bedaki na cesti

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
znaka niti tam ni, ampka je verjtno spodaj na cesti.. opozorilo bi bilo na mestu za normalne...

Ja, seveda, znak je na začetku ceste, kje pa naj bo. In če že, bi moral lastnik avtomobila opozoriti dobrotnika, da je v prekršku.

Policisti bi mogoče lahko opozorili voznika, ampak ga pač niso, jebiga. Seveda bi si vsak najraje malo po svoje interpretiral težo svojih prekrškov.



da je bizarnost še večja, kaj bi ti mister perfect naredit, da avto pustijo v snegu...noben se ne sme noter vsest da ne dobi kazen, kako pride šlepdienst do njega, brez kazni pa te fore... a štekaš...

eno je če se namerno zavestno krši predpise, eno pa je nevede, in nevede je opozorilo na mestu, imho.


Lastnik avtomobila je zavestno kršil predpise. In predvidevam, da temu tvojemu kolegu potem tudi dal denar za plačilo kazni. In če bi bil jaz na njegovem mestu, bi se na tej točki zgodba tudi zaključila. Zanimiva prigoda za šank zgodbe, ni pa nobene potrebe po jokanju vesoljni Sloveniji po facebooku kakšna krivica se mu je zgodila.


P.s. Ne pozabi danes voščiti za njegov praznik temu kolegu (čeprav ni ravno fer do žensk, ker jih je večina precej bolj tough od tega).
 
  • Haha
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
ne vem kako so se menli, vejramem pa, da je na licu mesta bilo modrim razloženo za kaj gre...ampak modri niso (hoteli) razumeli. modri pač razumejo tisti datum ko plačo dobijo... škoda da je to prevečkrat.
modri so skočili iz gozda..opa, hopa cupa na delovnem mestu? prijava :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
V kolikor to besedilo sploh drži in ni navadna laž: policist bi lahko temu AMZSjevcu lepo dal opozorilo, ki ga ne bi rabil niti vpisati v sistem. Dejanskemu lastniku vozila, bi pa nabil kazen. A ne?

In se strinjam, da bi goveda morala spremljati znake in če je prepovedano, je pač prepovedano se vozit tam. Potem tudi obtičal ne bi v snegu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sajkek

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Tole na sodišču nebo držalo vode.
Pomagati invalidni osebi iz kritične situacije - zamisli si sodnika, ki ga bi obsodil. In medije.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
"Nato g. Policist razloži, da sem kršil zakon o cestno prometnih predpisih, ker sem vozil po cesti po kateri ne bi smel in bom za to prejel globo. "


In, kje je problem? A ker je prej pomagal izkopati avto ven iz snega, pa cestnoprometni predpisi ne veljajo več?


Si naredil prekršek? Plačaj kazen.
Kako lahko kršiš "CPP", če nisi na površini, ki je namenjena prometu?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Kako lahko kršiš "CPP", če nisi na površini, ki je namenjena prometu?

Nisem iz foha (pa razen Apollota verjetno nihče tukaj gor ni), ampak, kakor avtor teksta priznava - na začetku ceste je bil znak, da je od tiste točke naprej prepovedan promet. Meni se zdi, da je to zelo enostavno - od tukaj naprej ne smem. Če bom šel, lahko dobim kazen. In je dobil kazen.


Ta amzsjevec naj se pa zmeni z invalidom, ki je moral nujno parkirat na privatni parceli, kdo bo plačal kazen.


Oziroma, v bolj splošnem jeziku - tip je iz p.izde naredil kozolc.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Najnovejši Renault, z neomejenim električnim dosegom.
Lahko bi se mu reklo osebni tramvaj
 

Priponke

  • FB_IMG_1615201462651.jpg
    FB_IMG_1615201462651.jpg
    23,5 KB · Ogledi: 240

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nisem iz foha (pa razen Apollota verjetno nihče tukaj gor ni), ampak, kakor avtor teksta priznava - na začetku ceste je bil znak, da je od tiste točke naprej prepovedan promet. Meni se zdi, da je to zelo enostavno - od tukaj naprej ne smem. Če bom šel, lahko dobim kazen. In je dobil kazen.


Ta amzsjevec naj se pa zmeni z invalidom, ki je moral nujno parkirat na privatni parceli, kdo bo plačal kazen.


Oziroma, v bolj splošnem jeziku - tip je iz p.izde naredil kozolc.
Prometna policija nima kaj iskat ali kaznovat za dogajanje na privat parceli.
Al jaz kaj narobe razumem?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Prometna policija nima kaj iskat ali kaznovat za dogajanje na privat parceli.
Al jaz kaj narobe razumem?
V tem primeru so očitno takoj imeli vse pristojnosti. Ko bi pa koga dejansko bilo treba kaznovati, pa nimajo pristojnosti (recimo parkiranje na mestu za invalide pred trgovinami).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Tole na sodišču nebo držalo vode.
Pomagati invalidni osebi iz kritične situacije - zamisli si sodnika, ki ga bi obsodil. In medije.
Sej ga ni ocolal zaradi pomoči, temveč ker je vozil po cesti, kjer je prepovedano. To, da si invalid (ali pa pomagaš invalidu), verjetno ne pomeni, da ne rabiš upoštevat prometnih znakov za prepoved vožnje.
Sicer pa bi verjetno lahko dal le opozorilo tudi invalidu, ampak to pričakovati od inkasanta je žal nesmiselno.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Prometna policija nima kaj iskat ali kaznovat za dogajanje na privat parceli.
Al jaz kaj narobe razumem?

Sej ga ni ocolal zaradi pomoči, temveč ker je vozil po cesti, kjer je prepovedano. To, da si invalid (ali pa pomagaš invalidu), verjetno ne pomeni, da ne rabiš upoštevat prometnih znakov za prepoved vožnje.

V bistvu tudi znaka, ki prepoveduje vožnjo ni kršil, ker ga ni imel, niti videl v času kršitve.

Drugi problem pa je v tem da vemo zgodbo samo iz ene strani. Druge pa ne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
V bistvu tudi znaka ni kršil, ker ga ni imel, niti videl v času kršitve.
Uuuuu, komaj čakam, da žena zapelje na AC, potem se na počivališču menjava in policistu povem, da sem mislil, da sem v Nemčiji in me ne more ocolat za 250km/h.
Pametni ste mi vi to, res.
Pa v coni 30, ko štartam tudi nikoli ne vidim znaka. Me zanima, če bi šlo to čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjetno je pred tem še potekal pogovor z invalidom v stilu: "ja stric pa kaj ste sem rinli, če pa je znak spodaj - prepoved"!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Uuuuu, komaj čakam, da žena zapelje na AC, potem se na počivališču menjava in policistu povem, da sem mislil, da sem v Nemčiji in me ne more ocolat za 250km/h.
Pametni ste mi vi to, res.
Pa v coni 30, ko štartam tudi nikoli ne vidim znaka. Me zanima, če bi šlo to čez.



Amzs delavec se je vračal iz sprehoda, pri tem pomagal invalidu, ki se je znašel v nezavidljivi situaciji.
Pri tem še pa naj preverja če je na cesti prepovedani za promet ?
Kaj naj reče invalidu ? Pokličite 112 ?


In ti daš v primerjavo vožnjo po AC z ženo ?

Pameten si res da ven seka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Amzs delavec se je vračal iz sprehoda, pri tem pomagal invalidu, ki se je znašel v nezavidljivi situaciji.
Pri tem še pa naj preverja če je na cesti prepovedani za promet ?
Kaj naj reče invalidu ? Pokličite 112 ?

Saj ni dobil kazni dobil zato, ker je pomagal človeku ven iz snega, ampak ker se je peljal tam, kjer se ne bi smel. In glede tega naj se lepo zmeni z lastnikom avtomobila.

Ampak seveda, potem se ne bere tako tragično, ane.


"DOBIL KAZEN, KER JE POMAGAL INVALIDU!"


Slovenske novice sploh ne rabijo nič izumljati, samo c/p naredijo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Samo ste pa eni carji no, da zagovarjate početje policaja in opravičujete kazen, ki jo je dajalec pomoči dobil. Človek je pomagal pomoči potrebnemu v nezavidljivih razmerah. Policaj ga je na koncu kaznoval, ker je vozil tam kjer ne bi smel, čeprav je zaradi več znanja, samo prestavil vozilo iz lokacije, kjer ne bi smelo biti, do glavne ceste. Če že kaj, bi policaj moral preveriti vse okoliščine in kaznovati lastnika, ker je šel z avtom tja kjer je to prepovedano, ne pa da kaznuje bogega človeka, ki je videl težave in jih profesionalno rešil.
Samo še enkrat več kažemo kakšna družba smo postali; zagovarjamo slepo sledenje zakonom brez kančka zdrave pameti, kot da sami nikoli ne naredimo nič narobe. Kot, da sedim pri maši, kjer župnik pridiga o spolni vzdržnosti, sam pa ima doma nezakonskega otroka.
A bo še kdo pomagal komu v nesreči, če bo imel pred sabo takšne primere? Enako se lahko zgodi naslednjič nekomu od nas, ko bo videl v jarku ob cesti avto in ustavil na cesti, da gre pomagat ponesrečencem. A je to tudi za kaznovati, ker se je avto ustavil na prometni površini?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Samo ste pa eni carji no, da zagovarjate početje policaja in opravičujete kazen, ki jo je dajalec pomoči dobil. Človek je pomagal pomoči potrebnemu v nezavidljivih razmerah. Policaj ga je na koncu kaznoval, ker je vozil tam kjer ne bi smel, čeprav je zaradi več znanja, samo prestavil vozilo iz lokacije, kjer ne bi smelo biti, do glavne ceste. Če že kaj, bi policaj moral preveriti vse okoliščine in kaznovati lastnika, ker je šel z avtom tja kjer je to prepovedano, ne pa da kaznuje bogega človeka, ki je videl težave in jih profesionalno rešil.
Samo še enkrat več kažemo kakšna družba smo postali; zagovarjamo slepo sledenje zakonom brez kančka zdrave pameti, kot da sami nikoli ne naredimo nič narobe. Kot, da sedim pri maši, kjer župnik pridiga o spolni vzdržnosti, sam pa ima doma nezakonskega otroka.
A bo še kdo pomagal komu v nesreči, če bo imel pred sabo takšne primere? Enako se lahko zgodi naslednjič nekomu od nas, ko bo videl v jarku ob cesti avto in ustavil na cesti, da gre pomagat ponesrečencem. A je to tudi za kaznovati, ker se je avto ustavil na prometni površini?
Upam, da to ni letelo name, ker jaz sem napisal, da bi policist lahko obema dal le opozorilo. Me zanima, kaj bi bolj zaleglo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Amzs delavec se je vračal iz sprehoda, pri tem pomagal invalidu, ki se je znašel v nezavidljivi situaciji.
Pri tem še pa naj preverja če je na cesti prepovedani za promet ?
Kaj naj reče invalidu ? Pokličite 112 ?


In ti daš v primerjavo vožnjo po AC z ženo ?

Pameten si res da ven seka.
Nič amzsjevec ne rabi preverjat. Bo pač sedaj plačal oz. šel na sodišče. Za razliko od tvojih umotvorov, pa je vsaj gobec znal zapreti pravi čas. Kar tebi ne uspeva ravno in iščeš neumne izgovore. A boš še kaj cono 30 komentiral? Ali znaš samo gobcat neumnosti.

Ko naletiš na inkasanta, ti pač nič ne pomaga, tudi še tako realna situacija. In strogo gledano po zakonu, je žal amzsjevc naredil prekršek. Če bi jaz bil tisti invalid, bi se postavil pred policista in mu rekel, da naj meni kazen napiše, če že mora.