bedaki na cesti

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Zdej sm presaltal iz 115 konjev brez tempomata na 300 s tempomatom in se stokrat lažje vozim 130 po AC. Pa ko treba prehitiis in mir nazaj v kolono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Matey

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kako si pa lahko slalomist kje drugje, kot na avtocesti in po odstavnih pasovih???
Tempomat je res lahko odlična zadeva, samo ne v vsakih rokih, ne v zgoščenem prometi, ne po regionalnih cestah med naselji,kjer imaš en kup različnih omejitev, ne po ulicah....itd
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Če voziš z varnostno razdaljo na AC tempomat sploh ni problem. Nevem kaj bluzite.
Slalomisti na vseh dvopasovnicah? (vpadnice, hitre ceste)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Tempomat je res lahko odlična zadeva, samo ne v vsakih rokih, ne v zgoščenem prometi, ne po regionalnih cestah med naselji,kjer imaš en kup različnih omejitev, ne po ulicah....itd

Zakaj ne v zgoščenem prometu?
Zakaj ne po regionalnih cestah med naselji in kaj ima tu veze sprememba omejitve?
Ne po ulicah? Wut? Ne po naselju? Zakaj ne? IMHO je tudi tu povsem uporabna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ko je gužva, vedno vozim "na nogo"...
Je bolj ubogljiva kot vsi tempomati...
Ker JAZ vem, kdaj in kako zavret, pospešit... in pač gre...

No jaz imam pa ravno v gneči zelo rad vklopljen tempomat, ker vem, da lahko tudi kaj spregledam, vsi se kdaj pač zmotimo, kje kaj zaj3bemo in me potem tempomat lahko reši oz. mi pomaga. Je bilo pa to do sedaj samo 1x ali 2x v cca. 50k prevoženih km.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
No jaz imam pa ravno v gneči zelo rad vklopljen tempomat, ker vem, da lahko tudi kaj spregledam, vsi se kdaj pač zmotimo, kje kaj zaj3bemo in me potem tempomat reši. Je bilo pa to do sedaj samo 2x v cca. 50k prevoženih km.

Saj ti verjamem. Vsak pač po svoje...
Nimam nič proti tempomatom, ko je cesta "normalno" prevozna... Ko pa se v Italiji "j**em preko Apeninov, pa dela samo noga. Potem pa pavza in kavica...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ker cesta je vedno naravnost pa se nič ne dviguje Ane. :)
Pa mlad tudi nisem več tok da bi se mi dal skoz gas drkat. Zakaj bi če lahko dam tempomat :)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ker cesta je vedno naravnost pa se nič ne dviguje Ane. :)
Pa mlad tudi nisem več tok da bi se mi dal skoz gas drkat. Zakaj bi če lahko dam tempomat :)

Ah, jaz tudi nisem mlad, pa mi to še gre... Saj slišiš motor... Kaki obrati, al' pa hitrost, zvok motorja ti vse pove...
Pa ne drkam nič po pedalu, ker če nekje, ko je 50, pa je malo v hrib, vozim 48, pa ko je malo dol, 51, uf, panika... :cool:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Zakaj ne v zgoščenem prometu?
Zakaj ne po regionalnih cestah med naselji in kaj ima tu veze sprememba omejitve?
Ne po ulicah? Wut? Ne po naselju? Zakaj ne? IMHO je tudi tu povsem uporabna.
A imajo vsa vozila vse sisteme vgrajene? Govorim o "specialcih", ki nastavljajo tempomate na 150 in pol vsi ostali morajo bežat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če ima radar, se bo specialc mogu fajn namerno potrudit, da bo teroriziral tistega spredaj, ker se bo radar lepo skampiral na varnostni razdalji, pa ne od bmwjašev, ampak od Merive :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik