bedaki na cesti

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Sedaj po korona karanteni se mi zdi, da je folk na cestah nadpovprečno zmešan.
Je pa res, da se počasi iz korona kome sedaj zbujajo tudi palicaji in so začeli delat red.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Kaj ima tvoje vprašanje veze z bedakom? To ni avtocesta in lahko na prazni cesti vozim po katerem pasu hočem. On pa nima kaj za prehitevat več avtov čez polno črto in v nepregledni ovinek! Al kaj tukaj ni razumljivo?
Ooo ho ho! Vidim, da mamo še enga šerifa, ki rad dela red. A to se ti dvigne, k to delaš? Pa si ga pol doma na roke mečeš, na te posnetke?
 
  • Všeč mi je
Reactions: KStoner in McGiver

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Ooo ho ho! Vidim, da mamo še enga šerifa, ki rad dela red. A to se ti dvigne, k to delaš? Pa si ga pol doma na roke mečeš, na te posnetke?
Zakaj šerif? Samo sem objavil objestnega bedaka na cesti. In tudi če na posnetku ne izgleda, moja hitrost je bila dovoljenih 100km/h in njegova nič manj....zaradi bedaka je skoraj fajn počilo! Me pa pri takšnih komentarjih forumašev stanje na cestah v SLO sploh ne čudi! A se prepoznate?
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Zakaj šerif? Samo sem objavil objestnega bedaka na cesti. In tudi če na posnetku ne izgleda, moja hitrost je bila dovoljenih 100km/h in njegova nič manj....zaradi bedaka je skoraj fajn počilo! Me pa pri takšnih komentarjih forumašev stanje na cestah v SLO sploh ne čudi! A se prepoznate?

Poglej malo cestne oznake preden se razpočiš in boš videl, da je dovoljeno prehitevati tudi v nasprotni smeri.
Ja res je da je malo dalje priletel ko je že bila črta polna ampak ti nimaš tukaj kaj iskati na sredinskem pasu , razen ko lahko varno prehitevaš.

Vem pa ,da takšna ureditev presega znanje marsikaterega slovenskega kamermana.:zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
No, no, no - malo se umirite vsi skupaj. Oni ni samo “malo dlje čez dovoljeno prehitevanje potegnil”, ampak je kar ornk kolono na nedovoljenem delu prehiteval. Jumbotova vožnja po levem pasu je minorni prekršek - na vseh cestah velja pravilo uporabe skrajno desnega pasu za vožnjo, izjema so samo dvo- ozr. večpasovnice v naseljih, kjer je dovoljena vožnja po kateremkoli pasu. Bolj zaskrbljujoča pa je reakcija “vozil sem, ker sem lahko in kaj mi morete”, čisto dovolj bi bilo enostavno reči, da je bila sreča, da dejansko ni koga prehiteval. Ker v tem primeru dvomim, da bi sam objavil ta ali kateri bodoči posnetek, ker jih pač ne bi bilo.
 

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
“vozil sem, ker sem lahko in kaj mi morete”
Se opravičujem, če je tako zvenelo...prazna cesta, nikogar ne oviram/blokiram, desni pas v slabšem stanju kot levi. Tudi, če bi vozil po desnem pasu, to nasproti vozečemu še vedno ne daje pravice, da tako prehiteva. In ja, samo slučaj je, da nisem prehiteval.
Če bi sam "legalno" prehiteval in bi se to zgodilo, kaj bi pa potem ostali komentatorji trdili, ki tako zagovarjajo narobe prehitevajočega?
 
Nazadnje urejeno:

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Poglej malo cestne oznake preden se razpočiš in boš videl, da je dovoljeno prehitevati tudi v nasprotni smeri.
Ja res je da je malo dalje priletel ko je že bila črta polna ampak ti nimaš tukaj kaj iskati na sredinskem pasu , razen ko lahko varno prehitevaš.

Vem pa ,da takšna ureditev presega znanje marsikaterega slovenskega kamermana.:zavijazocmi:
Če pogledaš prekinjenje črte na moji strani (dolzina 6m, razdalja 9m v Avstriji), je on prehiteval vsaj 150m čez neprekinjeno črto. A to je malo dalje? In v nepregledni, desni ovinek? In ti imaš izpit za avto?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Zakaj bi sam delal prekršek zaradi takega bedaka? Na koncu je itak policija pa naj ga kaznuje.

Kaj pa če ima nujen primer, bi ga potem tudi ovirali? Ali bi ga šli vprašat po zdravju?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Zakaj bi sam delal prekršek zaradi takega bedaka? Na koncu je itak policija pa naj ga kaznuje.

Kaj pa če ima nujen primer, bi ga potem tudi ovirali? Ali bi ga šli vprašat po zdravju?

99.9 posto takih je nujen primerek samo za to, da mu spraznejo TRR in da dobi kaj na MNZ Pika kartico.
Policaji, pa odvisno od sreče, morda celo še niso na kraju dogodka. Zato pa se center špura odpre, da lahko intervencijska vozila pridejo na dogodek. Pa je to lahko tudi zgolj vlečna služba v najbolj idealnem scenariju, kjer je samo avto krepnil in se zablokiral na sredi avtoceste.

Pač stvar cestne kulture, kjer v idealu ne bi rabili palicajev. V realnosti, pa če ni grožnje s konkretnim štrafom, in če se štrafanje ne izvaja, pride prej kot slej do kaosa in totalnega sranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Če pogledaš prekinjenje črte na moji strani (dolzina 6m, razdalja 9m v Avstriji), je on prehiteval vsaj 150m čez neprekinjeno črto. A to je malo dalje? In v nepregledni, desni ovinek? In ti imaš izpit za avto?
Eh veš da imam.
Pa če bi vedno strogo po pravilih vozil bi že bil invalid najmanj.

Pač vklopi včasih malo kmečke pameti.
 

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Eh veš da imam.
Pa če bi vedno strogo po pravilih vozil bi že bil invalid najmanj.

Pač vklopi včasih malo kmečke pameti.
A ti to resno?! Se pravi, da bi jaz moral predvidevat, da bo en idiot prehiteval kolono čez polno črto v nepregledni ovinek men nasproti? To pa je žal res "slovenska kmečka pamet"!
Je pa sploh zanimivo, da se 99% teh stvari dogaja v Sloveniji in na ostalem "Balkanu". Še tale na Felbertauernstrasse je bil "balkanc" s švicarsko registracijo.
 
Nazadnje urejeno: