prej naraščala, kot padala. Pa saj to ni Mercedes-Benz SL 300 Gullwing, letnik 1954.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
da vstrelim eno izvenserijsko.....
Za tebe bi bil idealen e-golf.
Kot drugi avto za razvažat deco in v trgovino..... milina.
Samo dobiti ga je malo težje. Nekateri že pol leta čakajo na njega.
Ali ga je sploh se možno naročiti.
Slaba lastnost je to da je doma na hribu in ne v grabnu. Oddides s polno baterijo ( ni regeneracije po klancu navzdol). Vračaš se s prazno po klancu navzgor.
Ko bo samo še nekaj %baterije, zna biti klanec dolg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Samo dobiti ga je malo težje. Nekateri že pol leta čakajo na njega.
Ali ga je sploh se možno naročiti.
Slaba lastnost je to da je doma na hribu in ne v grabnu. Oddides s polno baterijo ( ni regeneracije po klancu navzdol). Vračaš se s prazno po klancu navzgor.
Ko bo samo še nekaj %baterije, zna biti klanec dolg
?
Pač nastaviš, da ti doma napolni le do 70% in se ti potem lepo nekaj napolni dol z regeneracijo. In glede na to, da ne gre na road tripe, bo to več kot dovolj za nekaj voženj. Baterijo pa lepo ciklaš med 20 in 80%, občasno pa nafilaš do polnega.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ne vem zakaj imam občutek da je to en zajebantski topic. Ona bo vzdihovala za vsako toyoto in hrepeneče gledala za vsako CHR, pa v hrib se ne bo mogla peljat. O boga reva, kupi ford dizel ali helikopter. Ko otroc več ne bodo mogli vzat sedet, boš ti zrela za dom upokojencev, chr pa za prešo. Moderator, zapri ta bedast topic.
 
Nazadnje urejeno:

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
Ne vem zakaj imam občutek da je to en zajebantski topic. Ona bo vzdihovala za vsako toyoto in hrepeneče gledala za vsako CHR, pa v hrib se ne bo mogla peljat. O boga reva, kupi ford dizel ali helikopter. Moderator, zapri ta bedast topic.

Čakaj maaaaaloooo...postavila sem povsem normalno vprašanje...nikogar napadala in...pričakujem tudi takšne odgovore...če te moje vprašanje moti pa...mislim da je nabolje da ga spregledaš in greš naprej...bo šlo!?!
 

Stabla

Zelenc'
14. jun 2020
7
1
3
V šoli, na faksu...vedno znova ponavljajo...neumnih vprašanj NI...so pa lahko neumni odgovori...kam spada tvoj odgovor o nakupu helikopterja, pri mojem vprašanju o nakupu avtomobila, pa verjetno lahko sam presodiš...bo šlo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji