bedaki na cesti

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Res kombija in Darsa
Ne vemo kdaj je dal snemalec smernik. Ker če ga je dal pozno (in bi šel recimo naravnost) in bi kombi meckal bi pa spet imeli posnetek tu. Tokrat kako ga je kombi izsilil.
Kombi bi lahko bil globje kriziscu
Darsovc je imel namen pocakat snemalca..
Kljub vsemu dejanje darsovca ni dovoljeno in "primerno". Je bilo pač bolj "intervencijsko". Pa čeprav oni nimajo modrih intervencijski luči ki bo jim dajale prednost.
Točno tako. "Idiot" je zajebal, o tem ni dvoma,. Ampak "cincar" je pa pač cincal. Lahko bi peljal.

EDIT: da ne bo pomote - sam bi na mestu cincarja odstopil prednost "idiotu". Če misli kdo vprašat, zakaj se potem sploh oglašam: ker je nekdo posnetek objavil v sm islu, da kolk je grozni, da je "idiot" zavil pred "cincarjem". Ni. Ni niti nevarno, nit nevemkaj.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Kaj pa če je ta cincar mlad voznik ali kandidat ta voznika? Sam bi svojemu sinu, kateremu sem spremljevalec svetoval isto. Vstavi se pa naj se pelje budala. Sam sebe moraš pazit, drugi te ne bo, posebej v kaki LJ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Po Alter logiki bi moral cincar zapeljati v jarek in obrniti avto na bok, samo da bi Darsovec lahko gladko in brez ustavljanja peljal naprej :jok:
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Stvar je enostavna: vsi delamo napake in ko se zraven doda še en bedak, je možnost nesreče še toliko višja. Ko pa se dva taka skupaj najdeta, potem pač poči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in map

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Zelo dobro zapisano.
Edino zanima me, zakaj ni ZNIŽAL hitrosti, ko ga je tovornjak prehiteval, pa ga ne bi prehiteval 1.4km.
To mu verjetno še ni padlo v glavo, ker je važno, da vozi po predpisu.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Znižal ni, ker je to bila vožnja za meritev prometnega toka in obnašanja voznikov.
Drugače ne more napisati članek o ugotovitvah.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Za začetnika valda....

...ko sem še delal po 3-5k na teden....take situacije vidiš že na 1kilometer in ti je potem vse na cesti brez drame!
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Tudi jest ne delam drame, ampak. Takih situacij pri nas na periferiji praktično ni. samo v vrli LJ, tam so pa situacije vsakodnevne. Prav je da se otrok tudi na to navadi. Zato sem mu dal avto in rekel pelji, sam sem vedel kaj bo v okolici ljubljane. Ampak pač glavno mesto, gužva, tam pravila ne veljajo kot drugje v slo, Država v državi, ko pa policaj kaznuje dirkača - drekača, ponavadi z premium avtom, je pa jeba da so pioicaji samo, na cesti, drugega ne delajo, itd. V glavnem je razlika, če od prvega dneva voziš v organiziranem kaosu velemesta ali po perifieriji. Pravila so pa ista za vse. Z tem da eni se jih držijo, drugi pa ne. In s tem lahko mladega voznika zajebeš na ful. Pa se mi jebe za avto, je zavarovan, če je kriv ali ne, ker je v 0,5 sekunda sprejel neko odločitev. Poizkuša se tistih 10 km na obvoznici držat vseh pravil ki se jih je naučil v avtošoli, v enih 5 sekundah mu jih 10 bedakov izniči in to brez posledic. Kle mate vi novinarji, pa še marski kdo velik za naredit
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Sem iz Lj....presenetijo me samo taki z KR tablicami.....

No po skoraj 20letih izpita tudi taki več ne ker sem pripravljen na njih :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
LJ....mi je pa žal da nisem vzel KP (poleti parkiras kjerkoli....pa še veliko sem med Gorenjci.... Dober kompromis bi bil! ) :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Pravila so pa ista za vse. Z tem da eni se jih držijo, drugi pa ne. In s tem lahko mladega voznika zajebeš na ful. Pa se mi jebe za avto, je zavarovan, če je kriv ali ne, ker je v 0,5 sekunda sprejel neko odločitev. Poizkuša se tistih 10 km na obvoznici držat vseh pravil ki se jih je naučil v avtošoli, v enih 5 sekundah mu jih 10 bedakov izniči in to brez posledic.

Vsepovsod v življenju je tako, da pravila so, 100% se jih pa ne moreš držat, če hočeš normalno funkcionirat - promet tu ni nobena izjema. Tako pač je, če hočeš, da družba normalno funkcionira. Se bo že navadil. Bistvo je, da jih naučimo, katera pravila je OK malo upognit, katera pa sploh ne - in da vedo, da če pravila kršijo ("upravičeno" ali ne) so krivi za to in naj ne p..., če so pri tem zaloteni in sankcionirani.