Kje kupiti pomivalni stroj?

Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Da izkoristim kar to temo. Čez nekaj mesecev se bo nabavila nova kuhinja in z njo tudi aparati. Odločam se med Electrolux in Beko. Gre pa se za komplet (vgradni hladilnik, pečica, kuhalna plošča, pomivalni stroj,). Kaj od teh dveh proizvajalcev se bolj splača kupiti glede na razmerje cena - kvaliteta. Obe znamki imata tudi 5 let garancije. Najraje bi imel vse od enega proizvajalca, tudi napo.
Obe znamki priblizno enak cenovni razred, bolj v sredini - spodnji sredini.

E LUX SE JE KAR KONKRETNO POKVARIL, PA TUDI nism zihr da daje 5 let jamstva oz je verjento tega le potrebno dokupiti. Beko je kot sem že napisal stara preverjena tehnika, samo malo modernizirana in to je to. Darjan je gledal aeg in e lux pomivalce pa mu jih je sevlje odsvetoval ker da so šrot. E lux, AEG Made in Germany so žal preteklost.

jaz bi na tvojem mestu vprašal Sevljeta, ker on dela brez posrednikov, kar pomeni nižjo nabavno ceno in tako lahko recimo ceno stroj od beka z nekim malim doplačilom dobiš recimo boscha za nemški trg. To pa je že kar razlika
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Tale cyberport pošlje v SLO ali pa v AT? Kakšna poštnina v obeh primerih?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.211
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Miele promovira tole:

For perfectly dry crockery
At the end of the programme the door of the dishwasher opens automatically and leaves a small gap. This allows fresh air to reach the crockery and even washed items like plastic dishes dry completely. Your worktop is protected from moisture by special air ducts.

Za tole imam jaz ženo. Ko zapiska, grežena in odpre vratca. Rešeno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Dobro imaš to rešeno, moja žal takrat spi, pa jaz tudi.

Sem pa naredil test na trenutnem, 100 eur vrednem beko crappy pomivalnem, in dejansko se res lepše posuši plastika, če se takoj po končanem sušenju odpro vratca, tako da očitno se bo tale miele nabavil in roka.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
ksz

Evo se javljam.
smile-1.gif

Res sem bil cel teden na sejmu in ker je bil obisk sejma ogromen je enostavno za alter zmanjkalo časa. Sedaj bom spet bolj odziven.
smile-1.gif


No če se gleda pomivalni za okrog 1000 eur, potem je zame top izbira Miele. Če pa gledamo ceno od 600,00 do 800,00 eur pa Siemens.
Če koga zanima kakšen konkreten model, pa naj napiše pa bom pokomentiral če ga bom poznal.

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Kje in za koliko bi se dalo dobiti najceneje Miele G 6260 SCVi?
Na ideo.si je 1269,0 €.

1050€ BigB

Žal Miele pri nas z cenami svojo pisarno plačuje
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
ksz

Evo se javljam.
smile-1.gif

Res sem bil cel teden na sejmu in ker je bil obisk sejma ogromen je enostavno za alter zmanjkalo časa. Sedaj bom spet bolj odziven.
smile-1.gif


No če se gleda pomivalni za okrog 1000 eur, potem je zame top izbira Miele. Če pa gledamo ceno od 600,00 do 800,00 eur pa Siemens.
Če koga zanima kakšen konkreten model, pa naj napiše pa bom pokomentiral če ga bom poznal.

lp

a lahk poveš katere marke vse si pregeldal? pa če daš kake linke do novitet? ti častim pir ko pridm v tvoje kraje
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Res je, plastika ni za pomivalca. Sam sem pred nekaj tedni vzel najboljšega Bekota in sem več kot zadovoljen. Za 499 eur sem dobil A+++, 5 let garancije, invertni motor z 42 dB. Predvsem z zadnjim podatkom sem zelo zadovoljen. Pri drugih “renomiranih” znamkah te primerljivi aparat ob enaki (doplačani) garanciji pride veliko več. Sam sicer izbiram aparate v srednjem razredu, glede na “prisilno potrošništvo” zaradi vedno večje “optimizacije” izdelkov, se mi stegovanje v višje razrede ne zdi smiselno.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
ksz

Evo se javljam.
smile-1.gif

Res sem bil cel teden na sejmu in ker je bil obisk sejma ogromen je enostavno za alter zmanjkalo časa. Sedaj bom spet bolj odziven.
smile-1.gif


No če se gleda pomivalni za okrog 1000 eur, potem je zame top izbira Miele. Če pa gledamo ceno od 600,00 do 800,00 eur pa Siemens.
Če koga zanima kakšen konkreten model, pa naj napiše pa bom pokomentiral če ga bom poznal.

lp

a lahk poveš katere marke vse si pregeldal? pa če daš kake linke do novitet? ti častim pir ko pridm v tvoje kraje

Če bi hotel videti kaj novega od gospodinjskih aparatov bi bilo treba it čez mejo.
smile-1.gif

V Ljubljani pa na sejmu kakšnih novitet pri aparatih žal ni, saj so v večini primerov razstavljenih samo v kuhinjah.

Drugače pa zadnja stvar, ki je bila omembe vredna je pri hladilnikih Liebherr, ki so ful povečali prostornino, zmanjšali glasnost in zaprli zadnjo steno.
Letos v drugih polovici leta oziroma še ne vedo točno kdaj se pričakujejo novi pomivalci Miele, kjer naj bi bilo tudi kar nekaj sprememb.
Potem pri ploščah je zanimiva plošča od Siemensa :
http://www.siemens-home.de/produktliste/EX875LYC1E
Če imaš posodo večjo se ti avtomatsko vklopi še dodatno kuhališče.
Pri pečicah se ful dela na pari. Še vedno pa čakamo parno pečico s pirolizo. Je pa sedaj na trgu od Miele kombinirana parna in mikrovalovna.
Pri napah pa največji trend stropne nape. Sedaj je Falmec tudi vrhunsko naredil rešitev za vgradne stropne nape s filtrom:
http://en.falmec.com/Products/ACCESSORIES/Ceiling-re-circulation-filtering-kit Ni poceni, samo dela pa tako kot je treba.

Verjetno je še kaj pa se sedajle iz prve ne spomnim
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Bodo končno naredili pomivalca, ki je sposoben navadno plastiko posušit tak kot je treba?
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Največ vredna izboljšava bo hitrost! Da je v parih minutah posoda oprana. Pač tako kot so gostinski...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Se ne mudi, že zdaj je posode za en stroj mogoče 1x tedensko, pa itak se pere ponoči, ko je cenejša elektrika. Tako da mogoče bolj v smeri čimbolj tihega delovanja, čeprav to je že zdaj skoraj neslišno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.211
113
OMG, pa resno no, enkrat na teden opere tistih par krožnikov, ti pa ustvarjaš tako dramo okol tega. Za enkrat tedensko si prej na roke do poroke.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
No sej to mi ni jasno, kako vidva uporabljata stroj.
Cel teden zlagata not in potem konc tedna zalaufata?
Ker men bi posode zmankal ob takem načinu:) Da pa nekaj dajem v stroj nekaj pa na roke za sprot, mi je pa škoda dnarja za kupt stroj.
Zato bi imel hitrega. Da po obroku zmečeš not in je čez par min fertik in imaš že pripravljeno za naslednji obrok. Al pa recimo, da od zajtrka in kosila hkrati opereš in ne rabiš čakat do večerje in se sekirat po kateri tarifi pere...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Ne, uporablja se na dva dni, ampak pač ni poln, le enkrat na teden mogoče je, odvisno sicer
smile-1.gif


No ja, toliko posode pa vsak ima, da lahko preživi vsaj en dan brez umivanja, zato je čisto kul, da pač vsak večer daš prat čez noč pa te zjutraj čaka čista, suha posoda, ne pa mokra plastika
wink-1.gif