beko pomivalni stroj ...

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
kaksne so vase izkusnje z beko pomivalnimi stroji? iz prve roke ...

jaz osebno sem bolj pristas bosch siemens tehnologije, ampak v tem primeru je budget do 200 eur. in za ta denar naj bi dobil rabljen brezhiben pomivalni stroj. ampak takih bosch pomivalcev ni na netu. ali pa so stari po 15 let.

se pa dobi cel kup beko pomivalnih strojev, starih tudi po samo par mesecev (torej se vsaj 4 leta v garanciji) za 200+ eur ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.711
113
Imam beko pomivalca kako leto. Ne prodajam, sicer pa dela po pričakovanjih. Pri bosh me je motilo skorajda "nategovanje" kupcev, ko iščeš model. Kup modelov, vsi na videz enaki, neke razlike v ceni in enake specifikacije. Na koncu se je izkazalo, da cenejši, ki bi nam cenovno še ustrezal, ni imel nekih košar (mogoče za pribor ali celo ene cele košare za posodo). Pa saj stvar praktično ni bila uporabna brez tega za gospodinjsko uporabo. Verjetno računajo, da se kupec zaj.be, potem pa na servisu dokupi potrebno. Kaj točno kateri ima in nima, je k sreči vedel en trgovec v trgovini. Drugi so trdili, da gotovo ima, saj brez tega ni uporaben in da verjetno manjka razstavljenemu modelu. Na koncu smo kupili beko, ki ni imel mase modelov, imeli pa so tistih nekaj stvari, ki smo jih od pomivalca pričakovali za konkurenčno ceno in dovolj dolgo garancijo.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem naročil, pa so me klicali, da je prišlo do napake pri vnosu cen in se mi opravičujejo ampak bodo morali stornirati naročilo.
grin1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po enih 6 pomivalcih vseh dobrih firm, je trenutni Beko edini, kjer se večkrat vprašam ali sem ga sploh vklopil, ker se ga praktično ne sliši. Si lahko privoščim, da ga po družinski zabavi vklopim med tem ko še en meter proč sedimo za mizo in se pogovarjamo.
Je pa tudi res, da slabše suši od vseh, ki sem jih imel do sedaj.
Ni pa low cost Beko, tam nekje rang 500+€.
 
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
kaj pa pravite na tegale?

http://www.electronic4you.si/schnaeppchen/exquisit-egsp1090-e-b-139086.html

po videzu bi rekel da jih dela kak smeg al pa bosch. programi so sicer navedeni, ni p anavedenih temperatur pranja (samo od 40-65). recim ogorenjev korting pere vse na 50 C, izpiranje pa je potem z vročo vodo (65,70 C) ni ti dve temp sta navedeni tud kot temperaturi pranja, čeprav ne pereta (pač zadnje izpiranj ez vročo vodo, da ni sušenja). vse ostalo je low temp

siemensov ki si ga navedel ne zgleda slab, bi pa jaz posegel po 60 širine, pa ne vgradnem, ampak samostojenm (za iste šolde dobiš več). v najslabšem primeru pa kitajsko gorenje Drgač smeg jih ma tud tam ookrog 300 €, sam je treba iti al v Avstrijo al p av Ita. Če greš tja se pa splača pogledat potem še za kakim indestoim, rexom (rex electrolux), morda hotpoint ariston. Se pa te zadeve začno pri 300 €, kar j emajčkn več od budgeta avtoraj teme. So pa ti aparati (ki so tam od 300 naprej) še bolj stare šole (programi 70,56 C), tko d ani nevarnosti o šparanju z vodo in temepraturo, kar je danes moderno
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Pred cca 2 leti vzel beko pomivalec, dela super, tih, dobro pomije, cena v primerjavi s kakšnimi Boschi pa precej nižja. Do zdaj ni pripomb.
zmaga.gif


Vzel sem pa tak stroj, ki je bil na testsieger.de takrat zares dobro ocenjen, imeli so ga samo na nemškem trgu. Kupil sem ga preko zdaj že propadlega podjetja OskarVeliki.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Prej si dajal linke tudi od 60 širine.
smile-1.gif


Če hočeš dobrega pomivalca 45 širine je trenutno sigurno najboljša izbira:
SIEMENS SR65M091 EU

Cena je lahko pod 500 eur pa še 50 eur potem dobiš povrnjeno, oziroma za ta denar podaljšaš garancijo na 5 let.

Je pa to stroj nemški z inox dnom in predalom za pribor, kar pri 45 širine pride še mnogo bolj do izraza.

Tisti, ki si ga pa npr dal na link pa je bil poljski s plastičnim dnom.

lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Pred cca 2 leti vzel beko pomivalec, dela super, tih, dobro pomije, cena v primerjavi s kakšnimi Boschi pa precej nižja. Do zdaj ni pripomb.
zmaga.gif


Vzel sem pa tak stroj, ki je bil na testsieger.de takrat zares dobro ocenjen, imeli so ga samo na nemškem trgu. Kupil sem ga preko zdaj že propadlega podjetja OskarVeliki.

Upam, da veš, da imaš samo eno leto garancije. Jaz tudi.
frown-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Pred cca 2 leti vzel beko pomivalec, dela super, tih, dobro pomije, cena v primerjavi s kakšnimi Boschi pa precej nižja. Do zdaj ni pripomb.
zmaga.gif


Vzel sem pa tak stroj, ki je bil na testsieger.de takrat zares dobro ocenjen, imeli so ga samo na nemškem trgu. Kupil sem ga preko zdaj že propadlega podjetja OskarVeliki.

Upam, da veš, da imaš samo eno leto garancije. Jaz tudi.
frown-1.gif


Vodja Beko Servisne mreže v Sloveniji mi je odgovoril tole spodaj:

Citat:
V Sloveniji lahko uveljavljate garancijo samo za izdelke, ki so bili tudi kupljeni v Sloveniji.

Lepo pozdravljeni!


Jaz sem izdelek kupil v Sloveniji, od slovenskega podjetja, imam slovenski račun. Torej garancija velja 5 let. In na to se bom tudi skliceval.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ericks pravi:
kaksne so vase izkusnje z beko pomivalnimi stroji? iz prve roke ...

jaz osebno sem bolj pristas bosch siemens tehnologije, ampak v tem primeru je budget do 200 eur. in za ta denar naj bi dobil rabljen brezhiben pomivalni stroj. ampak takih bosch pomivalcev ni na netu. ali pa so stari po 15 let.

se pa dobi cel kup beko pomivalnih strojev, starih tudi po samo par mesecev (torej se vsaj 4 leta v garanciji) za 200+ eur ...

Pri hiši beko pomivalni. 5 let, laufa vsak dan, bp
 
22. jul 2007
12.830
1.322
113
123
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
mam kuhinjo že pripravljeno na 45 tako da 60 NO-GO
smile-1.gif
Imeli 45 širokega od gorenja in ga ne maram nikoli več videti v kuhinji-zaradi širine, kakšno nedeljo ga je bilo potrebno tudi 3x na dan zalaufati.
Mogoče prav pride takšna širina za kakšen par, kateri občasno kaj skuha
sprasujem se.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Pred cca 2 leti vzel beko pomivalec, dela super, tih, dobro pomije, cena v primerjavi s kakšnimi Boschi pa precej nižja. Do zdaj ni pripomb.
zmaga.gif


Vzel sem pa tak stroj, ki je bil na testsieger.de takrat zares dobro ocenjen, imeli so ga samo na nemškem trgu. Kupil sem ga preko zdaj že propadlega podjetja OskarVeliki.

Upam, da veš, da imaš samo eno leto garancije. Jaz tudi.
frown-1.gif


Vodja Beko Servisne mreže v Sloveniji mi je odgovoril tole spodaj:

Citat:
V Sloveniji lahko uveljavljate garancijo samo za izdelke, ki so bili tudi kupljeni v Sloveniji.

Lepo pozdravljeni!



Jaz sem izdelek kupil v Sloveniji, od slovenskega podjetja, imam slovenski račun. Torej garancija velja 5 let. In na to se bom tudi skliceval.

Pozabi. Velja ti "evro" garancija eno leto, pet let pa da SLO zastopnik. Sem skoraj doktoriral s tem tik po nakupu. Sem bil že na tem da ga vrnem pa so mi z OV zagotovili, da bo sam direktor plačal popravilo do pet let - kateri direktor, katere firme? Prvi račun je bil z ene firme, ker je bil napačen, je drugi prišel z druge, pol jih je pa Durs itak zaprl zaradi neplačil dajatev menda.