bedaki na cesti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Prometna policija nima kaj iskat ali kaznovat za dogajanje na privat parceli.
Al jaz kaj narobe razumem?
Pomoje narobe razumes. Kot prvo je bila splosna policija (ce je sploh bila), kot drugo gre za prometno povrsino kjer velja CPP ampak je prepovedana voznja.

Kot tretje...ce je tako kot pise, bo sodnik zadevo zagotovo omilil v opomin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Samo ste pa eni carji no, da zagovarjate početje policaja in opravičujete kazen, ki jo je dajalec pomoči dobil. Človek je pomagal pomoči potrebnemu v nezavidljivih razmerah. Policaj ga je na koncu kaznoval, ker je vozil tam kjer ne bi smel, čeprav je zaradi več znanja, samo prestavil vozilo iz lokacije, kjer ne bi smelo biti, do glavne ceste. Če že kaj, bi policaj moral preveriti vse okoliščine in kaznovati lastnika, ker je šel z avtom tja kjer je to prepovedano, ne pa da kaznuje bogega človeka, ki je videl težave in jih profesionalno rešil.
Samo še enkrat več kažemo kakšna družba smo postali; zagovarjamo slepo sledenje zakonom brez kančka zdrave pameti, kot da sami nikoli ne naredimo nič narobe. Kot, da sedim pri maši, kjer župnik pridiga o spolni vzdržnosti, sam pa ima doma nezakonskega otroka.
A bo še kdo pomagal komu v nesreči, če bo imel pred sabo takšne primere? Enako se lahko zgodi naslednjič nekomu od nas, ko bo videl v jarku ob cesti avto in ustavil na cesti, da gre pomagat ponesrečencem. A je to tudi za kaznovati, ker se je avto ustavil na prometni površini?

Pomagat ponesrečenemu - ups, te bo tožil, ker si mu pomagal...
Vse to je varianta ZDA.
Zraven pa seveda še "naj sosedu krava crkne" in ostale "slovenske dobrote"...
Žal... :bonk:
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ni letelo nate Sad, nasplošno na tiste, ki pravijo, da je prav, da je dobil kazen, ker je naredil prekršek...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Samo še enkrat več kažemo kakšna družba smo postali

Razvajena in egoistična.

Ne vem zakaj je tako težko zaobjeti dejstvo, da je stric naredil prekršek in - jebiga - je bil tam policaj, tako da ga nekdo mora plačati. Lepo od dobrotnika, da mu je pomagal, ampak to ne izključuje odgovornosti storjenega prekrška.

A ti bi raje, da bi ljudje kar sami malo ad-hoc odločali o tem kdaj je kazen primerna ali ne? Kje je potem meja in kdo jo bo postavil? Do sedaj jo recimo postavljajo zakoni, potem pa... vsak sam zase?


zagovarjamo slepo sledenje zakonom brez kančka zdrave pameti, kot da sami nikoli ne naredimo nič narobe.

Jaz zagovarjam predvsem sprejemanje odgovornosti, ne pa jokanje po internetu in iskanje pozornosti. Kazen mu bo valda plačal tisti invalid, kje je potem še problem? Aja, on je samo pomagal in zdaj je cel svet krivičen, ker je pri tem nevede kršil prometne predpise. Kriv naj bo pa raje policaj kot pa stric, ki mu tega ni uspel povedati.



Policist bi lahko dal samo opozorilo, pa ga pač ni. Oboje je v okviru zakona in samo razvajena snežinka se potem čuti poklicano to 'krivico' razglašati celemu svetu. Zelo zanimivo bi bilo ob tem slišati še drugo plat zgodbe, ker sem kar prepričan, da se dialog ni začel z 'oprostite gospod policist, nisem vedel, da je tole zaprta cesta, sem samo pomagal gospodu'.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Sicer se delno strinjam s tabo (glede odgovornosti in jokanja), ampk samo mazohističen inkasant je sposoben v taki situaciji (če je bilo res tako, kot piše) dati kazen namesto opozorila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in tony

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ksz
Avto se vedno tu
 

Priponke

  • IMG_20210308_153254.jpg
    IMG_20210308_153254.jpg
    2,7 MB · Ogledi: 131

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Razvajena in egoistična.

Ne vem zakaj je tako težko zaobjeti dejstvo, da je stric naredil prekršek in - jebiga - je bil tam policaj, tako da ga nekdo mora plačati. Lepo od dobrotnika, da mu je pomagal, ampak to ne izključuje odgovornosti storjenega prekrška.

A ti bi raje, da bi ljudje kar sami malo ad-hoc odločali o tem kdaj je kazen primerna ali ne? Kje je potem meja in kdo jo bo postavil? Do sedaj jo recimo postavljajo zakoni, potem pa... vsak sam zase?



Jaz zagovarjam predvsem sprejemanje odgovornosti, ne pa jokanje po internetu in iskanje pozornosti. Kazen mu bo valda plačal tisti invalid, kje je potem še problem? Aja, on je samo pomagal in zdaj je cel svet krivičen, ker je pri tem nevede kršil prometne predpise. Kriv naj bo pa raje policaj kot pa stric, ki mu tega ni uspel povedati.


Policist bi lahko dal samo opozorilo, pa ga pač ni. Oboje je v okviru zakona in samo razvajena snežinka se potem čuti poklicano to 'krivico' razglašati celemu svetu. Zelo zanimivo bi bilo ob tem slišati še drugo plat zgodbe, ker sem kar prepričan, da se dialog ni začel z 'oprostite gospod policist, nisem vedel, da je tole zaprta cesta, sem samo pomagal gospodu'.
Poglej še iz druge strani. Zakon o cestno prometnih predpisih (al kak se že reče zdajšnji verziji) ti v enem izmed členov, kot udeležencu v prometu, nalaga da moraš pomagati ponesrečencem na cesti/prometni površini, sicer si lahko spet kaznovan zaradi opustitve pomoči. Torej če ne pomagaš si lahko kaznovan, če pa pomagaš pa si spet kaznovan, ker si avto "udeleženca nesreče" peljal tam kjer ni dovoljeno. Ali pa kontra, tip bi se pač odpeljal naprej, oni reveži bi tam ostali in čez čas klicali 112, da jih pridejo rešiti in bi tudi tam povedali, da je en šel mimo, pa ni hotel pomagati...slabši scenarij, ne bi klicali 112, ker bi prej zmrznili...karikiram, da se razumemo ;)

Point mojega pisanja je, zdrava pamet, tokrat policista. Ne govorim, da ni bilo prekrška, ne govorim, da ni primerno, da je koga kaznoval, ampak če že, potem je treba malo bolj široko pogledati in kaznovati tistega, ki je kriv, da je avto sploh prišel na to območje, t.j. lastnik vozila, ki se je tja peljal.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Nič amzsjevec ne rabi preverjat. Bo pač sedaj plačal oz. šel na sodišče. Za razliko od tvojih umotvorov, pa je vsaj gobec znal zapreti pravi čas. Kar tebi ne uspeva ravno in iščeš neumne izgovore. A boš še kaj cono 30 komentiral? Ali znaš samo gobcat neumnosti.

Ko naletiš na inkasanta, ti pač nič ne pomaga, tudi še tako realna situacija. In strogo gledano po zakonu, je žal amzsjevc naredil prekršek. Če bi jaz bil tisti invalid, bi se postavil pred policista in mu rekel, da naj meni kazen napiše, če že mora.
Ti davaš neumne primerjave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Point mojega pisanja je, zdrava pamet, tokrat policista. Ne govorim, da ni bilo prekrška, ne govorim, da ni primerno, da je koga kaznoval, ampak če že, potem je treba malo bolj široko pogledati in kaznovati tistega, ki je kriv, da je avto sploh prišel na to območje, t.j. lastnik vozila, ki se je tja peljal.

1. Ne poznamo druge plati dogodka, lahko obstaja 100 in 1 razlog, da se je policist odločil za kazen namesto za opozorilo.

2. Policist lahko da kazen samo vozniku, ki pa bo potem to že naprej urejal z lastnikom, ane.


Point mojega pisanja pa je, da je na svetu vse več snežink, ki gledajo izključno na svojo rit. Egoističen pogled na svet, ki ga furajo v svojem mehurčku in potem traktati na družbenih omrežjih, če kaj ni po njihovo.


Poglej še iz druge strani. Zakon o cestno prometnih predpisih (al kak se že reče zdajšnji verziji) ti v enem izmed členov, kot udeležencu v prometu, nalaga da moraš pomagati ponesrečencem na cesti/prometni površini, sicer si lahko spet kaznovan zaradi opustitve pomoči. Torej če ne pomagaš si lahko kaznovan, če pa pomagaš pa si spet kaznovan, ker si avto "udeleženca nesreče" peljal tam kjer ni dovoljeno. Ali pa kontra, tip bi se pač odpeljal naprej, oni reveži bi tam ostali in čez čas klicali 112, da jih pridejo rešiti in bi tudi tam povedali, da je en šel mimo, pa ni hotel pomagati...slabši scenarij, ne bi klicali 112, ker bi prej zmrznili...karikiram, da se razumemo ;)

Lahko se razumemo, da je tole precej šibka primerjava. Ni šlo za prometno nesrečo, ne za opustitev pomoči in mislim, da ne obstaja primer, ko bi bil kdo kaznovan, ker bi ob prometni nesreči ustavil svoj avto sredi ceste.


Če se že gremo gledanje iz drugih strani in nesmiselne karikature: na parkirišču pomagam nosečnici zamenjati gumoi, čez 500 metrov pa zbijem tebe na prehodu za pešce. A se pogliha moj prekršek, ker sem prej pomagal?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
A ti bi raje, da bi ljudje kar sami malo ad-hoc odločali o tem kdaj je kazen primerna ali ne? Kje je potem meja in kdo jo bo postavil? Do sedaj jo recimo postavljajo zakoni, potem pa... vsak sam zase?
A nimajo to pravico policaji, da odločijo o tem ali je kazen primerna ali ne? Pa so tudi ljudje? Lahko bi dal kazen, lahko bi je ne dal, oboje bi bilo po zakonu?
In tukaj se večina samo ne strinja s tem, da je bila kazen namesto opomina.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pomoje narobe razumes. Kot prvo je bila splosna policija (ce je sploh bila), kot drugo gre za prometno povrsino kjer velja CPP ampak je prepovedana voznja.

Kot tretje...ce je tako kot pise, bo sodnik zadevo zagotovo omilil v opomin.
Bo,jše, da plača in čimprej pozabi na vse skupaj. Sedaj je praktično prepozno za opomine, ker ga bo pritožba v vsakem primeru stala vsaj 80eur sodnih stroškov (ravno toliko je tudi kazen v primeru polovičke).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Bo,jše, da plača in čimprej pozabi na vse skupaj. Sedaj je praktično prepozno za opomine, ker ga bo pritožba v vsakem primeru stala vsaj 80eur sodnih stroškov (ravno toliko je tudi kazen v primeru polovičke).
To ni res. Ce sodisce spremeni odlocitev lahko stroski postopka bremenijo proracun
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To ni res. Ce sodisce spremeni odlocitev lahko stroski postopka bremenijo proracun
Kaj pomeni ta "lahko"? Leta 2012 sem sam imel tak primer, da sem potem namesto kazni plačal sodne stroške. Vse skupaj brezveze in če bi to vedel, bi kazen plačal in pozabil vse skupaj, ne pa sem moral vzeti prosti dan, pa 40km daleč na sodišče, pa še kak živec zaradi vsega skupaj.