bedaki na cesti

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Ju ne zagovarjam, vendar:
- možno da predsednikova katrca sploh nima vgrajenih pasov, čeprav bi se jih dalo naknadno vgradit
- v članku pod "šoferjevo nepripetostjo" je pojasnjeno zakaj tako. Upam pa stavit, da tudi Pahor tam ni pripet.
- Predsednikova katrca ima pasove vgrajene. (se vidi iz drugih slik na netu)
- Si tudi jaz upam stavit, da tudi tam Pahor ni pripet. In kot pravim, pri njemu in njegovih, ko ni pripet napišejo, da zato v primeru nesreče lahko prej izstopi, pa da ni kaznivo... mi pa frčimo po zraku in ubijamo še druge, zato nas je treba kaznovat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je tista kremasta (oker) s slik njegova in ima plastiko na vratih zunaj, potem so avtomatični, vsaj moja zadnja jih je imela.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Njegova je klasična IMV GTL katra, s sivimi plastičnimi letvami na vratih, sivo masko in "rogovi" spredaj, izpuhom zadaj (ne ob strani), novejšo "moderno" armaturno ploščo, 1100cc 25kw motorjem in avtomatskimi varnostnimi pasovi. Zadaj serijsko pasov ni imela, imela pa je pripravljena pritrdišča za montažo le -teh.

Navadne pasove ("štrike") so imele starejše katre (TL oznaka, brez plastičnih letvic na vratih, s črno masko motorja, z 850cc motorjem, panti vrat so bili vidni, izpuh je bil na stran, armaturka je bila iz časov lesene žlice).

Tudi nekatere redke prve GTL-ke (tam okrog letnika '83), ki so bile nek hibrid med TL in GTL so imele "štrike". Imele pa so novejši 1,1 motor, sive letve na vratih in sivo masko, vidne pante vrat, stranski izpuh in enako armaturko kot TL-ke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Evo. Tako sem mel jaz. Letnik 1984, GTL, stara armatura, panti zunaj, pa "ta mocn" motor.

Pa spredi spic lampe, k sem v Brezjah dolge przgal so v Zeleni v Vrzdencu mislil, da je gazda luc prizgal.

A ja. Auspuh je bil zadaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Ce avto nima varnostnega psa je sploh legalen? Nima veze barbika al nebarbika...
Varnostni pasovi niso obvezni od nekdaj. Tistim oldtimerjem, ki jih originalno niso imeli, jim ni treba dodelati. So legalno brez.
Kaj pa rezervno kolo? od kdaj ni več obvezno? Ali ga tisti starejši avti, kjer je original zraven morajo imeti?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Evo. Tako sem mel jaz. Letnik 1984, GTL, stara armatura, panti zunaj, pa "ta mocn" motor.

Pa spredi spic lampe, k sem v Brezjah dolge przgal so v Zeleni v Vrzdencu mislil, da je gazda luc prizgal.

A ja. Auspuh je bil zadaj.
A sva mela isto? :valjamse:
Moja je bila turkizno modre barve. :srce:
Pri meni je bil tudi auspuh zadaj - potem ko sem ga nabavil na odpadu od novejše in ga sam namontiral.
Enako sem naredil z varnostnimi pasovi.
Kupil sem jo pa z izpuhom na stran.
BTW, izpušni lonec je bil v levem sprednjem blatniku. :valjamse::valjamse: To ni bilo šans da se ne bi nekam naslonil in je ropotalo kot tristomatr, pa v kabino je smrdelo po izpuhu, ker tisti spoji tam spredaj nikakor niso 100% tesnili.
Žal je avto naredil samomor (pristala na strehi:evil:) in sem moral kupit drugo.
Avtomatski pasovi so naju takrat s kolegom lepo zadržali v sedežih, vprašanje kako bi se izteklo če bi bila pripeta samo s štriki.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Avtomobili so vsako leto varnejši, pa vsako leto več prometnih nesreč. Še dobro da so avtomobili toliko varnejši da je vsaj število poškodb upada.
Resda so avtomobili varnejši, ampak zaradi vedno več senzorjev in ostalih pomagal pri vožnji so vozniki iz leta v leto neumnejši oz. sanjajo za volanom.
In neumnega voznika ne more nobena dodatna varnostna oprema rešit...

Je pa tudi res, da avtomobili napredujejo, prometna infrastruktura pa stagnira oz. nazaduje. Kar je bilo pred 20 - 30 leti OK, je dandanes že zastarelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
K sem jo za bridek konec h Kurentu peljal sem tudi imel zle namene. Sam ni slo. Na konc se je aku zvrnil pa je avto crknu na zadnjem kriziscu pred Kurentom, z mosta desno na C2C.

Je mozakar vprasu kako naj vem da kej dobrega. Odgovor je pa bil, da je pol stvari na tem avtu itak z njegovega odpada. Se je sam smejh mozakar.

A ja, pas je bil pa avtomatski. Ssmo ne vem, a je tu ze un pred mano menjal al je blo original.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Dobro to, da je vse na touch screen-ih, še fakin klime več nimajo klasičnih gumbov, ampak neke novodobne drsnike (Golf 8 recimo). Vse za to, da folk gleda povsod drugam, le na cesto ne...
Več je karambolov, več je biznisa za servise in avtosalone. In pa seveda za zasebne fizioterapevte ter pogrebna podjetja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC