bedaki na cesti

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ta, ki je zavijal desno, bi pač normalno do konca zavil desno. Uni je itak čakal, da se bo za njim uvrstil. Ker je ta cincal, je skočil pred njega.

Ali pa je ta, ki je zavijal desno, s svojo defenzivno vožnjo preprečil trk in/ali kakšen kasnejši road rage prepotentnega debila?

Mogoče se motim, ampak imam v spominu, da si kot urednik AM kar zagovarjal varnost na cesti, pa se tole razmišljanje ne sklada prav veliko s tem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ali pa je ta, ki je zavijal desno, s svojo defenzivno vožnjo preprečil trk in/ali kakšen kasnejši road rage prepotentnega debila?

Mogoče se motim, ampak imam v spominu, da si kot urednik AM kar zagovarjal varnost na cesti, pa se tole razmišljanje ne sklada prav veliko s tem...
Avtomobilistični novinarji zagovarjajo varnost na cesti točno do tam, kjer njim paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ta, ki je zavijal desno, bi pač normalno do konca zavil desno. Uni je itak čakal, da se bo za njim uvrstil. Ker je ta cincal, je skočil pred njega.
Ta, ki je zavijal desno ni prav nič cincal. Popravil je manever idiota. Ti pa ne bi škodilo, če bi šel mal spet v avtošolo do kakega dobrega inštruktorja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ali pa je ta, ki je zavijal desno, s svojo defenzivno vožnjo preprečil trk in/ali kakšen kasnejši road rage prepotentnega debila?

Mogoče se motim, ampak imam v spominu, da si kot urednik AM kar zagovarjal varnost na cesti, pa se tole razmišljanje ne sklada prav veliko s tem...

Ne, ni, Se Vidi, da je bil darsovec pripravljen ustavit in počakat, Tudi jaz dostikrat zavijem levo in počakam desno zavijajoče, ko sem že skozi. To, da je, kar je naredil tik pred tem (čez polno obvozil kolono), neumnost, nevarno itd. pa sem že napisal. Kar se mene tiče - tole bi moral biti zadosten razlog za disciplinske ukrepe v službi.
In to ni nič nevarnega. Varnost zagovarjam še vedno, ampak tistih, ki cincajo in ne znajo ocenit dogajanja v prometu, pa ne maram. Ne sodijo na cesto, je pa res, da so veliko manj nevadni od pijancev in divjakov.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Voznik snemalec, ki je zavijal desno je počakal le zato, da ga je ujel na kamero... Sicer tudi zame neprimeren obvoz kolone.

Samo vprašam: če je kakšen avto zaradi okvare ali nesreče nevarno ustavljen na avtocesti, gre potem tudi takole vozilo označiti nevarno mesto?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ta, ki je zavijal desno ni prav nič cincal. Popravil je manever idiota. Ti pa ne bi škodilo, če bi šel mal spet v avtošolo do kakega dobrega inštruktorja.
Ničesar ni popravil, ker je začel zavirat daleč, preden je bilo karkoli nevarnega,. In ker je "idiot" videl, da bo "cincar" ustavil je pač peljal naprej. Ni OK in ja, izsilil ga je, ampak v tem delu ni bilo nilč nevarnega in "cincar" bi lahko mirno peljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Ničesar ni popravil, ker je začel zavirat daleč, preden je bilo karkoli nevarnega,. In ker je "idiot" videl, da bo "cincar" ustavil je pač peljal naprej. Ni OK in ja, izsilil ga je, ampak v tem delu ni bilo nilč nevarnega in "cincar" bi lahko mirno peljal.

Nič ni cincal, z prilagojeno hitrostjo se je bližal križišču, da lahko primerno odreagira v vsaki situaciji, tako je tudi prav. Drugače je pa adijo pamet ta naš promet. Zadnjič je tamali ki je kandidat za voznika( vožnja z spremljevalcem) prvič peljal po ljubljanski obvoznici in to ob 08.00 zjutraj, ko sva šla na smučanje. Kr švical je tam mim barja, jest pa tud. Na desnem pasu z varnostno vsaj 3 vozil vozi za kamijonom, z desne kot kamikaze skačejo pol metra pred njega, levo se zaradi gužve ni mogel pomikat, pa so meli dost prostora da bi malo pospešili in se nekaj metrov pred njem vlkjučili, ne pa tik ob njem. Dobro so po mojih izkušnjah vsaj vozniki odzadaj evidevni ko vidijo L tablico. Če bi kje te kamikaze na parkplacu videl, prmejduš da bi mu šel en šamar prtisnt.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ničesar ni popravil, ker je začel zavirat daleč, preden je bilo karkoli nevarnega,. In ker je "idiot" videl, da bo "cincar" ustavil je pač peljal naprej. Ni OK in ja, izsilil ga je, ampak v tem delu ni bilo nilč nevarnega in "cincar" bi lahko mirno peljal.
Ta ni bil noben cincar, ampak človek, ki predvideva. Norcu, k dela take manevre ni za zaupat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
map zadnjič je bil Komotar blazno pameten okol tega. Tem avtomobilističnim novinarjem se je čist odpeljal.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Ne vem če gledamo isti posnetek. Ker ni razvidno da bi oni z tovornjakom cincal. Je pa videti nervoznega in neučakanega Darsovca. In takšni ljudje ne spadajo na cesto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Nič ni cincal, z prilagojeno hitrostjo se je bližal križišču, da lahko primerno odreagira v vsaki situaciji, tako je tudi prav.
Res je. Potem je pa zagledal "idiota" in začel cincat ... Oz. se ustrašil (moje mnenje ostaja, da po nepotrebnem in ne, jaz ne tako zgodaj zaviral, ker je bilo prostora in časa čez glavo dovolj) in "idiotu" s svojim obnašanjem namignil, da se lahko zapelje pred njega.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Res je. Potem je pa zagledal "idiota" in začel cincat ... Oz. se ustrašil (moje mnenje ostaja, da po nepotrebnem in ne, jaz ne tako zgodaj zaviral, ker je bilo prostora in časa čez glavo dovolj) in "idiotu" s svojim obnašanjem namignil, da se lahko zapelje pred njega.

A veš da sem dobra dva tedna takega "darsovca" doživel zjutraj na poti v službo. In ta "cincar" tri avte pred mano ni ustavil tako kot tale na posnetku. Kaj je sledilo pa verjetno veš.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Morda je bilo časa dovolj za mene, tebe pa še koga, za nekoga pa ne. In je ocenil da ga ni dovolj in malo zmanjšal. Ravno zato da morda idiota ne faše v havbo. Bolje sekundo 2 bolj pozno kam priti, ko pa imeti otapanja z zvitim plehom.

EDIT: Odgovarjam SJTV1
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Snemalec je tipični idiot, ki ne spelje nikamor pri zeleni. A niste eni par strani nazaj vneto zagovarjali nekega avstralskega sistema istočasnega speljevanja pri zeleni? Razen, če pelje zadaj na prikolici vsaj paleto drv, potem mu je oproščeno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Res kombija in Darsa
Ne vemo kdaj je dal snemalec smernik. Ker če ga je dal pozno (in bi šel recimo naravnost) in bi kombi meckal bi pa spet imeli posnetek tu. Tokrat kako ga je kombi izsilil.
Kombi bi lahko bil globje kriziscu
Darsovc je imel namen pocakat snemalca..
Kljub vsemu dejanje darsovca ni dovoljeno in "primerno". Je bilo pač bolj "intervencijsko". Pa čeprav oni nimajo modrih intervencijski luči ki bo jim dajale prednost.