beko pomivalni stroj ...

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vzami siemensa, ki ti ga je sevlje predlagal. Pru 45cm ti bo res predal za pribor prav prišel, saj ti košara za pribor veliko prostora vzame.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Prej si dajal linke tudi od 60 širine.
smile-1.gif


Če hočeš dobrega pomivalca 45 širine je trenutno sigurno najboljša izbira:
SIEMENS SR65M091 EU

Cena je lahko pod 500 eur pa še 50 eur potem dobiš povrnjeno, oziroma za ta denar podaljšaš garancijo na 5 let.

Je pa to stroj nemški z inox dnom in predalom za pribor, kar pri 45 širine pride še mnogo bolj do izraza.

Tisti, ki si ga pa npr dal na link pa je bil poljski s plastičnim dnom.

lp

Podpišem. Tašča nabavila namesto enega Bekota. Za ta denar dobit tako dobro pomivanje in sušenje + funkcije... Res dobro.
Disclaimer: seveda nabavil zanjo pri sevljetu, pa še 2 druga stroja. Za tak denar sta bila tudi tista vrhunska roba ...

Aja, sevlje, lepo, da si "podtaknil" tako tih pralni stroj z inverterskim motorjem za ta denar ... Sploh nisem opazil dokler ji ga nisem priklopil ... Cena se mi je zdela OK že za "navadnega" ...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Kateri je pa potem dober glede na price/performance s širino 60, polnovgradnega? Bosch in podoben rang za 500eur me ne zanima
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Ima kdo pomivalni stroj s tehnologijo "total dry"?

V bistvu to pomeni, da ob koncu pranja, avtomatsko odpre vrata in s tem višek pare spusti v prostor in se ne kondenzira v stroju ter pusti kapljice na posodi.

Se mi zdi zadevščina sila uporabna, če se pere posodo ponoči, ker do jutra se že tako skondenzira para, da je potem potrebno skoraj vsak kos s krpo zbrisat, če pa se slučajno kdaj pere čez dan in se potem takoj odpre vrata, pa je zgodba drugačna.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Kaj maš ti to za en stroj?
crazy1.gif


Pri hiši imamo tri pa noben nima posebej funkcije 'dry' in je vedno suha posoda ko odpreš vrata...ne glede na to a je tik po pranju ali čez nekaj ur...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Kako stare pa, imajo aktivni grelni element, torej na dnu pomivalnega po domače grelno spiralo? Ker če ja, potem razumem, zakaj lepo posuši, ampak vsi moderni stroji zaradi energetskih "zahtev" tega več nimajo in sušijo s pomočjo pare.

Ampak para na plastiki ne deluje, ne posuši sploh ne, oz ostanejo kapljice :/

http://dishwashers.reviewed.com/features/why-doesnt-my-dishwasher-dry-dishes

Tu je sicer omenjeno, da bi naj eni whirlpool še imeli te spirale, a jih ne najdem pri nas.

Sicer promovirajo ta njihov sistem, ko je ventilator na vrhu, da posrka paro, ampak vseeno osnovni problem sušenja plastike s paro ostaja: http://www.whirlpool.co.uk/innovation/innovation-dishwasher-technology.content.html
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Pet let in leto dni stara Boscha posušita d suhega, razen platike, ki zna met par kapljic gor. Pet let star Beko, suši slabo, večina posode ostane mokra.
Ugibam, da je povezano tudi s princimom "kolikor denarja, toliko glasbe".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
To vsekakor ja, ampak vseeno.

Recimo zdaj je tu nek beko cheap shit, ki pride zraven kuhinje že, torej ni nek presežek. Ampak recimo steklo/keramiko posuši v nulo.

Plastika in pribor pa je groza. Vseeno pa niti najboljši modeli naj ne bi imeli tega rešenega, ker je pač problem v tem, kar je opisano na linku ki sem ga dal prej. Sušilni sistem s paro pač ne deluje na plastiki.

Starejši, z grelno spiralo, bi naj delovali, zato marsikdo reče da je 10 let stari stroj boljši, kot novi, pa še prav imajo. Ampak takih pa nikjer pri nas nisem našel...

Opcija je še potem parni sistem + ventilator, ampak to bi naj imel samo en whirlpool pri nas, ki se prodaja na mimovrste, torej v živo nikjer za videt.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.813
816
113
MB
Dobro ocenjeni modeli niso imeli težav s sušenjem. Izjema je plastična posoda, ki se v stroju težko posuši, ker material v fazi segrevanja ne vpije dovolj toplote in se ohladi, še preden izpari vsa voda. Če v stroj vlagamo tudi plastiko, se je pač treba sprijazniti s tem, da bomo morali pri pospravljanju te posode iz stroja uporabiti kuhinjsko krpo. Nekateri dražji modeli imajo celo namenski program za pomivanje večjih količin plastične posode. Vir ZPS
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz tudi odsvetujem 45. Za druzino premajhen. Oz. vsaj 2x več pereš. Če je prostor v kuhinji ne bi smelo biti dileme...
 
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ima kdo pomivalni stroj s tehnologijo "total dry"?

V bistvu to pomeni, da ob koncu pranja, avtomatsko odpre vrata in s tem višek pare spusti v prostor in se ne kondenzira v stroju ter pusti kapljice na posodi.

Se mi zdi zadevščina sila uporabna, če se pere posodo ponoči, ker do jutra se že tako skondenzira para, da je potem potrebno skoraj vsak kos s krpo zbrisat, če pa se slučajno kdaj pere čez dan in se potem takoj odpre vrata, pa je zgodba drugačna.

total dry je smegova zadeva , čeprav jo v novejših strojih kopira tudi beko. Pri gorenju je na voljo sam pri popolnoma vgradnih zadevah, pri beku tud pri samostojnih (snemi si celotn ekataloge za samostojne aparate 2015 in ga boš dobu not)

http://www.smeg.it/prodotto/st324atl/ evo tle maš enga msega ki ima to opcijo nimajo je pa vsi (taprva ikonca , če se nanjoz zapelješ z miško se izpiše apertura automatica). isto je orbitalni sistem pranja (60 cm) oz swing (smeg) pri gorenju je pa bil flexi al ne ki tazga (modelov s tem sistemom pranja zdaj ni vveč v ponudbi). Gorenjevi so v cenejši rajng narejeni na kitajskem in nimajo teh sistemov pranja, držaji modeli pa to majo. Pri smegu so pa vsi narejeni v Ita in vsi imajo te sisteme pranja
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Hvala, a po nekaj dnevih raziskovanja sme ugotovil, da ni to to, kar se rabim.

Potrebujem aktiven ventilator, ki takoj po sušenju s paro, le-to "posrka" iz stroja in na tak način prepreči, da bi se para kondenzirala na plastiki.

Zaenkrat sem našel whirlpool, aeg in candy, ki to imajo. Zelo me preseneča da top shit stroji tega nimajo. Ker...ni lepšega kot kupiti miele stroj za jurija, potem pa dobiš mokro plastiko ven in moraš s krpo brisat, ja wtf no.
 
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hvala, a po nekaj dnevih raziskovanja sme ugotovil, da ni to to, kar se rabim.

Potrebujem aktiven ventilator, ki takoj po sušenju s paro, le-to "posrka" iz stroja in na tak način prepreči, da bi se para kondenzirala na plastiki.

Zaenkrat sem našel whirlpool, aeg in candy, ki to imajo. Zelo me preseneča da top shit stroji tega nimajo. Ker...ni lepšega kot kupiti miele stroj za jurija, potem pa dobiš mokro plastiko ven in moraš s krpo brisat, ja wtf no.

whirlpool ni glih ne vem kolk okej zbira. Lahk da stroj zgleda okej,sam do zdaj čez njih nism slišu ene hvale

http://www.gorenjeplus.com/si/izdelki/pomivalni-stroji/pomivalni-stroji/modeli to mato tud propeler. Pa vprašaj če je ASKO že na volj. ASKO je tud mel te zadeve. Včasih so bili Gorenje+ pomivalci (vsaj nekateri) od aska - je gor pisalo made in sweden. Čigavi so tile (al je smeg al asko) težko rečem, čeprav mi bolj palijo na asko


bosch ma drgač zeolitno sušenje - menda je tud okej. Včasi so meli opcijo test the best pa si pomivalca lahk testiral. Vprašanje če to še majo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Pa je gorenje+ boljša znamka kot gorenje, ker gorenje so mi odsvetovali?
 
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa je gorenje+ boljša znamka kot gorenje, ker gorenje so mi odsvetovali?

preveč prašaš. Ponekod je gorenje+ tretirano kot serija, ponekod blagovna znamka. Vem da so bili eni pomivalci od aska ker je gor pisalo made in sweden. Gorenje pa tam nima nič. Tko da kvaliteta teh izdelkov (gorenje+)je verjento boljša kot pri navadnem gorenju.

http://www.gorenjegroup.com/ evo tle je kot znamka, če greš pa na gorenje.si pa kot linija

gorenje ima 3/4 pomivalcev iz kitajske tam od 500 ,600 € (tistih par pri vrhu, pa še to sam vgradni. Včasih je bil še kka samostojni zdaj pa nič več) naprej pa iz italije

težko ti kaj rečem o teh pomivalcih. Če maš lesnino kje v bližini jaz sem jih nekajkrat tam videl (ker pridejo včasih z gorenjevimi kuhinjami), se ti mogoče splača zapeljat tja pa jih pogledat če jih majo. Drgač te reši edin njihov salon. Mislim pa da se tega (vsaj pri nas) bolj malo proda, tko da neke efektivne ocene verjetno ne boš dobu

po opisu sodeč stroji ne zgledajo slabi. Znajo pa bit cenovno zabeljeni (tam 800, 1000 €)

tsti s 15 pogrinjki sm skor zihr da je asko ker edin asko je mel srednjo košaro za pribor. TADRUG bi tud znal bit injihov. Sm si snel navodila in pri opisu programov ne vem če je še kak stroj tako radodaren z vodo in temperaturo

pomoje sta ta dva asko sam gor piše gorenje+. Pa če boš mel opravt z gorenjem vpraši še kdaj bo asko pri nas na voljo. lahk da majo še kak pomivalc več
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Ja, je blizu tako gorenjev center, kot lesnina.

ampak mislim da drugega, kot jurija ne bo za pljunit.

tudi miele ima nek podoben sistem in "garantira" suho plastiko, ampak tisto je cena 1200... tako da:/
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Dečko...lepo daj 800 eur na mizo (za že znižano ceno) in se ne sekiraj kaj stroj ima. Notri boš zložil umazano posodo ven potegnil oprano. To je in bo to.
In ta stroj ne sme slišat na ime Candy ali Whirpool. AEG ne rečem.

Na takem stroju ne bo potrebno ničesar povdarjat...ker ni potrebe.