bedaki na cesti

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Megane 4. Je pa Renault začel to opuščati - npr. faceliftanemu zadnje ne gorijo več. Zakaj taka odločitev, nimam pojma.
Mogoče je kaka CO2 fora, ker so človeška življenja vseeno vredna nekaj manj kot neumne politične zaveze.
Odpustki pri CO2
Tretji popravek - sodobne tehnologije
Malce nenavadno pravilo zajema vgradnjo nekaterih sodobnih avtomobilskih tehnologij. Tako je na primer posamezni izdelovalec avtomobilov deležen posebnih “emisijskih kreditov”, če v svoje avtomobile vgrajuje tehnologijo, ki velja za ekološko. Ena od takšnih tehnologij so LED žarometi: avtomobili z vgrajenimi LED žarometi dobijo do 7 g/km CO2 odpustka. Povedano drugače: četudi avto v ozračje izpusti 102 g/km CO2, se mu zaradi LED žarometov upošteva izpust 95 g/km. Odgovorni pri EU obljubljajo, da bodo tovrstne “ekološke” tehnologije natančno premerili in ovrednotili.
 
  • Ljubezen
  • Haha
Reactions: tony in bertoncl

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ena sveža. Voznika nikjer. Ne policije, nič.
Pijano ali ukradeno bi rekel
 

Priponke

  • IMG_20210305_090414.jpg
    IMG_20210305_090414.jpg
    3,5 MB · Ogledi: 348
  • IMG_20210305_090407.jpg
    IMG_20210305_090407.jpg
    2,3 MB · Ogledi: 338

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.555
688
113
Je to res?
4.3.2021

DELIM
Saj ni res pa je. #mojaSlovenija
Če se ne bi zgodilo meni, bi bil prepričan, da je „fake news“, ki želi osramotiti delo dobrih policistov. A žal je zgodba resnična. Včeraj smo se okrog 16. ure s sodelavkami vračali iz team buildinga, ki smo ga imeli na Veliki planini. Prekrasen sončen dan je bil, odlična družba in kup novih idej smo dobili na svežem zraku. Kako je dan drugačen, če si na svežem zraku. In ob vračanju v dolino smo približno 200 metrov pred parkiriščem zagledali starejšo družino, ki se je s svojim Citroenom Picasso zakopala na zasneženi cesti. Obupani udeleženci so prerivali vozilo, ki je vkopano ostalo v snegu na cesti. V duhu Pravih prijateljev iz AMZS smo takoj priskočili na pomoč. Avto smo nekako izkopali. A starejši gospod za volanom se nam je po manj kot metru spet zakopal. Timsko smo se še z ostalimi prostovoljci odločili, da naj jaz prevzamem krmilo avtomobila. Takoj sem se spomnil na vse nasvete, ki so mi jih dajali naši inštruktorji in z nežnim potiskom stopalke za plin in ob porivanju ostalih udeležencev smo SKUPAJ uspeli avtomobil spraviti iz snega. Lastnik vozila je bil vidno v šoku, njegova žena je jokala. Zato sem se zaradi varnost vseh udeležencev odločil, da slabih 200 metrov do parkirišča odvozim sam. Počasi in mirno, da ne bomo spet kopali. In cca 50 metrov pred parkiriščem se iz gozda pripelje policijska Škoda in me s sireno ustavi isti trenutek, ko pripeljem na parkirišče. Res nisem vajen, da me ustavlja policija. Zato izstopim iz vozila. Izstopita tudi policista. Najprej policist in poleg njega še policistka, ki skoraj priteče do mene v stilu „ujeli smo zločinca“. Ujej, kaj sem naredil narobe. Najprej seveda vprašanje, če vem, da se tukaj ne smem voziti. Razložim jima, da vozilo ni moje, da smo nekaj metrov višje srečali družino z vkopanim vozilom in jim pomagali. Da delam na AMZS in da sem vesel, da smo jih lahko rešili, ker se bliža mrak. Policist je zahteval vozniško dovoljenje in če vem, kdo je lastnik vozila. Povem, da sem ga spoznal pred „pol ure“ in da bo kmalu pri nas. Seveda je prišel do nas, enako, kot tudi moje sodelavke in ostali “borci”, ki smo SKUPAJ rešili ujeto družino. Lastnik vozila je policistu še pokazal invalidsko izkaznico, ki jo je imel na vozilu in se mi še enkrat zahvalil, ker sem mu pomagal. Nato g. Policist razloži, da sem kršil zakon o cestno prometnih predpisih, ker sem vozil po cesti po kateri ne bi smel in bom za to prejel globo. Ostali udeleženci zgroženo razlagajo, da sem jim samo pomagali in da niti približno nisem kriv. Policistka jih hitro nadere in jim razloži, da je „gospod kršil zakon“. Šola me je naučila, da ima učitelj vedno prav. In zato sem tudi mirno čakal, da policist in policistka veselo napišeta kazen in nato le še mirno čakal, da ne najdeta še kakšnega vladnega predpisa, ki sem ga ne vede kršil. In tako dobim nalog, ki pravi, da sem kršil 2. odstavek 98. člena ZPeCP, kar znese 160 evrov globe. Ne gre se mi za plačilo globe. Gre se mi za princip. Mi smo prostovoljno pomagali. Človeku, ki je bil v stiski. Sama dva sta bila praktično v naši bližini in pri izkopavanju vozila bi nam vsaka roka prišla prav. Razložili smo jima celotno situacijo. Mirno in brez iskanja konflikta. A ponosno sta spisala kazen in dodala: „bili ste v napačnem trenutku na napačnem mestu.“ Kljub temu, da bi glede na situacijo lahko rekla: „Hvala, ker ste pomagali in izrekli vam bomo le opozorilo.“
Spoštovana Slovenska policija / The Slovenian police. Če se bo vaš sodelavec na nasprotni strani ceste zgrudil na tla. Pripravite plačilni nalog, ker ne bom gledal, če bom šel čez cesto na prehodu za pešce ali čez rdečo luč. Ampak mu bom pomagal. Naj tudi vas nič ne ustavi, ko POMAGATE sočloveku. Ni to tudi vaše poslanstvo? Smo res že tako daleč, da je treba vsakogar kaznovati in zastraševati?
P.S.
Ko sem se vsedel v avto tudi pomislil nisem, da se po tej urejeni cesti ne smem peljati. In še manj, da bom za to kaznovan. Se veselim srečanja na sodišču. In naj vas nič ne ustavi, ko POMAGATE drugemu. #mojaSlovenija je že velikokrat dokazala, da ima VELKO srce.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
avtor je en moj znanec, bi mu kar verjel, ne bi vejretno pisal ker ni imel kaj za delat.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se pravi, da AMZS v teh casih prireja team buildinge in to na veliki planini. Se je za vprasati kdo je tukaj bedak, ja. Upak, da se kaksna uradna prijava prileti neodgovornim na amzsju.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ker sej ce jih je bilo 6 pa te fore, ni nobene prijave, pa ce so sodelavci so tak vsi skupaj...ne vem zakaj isces dlako v jajcu. pa še v naravi so bili, ne v zidanici..
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Je to res?
4.3.2021



"Nato g. Policist razloži, da sem kršil zakon o cestno prometnih predpisih, ker sem vozil po cesti po kateri ne bi smel in bom za to prejel globo. "


In, kje je problem? A ker je prej pomagal izkopati avto ven iz snega, pa cestnoprometni predpisi ne veljajo več?


Si naredil prekršek? Plačaj kazen.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ne, bolj gre za to, da drkajo ljudi v visokogorju, lahko bi odnesel z opozorilom, pa bi to bili to, ampka ker so policaji v paru z ženskami je potrebno it do konca. Je že kar pravilo. Baba da gre za policajko pa itak ne more vse štimat. vejretno. Potem pa imaš to.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
ne, bolj gre za to, da drkajo ljudi v visokogorju


Je bil prometni znak, je voznik avtomobila imel vozniško dovoljenje?


In ja, predvsem v "visokogorju" bi se morali ljudi naučiti, da se svojim avtom ne morejo čisto povsod kjer želijo. Če ne drugega, so takih akcij veseli kmetje, ki morajo sicer s traktorji delati akrobacije, da se lahko peljejo po svoji zasebni gozdni poti izogibajoč vsem izletnikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
no sej si lepo napisal...ampak, v tem primeru ni bil njegov avto, ampka je samo pomagal, znaka niti tam ni, ampka je verjtno spodaj na cesti.. opozorilo bi bilo na mestu za normalne...

da je bizarnost še večja, kaj bi ti mister perfect naredit, da avto pustijo v snegu...noben se ne sme noter vsest da ne dobi kazen, kako pride šlepdienst do njega, brez kazni pa te fore... a štekaš...

eno je če se namerno zavestno krši predpise, eno pa je nevede, in nevede je opozorilo na mestu, imho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in sad