bedaki na cesti

I

Izbrisan uporabnik 474

Možno, ampak nisem ne informacijska poooblaščenka niti avstrijski odvetnik, zato pač je kak je. Zaradi enega majmuna sem ostal brez avta, nič kriv nič dolžen.
Mesečno naredim cca, 4000km in na cestah je vedno večji rodeo. To je fooknjeno kaj dela folka pa tudi kaj delajo tovornjakarji. In če bi se za vsakega "slalomista" sekiral, potem bi bil že zdavnaj na kakšni psihiatriji. Ampak važno da pri nas "Pbutci" zagovarjajo to, češ da "razbijejo monotonost." Če tu pa tam koga zradira v jarek zaradi tega, jebat ga. vsaj monotono ni.

O prehitevanju po desni in kaj to za sabo prinese, sem pa tudi že pisal ne dolgo tega nazaj...
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in McGiver

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Uporabna stran, hvala. Sem pogledal dashcam in sem se zatipkal pri tablici, LJ 004 SL, Volvo C70.

Ja ja. Sem ga jaz prehiteval malo pred brezovico je delal sranje z 90km/h enemu na desnem pasu potem pa pri odcepu za severno obvoznico prileti od zadaj in hoče neki po desni mimo (pri 150+) in mi vozi 2 m za ritjo. No ko sem malo stopil na gas je kar na enkrat začel vozit na 100m varnostni razdalji. Ko sem šel dol za Šentvid je šel naprej proti gorenjski. Not pa en “frajer” z bejbo. Nista mu pa delala leva sprednja in zadnja luč:bonk:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V Avstriji je to siva cona in nikjer ne najdeš, kaj lahko in kaj ne. Absolutno prepovedano je snemanje z hkratnim dostopm do interneta (recimo da se kdo lahko priklopi na feed in spremlja tvojo vožnjo), prepovedano je recimo snemanje prekrškarjev in nato to posredovat policiji. Za dokazovanje svoje krivde ali nedolžnosti pa je praksa case by case, pri čemer jih velika večina pade in dobiš kar lepo kazen za nepooblaščeno snemanje. Dovoljeno je snemanje za osebno uporabo, s striktnim poudarkom na snemanju pokrajine (recimo če greš kot motorist če kakšne Alpe), s tem, da ne sme biti neprekinjano snemanje (kao "survellance shooting"). Po uvedbi GPDR se kazni za nepooblaščeno snemanje postale naravnost groteskne in lahko za prvi prekršek dobiš, reči in piši, 10k€ kazni.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
A ni tako, da lahko v Avstriji snemaš s kamero, ne smeš pa objavljati?
Ni tako preprosto - lahko se npr. zaplete že pri snemanju, sploh če imaš t.i. parking mode...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kake neumnosti. Jaz razumem, da se pač ne objavlja na spletu, ampak da imaš kamero, ki konstantno prepisuje zapise in z njo ne moreš dokazovati nedolžnosti, je totalna neumnost.
A potem dobiš tudi kazen, če fotkaš mesto prometne nesreče?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pojma nimam, jaz sem takrat poslikal, pa mi ni nobeden nič rekel, vprašanje pa kaj bi bilo, če bi dal recimo slike policiji (če bi bile vidne zavorne sledi ali pa pač kaj drugega pomembnega). Takoj, ko so razvidne iformacije drugih ljudi brez njihovega (izrecnega) dovoljenja, si v peezdi.

Ni samo Slovenija butasta država :)
Recimo ena njihova cvetka je letenje z droni. Oni ne predpišejo, kako težek je lahko dron ali pa kako visoko lahko leti. Oni napišejo, koliko kinetične energije se lahko sprosti ob padcu drona na tla. Aja, pa ne sme bit opremljen z kamero... Pa zavarovan mora bit. Pa dovoljenje rabiš, ki stane 300€ letno.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Samo to za drone se prekleto strinjam, da imajo tak. Tega je po zraku preveč, ampak je tole tema za thread.

Glede snemanja se ne sekiram preveč, če me bodo ustavili bom pač plačal oz. se zmenil. Ne mislim, kamere dol dajat vsakič ko bom na drugi strani meje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Avstrijci so pač čudni - nekje med razvitim severom in balkanom. Se spomnim kako so znali težit zaradi radar detektorjev. So predale odpirali in jih iskali notri, čeprav niso bili priklopljeni, med tem ko je celotna preostala Evropa pač proč pogledala, če že ni tolerirala uradno.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Cudni smo mi, ker imamo zeleznico se iz casov Marije Terezije... pa se kaj bi se naslo, kar so nam ti 'cudni' avstrijci dali. Fantje, mal predvidevanja pa se take bebavosti ne bi dogajale. Itak se je pa nasmu (stajercu) in balkancu - vse jasno kdo je cuden.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kdaj si se nazadnje peljal z vlakom iz Gradca (Graz) do Flachau-a? Železnico "so nam dali" izključno zato, da bi imeli hitrejši in lažji dostop do morja, tako kot nam je Napoleon "dal" prve ceste, da se ne spuščam do rimljanov nazaj.

In govoril sem o njihovih "predpisih" o dash kamerah, radar detektorjih (mimogrede več resnih raziskav je takrat dokazalo, da v veliki meri detektorji prispevajo k umiritvi prometa in v zelo majhnem procentu omogočajo najboljšim drekačem da so še hitrejši) pa še marsikaj "čudnega" bi se našlo - recimo njihova zakonodaja o varstvu na smučišču.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Danes zjutraj se peljem iz gorenjske smeri čez razcep Kozarje proti Tržaški in mi zaradi gužve nikakor ne uspe zaviti dol z avtoceste. V redu ni problema. Se peljem mimo počivališča Barje 1 in takoj v naslednjem momentu dol za "LJcenter" in kot vedno gužva. Se premikamo čez most in me vmes slučajno kliče kolega, če grem na kavico na Barje 2.
Se "zgužvamo" čez most in jaz na pas za zavijanje nazaj na avtocesto. In vmes, ko sem čakal na rdeči in so se tisti z dolenjske smeri rinili za LJ center z avtoceste in frajer dneva z belim 3 vratnim Golfom 6 ali 7 z registrsko MB-US-514 mimo mene po nasprotnem pasu, čez rdečo in mimo vmes med tiste, ki so prihajali z avtoceste.
Folk mu je trobil, ampak ni jebal 5 posto. Se normalno peljem naprej proti Barju in ko prispem vidim tega modela z Golfom na črpalki, ko tanka in res res res se nisem mogel zadržati in sem mu na daleč rekel "si pa frajer ej, da zate ne obstajajo pravila" in model je čist ven padel in in tulil nekaj v tri dni iz svoje štajerske zabite pameti. Ga nisem niti poslušal ...

Je to naredil pred veliko ljudmi tako, da verjetno ga je celo s foruma videl.

Kolona vozil v modre, jaz rdeči in golf zelen
13432432.JPG

12345.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Mcgiver: prav, to je tvoje razumevanje. Kakorkoli obracamo, jodlarji nas sisajo v vsem. Znanje, disciplina... Mi sanjamo, oni naredijo. Kakor si je tezko priznati, smo balkanci. Pa nisem nek njihov ljubitelj ampak ko potegnes crto to pade ven. V lastni glavi bit car zase zal ni dovolj.
Vec kot to se mi pa ne da o tem.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
Kakorkoli obracamo, jodlarji nas sisajo v vsem.
Ne bo držalo. Mi jih prehitevamo po desni, vsaj po naših in hrvaških AC :) Osebno nimam nič proti, če so zakoni napisani v prid varovanju zasebnosti, z nekimi smiselnimi izjemami. Npr. dashcam se da urediti tako, da ne snema ravno "na zalogo", kar najbolj moti avstrijske data protection officerje, ampak bi lahko dovoljevali snemanje izključno v primerih, ko pride do škodnega dogodka, na podlagi senzorjev ali pritiska na gumb.
 
  • Haha
Reactions: JakeOnBreak

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mcgiver: prav, to je tvoje razumevanje. Kakorkoli obracamo, jodlarji nas sisajo v vsem. Znanje, disciplina... Mi sanjamo, oni naredijo. Kakor si je tezko priznati, smo balkanci. Pa nisem nek njihov ljubitelj ampak ko potegnes crto to pade ven. V lastni glavi bit car zase zal ni dovolj.
Vec kot to se mi pa ne da o tem.
A ti sploh bereš mene (očitno samo prvo vrstico) in sebe? Saj se strinjava. :zavijazocmi:

Ne vem kaj te moti, da sem jih postavil med švabe in balkance saj tam so.