Kje kupiti pomivalni stroj?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Vodo ja, ne pa fosfate, čeprav jih kao ni v praških
wink-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Drugače pa zadnja stvar, ki je bila omembe vredna je pri hladilnikih Liebherr, ki so ful povečali prostornino, zmanjšali glasnost in zaprli zadnjo steno.

kje se da kej o tem prebrat?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.482
9.206
113
ja, ampak pazi, klikneš na slo in at pa cena 30% višja kot de varianta
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Pri Mieleju mi je edini problem cena rezervnih delov in morebitnega servisiranje izven garancije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Vodo ja, ne pa fosfate, čeprav jih kao ni v praških
wink-1.gif
Pri rocnem pomivanju veliko lažje nadomestis fosfat z drgnjenem kot pri strojnem. Poleg tega ce pomijes takoj po obroku ko ni še nič prisušeno, lahko vecino pomijes brez fosfata. Vsaj kadar jaz pomivam, sem precej gorenc s "prilom".
Moja je proti pomivalcu. Imeli so ga doma, pomivali so ob nedeljah na njega. Pa jih je bilo 7 za mizo. Tukaj imava sedaj na mestu pomivalca kose za smeti. Meni je ok. So lepo skriti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Pri Mieleju mi je edini problem cena rezervnih delov in morebitnega servisiranje izven garancije.

Kakšne pa so kaj cene, kaj pa če imaš pač zadevo zavarovano, izven garancije?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Za pomivalca ne vem, vem za pralni stroj.

Original krtačke za motor 38 EUR servisni pregled cca 45 EUR.

Sam sem potem naročil krtačke preko ebaya, vgradil sam, strošek 15 EUR, pa nekaj mojega časa. Serviser mi je rekel, da bo motor vzdržal še max 2-3 mesece. SEdaj perem že 1 leto brez problema. Extra ponudba serviserja pa je bila zamenjava celotnega motorja za 400EUR z delom. Gre pa za pralni stroj ranga 1200EUR. Sušilca (tudi Miele) sem sam naštudiral, zdaj vse razstavim v prafaktorje v 20 minutah.

Za tak denar raje kupim nov stroj. Miele ima rezervne dele kar drage, predvsem pa sama servisna ura. Ima pa serviser vse online, vse mora na uro vpisovat, koliko km je naredil, non stop ga spremljajo, .... Nemci pač.

Sem pa tudi sam pred dilemo, saj mora zamenjati pomivalca, imam Electroluxov pomivalni stroj (ESL66020). Zadnje čase štrajka pri Auto programu na koncu ostane mrzel, kar pomeni, da ne suši, vse ostane mokro, potem moram še dati enkrat kratki program, da je potem posoda suha (no razen plastike, kar je tako zgleda pri večini problem). Prav tako mi zadnje čase ostaja na dnu pena, ne dosti, ampak vseeno nekaj. Prav tako je na košarah začela pokati ta plastična prevleka in je na določenih mesti že zarjavelo. Pred tem je že na vrhu vrglo neko cevko za paro oz. kondenz dol in mi skoraj napihnilo delovno površino.
Res pa je stroj dnevno v uporabi vsaj 2x.

Zdaj pa pred dilemo, kaj sploh gledat.

Lp,
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Zato pa pravim zavarovanje, kasko zavarovanje aparatov, pa rešen problem. Sicer je 50€ franšize, ampak saj ne crkne parkrat na leto?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
289
83
www.kacnje.eu
Bom malo pogledal ... sedaj "ugaša" Candy ... mislim, da je letnik 1998, posoda je vedno lepo oprana, prav nobene rje nikjer ... čeprav mislim, da je bila cena okrog 400 evrov (preračunano).
Sedaj pa noče potegniti vode in samo segreva in segreva. Vse slabše je bilo, sedaj pa očitno ne uspe več. Saj verjetno ni hujše težave, mogoče le zabasan/crknjen tisti del, ki spušča vodo?
Res ne vem, ali se splača popravljat? Enega mojstra sem poklical, pa menda ne popravlja teh, ker nima materiala
jezen.gif

Mi je pa vmes razlagal, da je kvaliteta sedaj res močno padla ...
Mogoče jutri vseeno pokličem pooblaščenega serviserja, razen, če se tukaj javi kakšen mojster, ki bi znal popraviti za zmeren denar.
Sicer pa v nakup novega. Vsak nasvet dobrodošel.
write.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jest mam bekota, 400 eur in pere ko šus.
zmagovalec testa na zpsju je pa celo tisti najcenejsi za pod 300 eur.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Drugače pa zadnja stvar, ki je bila omembe vredna je pri hladilnikih Liebherr, ki so ful povečali prostornino, zmanjšali glasnost in zaprli zadnjo steno.

?