bedaki na cesti

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Katero moje obnašanje je prosim problematično?
Zakaj pa bi morali ostati doma? Kaj pa, če bi enostavno upoštevali pravila? Niti ni tako zelo težko, kot si to povorečni Slovenec predstavlja ;)
Sej ti ni treba bit doma. Samo ceste bi bile bolj varne zarad tega. Ni avtov, ni bedakov na cesti, ni nesreč. Preprosta matematika. Odgovor se je nanašal na turbobitcha. Ti se kar vozi s svojo koreto, kjer ti paše, samo ne s tem ne ovirat drugih
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Pusti njih. Oni ustavijo ob vsakem stop znaku pa uporabljajo zmigavec pa tak

Vsi smo krvavi pod kožo. Ni osebe, ki kdaj ne bi naredil bedarije na cesti. Namenoma ali ne, nima veze.
Zdej tuki jokcat po forumu in igrat žrtev je brez veze. Raje najprej pred svojim pragom pometmo, bomo mel do konc življenja dost dela. Pol lahk pa s prstom na druge kažemo in opravičujemo svoje napake z napakami drugih.

Igranje šerifa pa raje prepusti policiji. Zato jo mamo. S tem izpadeš samo še večji debil
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
SJTV1 , si me pa presenetil s tem odgovorom. Se dejansko strinjam s tabo. Zanimivo, da si tak hipokrat, glede na to, da tud ti fuke špilaš pocesti s prehitevanjem kolone in vožnjo čez polno črto, potem se pa s tem še javno hvališ po forumu in tako vedenje zagovarjaš in se jeiš, ko ti in tebi podobnim bedkom, tako vožnjo preprečijo s količki .
Ubistvu si isti, ko model s posnetka. Prehitevanje kolone in vožnja čez polno črto.

Prehitevanje kolone in ali čez polno črto? In eno in drugo morda 2x v življenju, v mladih letih, ko je bilo to veliko bolj normalno in čisto družbeno sprejemljivo.
Kaj ma pa Hipokrat z vsem skupaj?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Kje je pa on tle igral šerifa?
In nekaj je malo napako narest kakor jo je on, nekaj je pa zavestno prehitevat čez polno črto v skarijce

Absolutno. Njegova napaka je res majhna in v primerjavi s tistim nasproti skoraj nepomembna - dokler se je izšlo. Ampak zanikat, da obstaja in ne razumet, da lyhko z majhnim popravkom majhne napake ogromno narediš za lastno varnost ne pa problematično. Saj ne, da takih napak ne delamo vsi - konec koncev je lahko biti pameten, ko v miru za računalnikom, gledaš video, problem je, ko ga pogledaš, pa takioh stvari ne prepoznaš, potem te opozorojo nanje, pa se z vsemi 4 upreš. Ne vem, meni so taki videoti izobraževalno gradivo. Se dostikrat vprašma "kaj bi pa jaz naredil", "bi prepoznal situacijo vnaprej", "a jaz tudi take stvari počnem, ne da bi se zavedal" ...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sej ko je on sel po levem pasu je pogledal ogledala, pogledal je da je res sam na cesti, da ni nikogar za njemu. Sej ni ponesrec sekal ovinek..
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.276
113
V bistvu je bilo najbolj fino od sredine marca do konec aprila, ko so/ste vecinski debili ostali doma za 4 stenami in so bile ceste prazne. Kdor tega ni izkoristil ne ve kaj zamuja. :evil:
Le kaj si potem Ti, ker se ne držiš zahtev in pravil. Tako kot v tistem času, tako na cesti.
In kot je videti, se tudi NE držiš pravil lepega obnašanje in medosebnih odnosov. Niti do staršev, partnerja, otrok.
Vse kaže, da si brez vsega tega!

Glede vožnje preko črte.
Prekinjena dovoljuje prevoz, neprekinjena ne dovoljuje prevoza.
Na AC lahko prekinjeno prevoziš le v primeru prehitevanja, na dvopasovni, ki ni AC lahko prevoziš prekinjeno brez razloga.
Govorim o dovoliti, ne o možnosti. Tole je za tiste ta trde!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Prehitevanje kolone in ali čez polno črto? In eno in drugo morda 2x v življenju, v mladih letih, ko je bilo to veliko bolj normalno in čisto družbeno sprejemljivo.
Kaj ma pa Hipokrat z vsem skupaj?
Polne črte danes delajo tam kjer imajo dovolj barve s seboj.
Recimo tule, najdaljša ravnina na 10+km odseku
Če so jo vzeli bolj malo, potem naredijo pa črtkano.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.276
113
Tako je brane, in raje sem taksen kot avtist.
Laična ocena: Ti si že avtist.
Videti je, da ti samoocena ne gre in ne gre. Ne pri vožnji, ne v realnem svetu

nevem če si mogoče spregledal križišče oziroma dve stranski cesti ki se priključujeta na sredini ravnine
2x z STOP znakom.
Hotič je že od nekdaj ena posebnost. Prehitevanje je dovoljeno.
Voznik sam oceni, ali je možno varno prehitevanje brez ogrožanja kogarkoli
 

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Absolutno. Njegova napaka je res majhna in v primerjavi s tistim nasproti skoraj nepomembna - dokler se je izšlo. Ampak zanikat, da obstaja in ne razumet, da lyhko z majhnim popravkom majhne napake ogromno narediš za lastno varnost ne pa problematično. Saj ne, da takih napak ne delamo vsi - konec koncev je lahko biti pameten, ko v miru za računalnikom, gledaš video, problem je, ko ga pogledaš, pa takioh stvari ne prepoznaš, potem te opozorojo nanje, pa se z vsemi 4 upreš. Ne vem, meni so taki videoti izobraževalno gradivo. Se dostikrat vprašma "kaj bi pa jaz naredil", "bi prepoznal situacijo vnaprej", "a jaz tudi take stvari počnem, ne da bi se zavedal" ...
Hey!
Čist razumem, da mi hočeš povedat, da je potrebno bit pazljiv na cesti in predvidevat napake drugih...tako tudi sebe zaščitit. Verjem, da večinoma to delam, ker me drugač več ne bi bilo tukaj.
Kar mene moti so komentatorji, ki se v tem primeru obešajo na mojo voznjo po levem pasu na regionalni cesti (NE avtocesti ali hitri cesti) in da igram šerifa (nikogar nisem zanalašč oviral, učil, izbremzal; in kamere nimam elstra za to, ampak je že vgrajena v avto in tako in tako nonstop snema). Da pa naj bomi bila objava bedaka v temi o bedakih igranje šerifa, je pa pač izven mojega razumevanja.
Kar samo hočem povedati je, da prehitevajoči NE MORE vedeti, kaj/kdo bo prišlo/prišel nasproti...al nihče, al motorist ki prehiteva, al 2 šleperja vzporedno...in ne more pričakovat, da se bodo ostali vedno lahko na desno umaknili. On ni prehiteval na ravnini, kjer bi lahko videl da sem sam in se lahko umaknem na desno...prehiteval je v nepregledni ovinek!

Pravila obstajajo, da se jih vsi držijo, pa če so še tako nesmiselna...s tem vsak ve, kaj lahko pričakuje od drugih udeleženceh. Drugače ne smeš niti na zeleni na semaforju speljat...kaj pa če bo kdo šel v rdečo s stranske?! Tko promet be more varbo in tekoče potekat. Zato pa jasno delujejo družbe/države, kjer se zakone/pravila upošteva v primerjavi z drugimi (npr. DACH regija in Balkan). Tudi, če je pravilo nesmiselno, se ga ne sme kršiti, ampak ga je potrebno spremenit. Drugače pride samo do anarhije. Kar se lepo kaže v prometu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial