bedaki na cesti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sva pa zdele z mojo s fure v pajkicah. Na 40 km vsaj, srečaš enga idiota v avtu, na 500 pa tazga k dons. Se spuščava na takem blagem spustu, kot vedno lučke prižgane, nasprot dva kolesarja, za njima tele v belem kombiju. Je zgledal, da bo počaku, ne tik pred mojo soprogo prehitevat kolesarja, ko mu zatulim.... Prok.... kre.... klasično trobla in kao ustavt.... Ko se začneš obračat, da bi ga vprašu po zdravju pogum kr naenkrat zgine...
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
263
386
63
1601819877185.png
Če se takle ne zmorete srečati ste pač nesposobni, ker v tem primeru se tudi dva avta ne moreta srečati, ker je cesta preozka (link do gmaps). Razen, če ste se kolesarji vozili vzporedno. V tem primeru pa vam itak ni pomoči. :)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Poglej priponko 36521
Če se takle ne zmorete srečati ste pač nesposobni, ker v tem primeru se tudi dva avta ne moreta srečati, ker je cesta preozka (link do gmaps). Razen, če ste se kolesarji vozili vzporedno. V tem primeru pa vam itak ni pomoči. :)
Ne, da se ne morejo srečat, ne moreš iti prehitevat kolesarja in ti hkrati nasproti pripeljeta še dva kolesarja. In to po hribu, ko veš, da bi moral počakati kvečjemu par sekund pa bi lahko varno prehital kolesarja in ne bi ogrožal dveh drugih nasproti kolesarjev.
Sploh ni point ali se lahko srečaš ali ne, ampak je to prepovedano in osnovna logika normalnega človeka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in luciano

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Poglej priponko 36521
Če se takle ne zmorete srečati ste pač nesposobni, ker v tem primeru se tudi dva avta ne moreta srečati, ker je cesta preozka (link do gmaps). Razen, če ste se kolesarji vozili vzporedno. V tem primeru pa vam itak ni pomoči. :)
Vrni vozniško. Kle ti govorim, da je kreten zaprl pot moji ženi in se je mogla umaknit na kanal, da ni šla z glavo v špegu kombija, ti se pa trudiš zagovarjat početje idiota in limaš ene elipse. Pač kreten. Mi je pa jasn, kaj se vam plete po glavi, ko take manevre izvajate. Sam nikol noben ne počaka, da bi jih obrazložil.
Bi se pa v primeru, da bi jo zadel, do prihoda policistov ene parkrat mal spotaknu... Tko spodrsnl bi mu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: krko

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO

Spet motorist, ki je očitno vozil po predpisih..... Koliko se vas bo preselilo na drugi svet zato, ker mislite da ste hitrejši in vas smrt ne more ujet? Je za 5 sekund adrenalina res potrebno da se pobijate po cestah?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vrni vozniško. Kle ti govorim, da je kreten zaprl pot moji ženi in se je mogla umaknit na kanal, da ni šla z glavo v špegu kombija, ti se pa trudiš zagovarjat početje idiota in limaš ene elipse. Pač kreten. Mi je pa jasn, kaj se vam plete po glavi, ko take manevre izvajate. Sam nikol noben ne počaka, da bi jih obrazložil.
Bi se pa v primeru, da bi jo zadel, do prihoda policistov ene parkrat mal spotaknu... Tko spodrsnl bi mu.
Ne poznam odseka, in težko komentiram.
Sem pa že doživel na našem koncu, na ravnem odseku kjer se bp srečata dva kamiona (vsaj 5 metrov široka cesta), da sem prehiteval kolesarja medtem ko je šel še en kolesar nasproti.
Ki ga je zadeva razpizdila u uberture in je žugal in fakiče kazal, namesto da bi gledal kje se pelje.
Zdaj naj pa meni en razloži, koliko potrebuje vsak kolesar posebej placa, da brez božjasti speljemo tak manever? Avto ima s špegli vred enih 210 cm v širino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in BornSkeptic

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne poznam odseka, in težko komentiram.
Sem pa že doživel na našem koncu, na ravnem odseku kjer se bp srečata dva kamiona (vsaj 5 metrov široka cesta), da sem prehiteval kolesarja medtem ko je šel še en kolesar nasproti.
Ki ga je zadeva razpizdila u uberture in je žugal in fakiče kazal, namesto da bi gledal kje se pelje.
Zdaj naj pa meni en razloži, koliko potrebuje vsak kolesar posebej placa, da brez božjasti speljemo tak manever? Avto ima s špegli vred enih 210 cm v širino.

Če hočeš prehitet po pravilih tak manever ni glih fajn. 5m cesta, odštej 2x po pol metra, kjer se vozta kolesarja pa recva da je fajn, da se voziš vsaj meter stran od kolesarja. 5m - 1m - 2m = 2m Zlo, zlo na meji varnosti že če se ti kolesar umakne skor na bankino, prosim tega ne počni več. Tak manever ni glih pametna stvar.

No tuki, kjer se je dons nama to zgodil se dva kamiona srečata, ampak fejst, fejst na knap, vaška cesta brez sredinske črte, dodaj da je bil kombi, pa da je celo skor prav prehitel una dva nasprot je bil praktično s kolesi na najinem robu, je šla v tisto muldo ob cesti, da ni priletela v špegu z glavo. Takmu bi bil sposoben kej nardit, ne pa da bi mu fakiča kazal. Ob manevrih ki ga ti opisuješ sam odmajem z glavo, fakiči so kontraproduktivni.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
A je imel kakršnokoli težavo obvladovati vozilo?
Očitno se še nisi vozil pa Autobahnu. Tole je bil dan, ko je bilo precej prazeno in celo brez kamionov (nedelja?).
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
A je imel kakršnokoli težavo obvladovati vozilo?
Očitno se še nisi vozil pa Autobahnu. Tole je bil dan, ko je bilo precej prazeno in celo brez kamionov (nedelja?).

sem se in to kr dost
še z jugotom sem bil med hitrejšimi

sam jest sm mal čudn, prej bremzam kot blendam
sej bi reku da se bom poboljšal, ampak sem že tolk star, da najbrž ne bo nič iz tega...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
A ni sedaj svetovana bočna razdalja pri prehitevanju kolesarja 1,5m?

Zdaj pa računanje
Državna cesta med kraji.
Omejitev hitrosti 90kmh
Na nekaterih delih precej strma,
Večina kolesarjev pod 10kmh v klanec navzgor.
Pa recimo da kolesar pelje
Pol metra od roba ceste(cesta je stara,.večina roba unicenega,)
Pol metra je sirina kolesarja
1,5m je bočna varnostna razdalja
2m širina avta
4,3m je širina ceste
Zdaj pa da vidim če ti po pravilih uspe prehiteti kolesarja prej kot v pol ure.(toliko je klanca za druzinsega kolesarja)

Kaj šele da ti nasproti pelje kolesar kot je bilo v primeru kalbota. Takrat se z motorjem ne smeš prehitevati, kaj šele s kombijem.
 

Priponke

  • Screenshot_2020-10-04-20-53-46-820_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2020-10-04-20-53-46-820_com.google.android.apps.maps.jpg
    1,5 MB · Ogledi: 129

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
No ja - preden pri 200+ bremzaš je treba še pogledati, da ni kaki projektil za tabo - no PR reveriti kje dejansko, ker ali je kdo za tabo moraš itak skozi spremljati in tudi pogledati, da slučajno še kdo ne leze na prehitevalnega.
In ta je “bremzal” in dejansko izvlekel precej dobro.