bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa še to ...
90% sanjačev ko jih kdo prehiteva začnejo pospeševati. Jaz jih včasih testiram, ko situacija dopušča. Če prehitevaš s pritiskom na gas, običajno ne zaznaš, da te oni prehitevani poskuša ovirat. Jaz običajno po vseh cestah vozim s tempomatom. Se vozim za nekom izven naselja 70km/h in povečam tempomat na 90km/ ter ga lagano grem prehitevat. Ko sem vštric z njim zelo pogosto zaznam, da se naenkrat oba vozima z enako hitrostjo 90km/h in takrat pač pohodim in ga prehitim tako da se postavim pred njega, da ima malo varnostno razdaljo in takrat običajno blendanje, hupanje, itd. od zadaj. Jaz se samo nasmehnem in vozim dalje, ker se ob takih debilih zabavam. Vsem pa verjamem, da to ni zabavno in pohodijo bremzo, da ima oni zadaj breaktest, tako kot se je to uporabniku casio dogaja (in potem jamra na forumu ...).
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pa še to ...
90% sanjačev ko jih kdo prehiteva začnejo pospeševati. Jaz jih včasih testiram, ko situacija dopušča. Če prehitevaš s pritiskom na gas, običajno ne zaznaš, da te oni prehitevani poskuša ovirat. Jaz običajno po vseh cestah vozim s tempomatom. Se vozim za nekom izven naselja 70km/h in povečam tempomat na 90km/ ter ga lagano grem prehitevat. Ko sem vštric z njim zelo pogosto zaznam, da se naenkrat oba vozima z enako hitrostjo 90km/h in takrat pač pohodim in ga prehitim tako da se postavim pred njega, da ima malo varnostno razdaljo in takrat običajno blendanje, hupanje, itd. od zadaj. Jaz se samo nasmehnem in vozim dalje, ker se ob takih debilih zabavam. Vsem pa verjamem, da to ni zabavno in pohodijo bremzo, da ima oni zadaj breaktest, tako kot se je to uporabniku casio dogaja (in potem jamra na forumu ...).

Mogoče je krivo to, da ga lagano prehitevaš, je pa res, da se nekateri pacienti ne pustijo prehitevat, ker so oni > kao najjači < in lepo zajebavajo rajo, ki vozijo za njim.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Včeraj peljem po hitri cesti proti Novi Gorici. Romunski šleper je prehiteval madžarskega reci in piši 10 km. Trajalo je še skozi en tunel kljub tabli prepoved prehitevanja za tovornjake. Takima bi samo obema vozniške pobral pa naj gresta peš naprej.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Mislim, da policistov primanjkuje in da Policija zaposluje.
Na tem forumu se veliko ljudi čuti poklicanega za delanje reda na cesti. Prijavite se, boste lahko pobirali vozniške in pošiljali voznike peš naprej po cesti.
V življenju denar ni vse, pomembno je, da delo rad opravljaš. Zagrabite priložnost!
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Perutnina Ptuj
tud sem lahko.
Že to, da voziš po vseh cestah s tempomatom. Torej ti že smeta nekdo , ki vozi 68 ti pa 70km/h.
To , kot pišeš "lagano prehitevanje". Isti si kot drugi"t.i. sanjači". Oziroma ti to delaš namerno očitno.
Da se postaviš pred njega z majhno varnostno razdaljo. Bravo mojster... izzivaš!!
Potem se pa še nasmihaš, ko nekdo preprečuje nesrečo s tvojim "testiranjem"
A bi se tud smejal, če bi ta zadaj zlezel v ceste, rabil še koga drugega, bile žrtve...??????
Ravno danes sem imel enega takšnega na avtocesti. nalepil sem mi je odzadaj, čeprav sem vozil (sem preveril takrat 132km/h). Dečko je naredil slalom po desni strani, čeprav je bil odspredaj še en tovornjak. Ko se je zrinil še pred drugega, je vozil dalje cca130. Kakšen kilometer, potem je pa zavil na bencinsko. Bravo..... če bi šel takrat še jaz na bencinsko, bi prej tankal tisti, ki bi si prej pas odpel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in KStoner

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Radarski tempomat reši nekatere težave povzroča pa tudi precej drugih.
Recimo da avto pred tabo zavre, radarski tempomat avtomatično zavira.
Ritopik za tabo pa misli da ga nameno jebeš. Te prehiti in stisne polno na zavoro.
Maš celi light in dance show na armaturki.
Ja ponavati ti Ritopiki gredo na prvem izvozu dol in čakajo na rdeči, ponavadi tudi pri zeleni.
 
  • Haha
Reactions: koliko

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
no... ne vem kolk je dobrega v tempomatih. (ti si zdaj omenil že radaski tempomat).
Nekateri mislijo, da lahko v avtu vklopijo vse funkcije, ki jih premore in se že počuti kot pilot letala, ko vklopi avtopilota.
Potem mu je pa edino delo med vožnjo, da blenda, hupa, preklinja, se dela super šoferja, kot da drugi ne obstajajo, ....itd itd....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tempomat pospešuje lagano, ostalo pa ne moreva debatirati, ker si ostal v dobi Yugota glede tvojega mnenja o tempomatih in uporabi le teh ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Jaz sem včasih tudi reagiral na butle za volanom, sedaj rad čim prej spokam mimo ali pa jih spustim mimo. Brez interakcij. Je najbolj varno, pa tudi najmanj živčno zame :).
Žal me včasih vseeno živčnost premaga, čeprav se trudim držat nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Matey

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Nekateri mislijo, da lahko v avtu vklopijo vse funkcije, ki jih premore in se že počuti kot pilot letala, ko vklopi avtopilota.
Potem mu je pa edino delo med vožnjo, da blenda, hupa, preklinja, se dela super šoferja, kot da drugi ne obstajajo, ....itd itd....
Ne bo držalo - prvenstveno se asistenčni sistemi, predvsem lane assist in radarski tempomat, vklopijo zato, da lahko z vzdrževanjem varnostne razdalje znotraj pasu varno tipkaš po instiču, snapčatu in tik toku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Slalomisti so zdravi za pretočnost, ker prebudijo sanjače in se kolona začne naenkrat hitreje premikat. Doživel že n-krat ko gre po polžje ... prileti nek padalec levo, desno, sem, tja, vsi sanjači začnejo pospeševat, ker ga v slogu lokalnih šerifov nočejo spustiti noter in potem vidiš, da promet naenkrat postane bolj dinamičen in se vozimo že 10-20km/h hitreje. Ko slalomist pobegne gužvi, pa spet motivacija za dinamično vožnjo pade ...
Pred parimi urami bi zarad takega slalomista lohk fejst pokal. Sori, ampak če to zagovarjaš si navaden kreten. In to sem ti pripravljen v faco povedat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Tempomat pospešuje lagano, ostalo pa ne moreva debatirati, ker si ostal v dobi Yugota glede tvojega mnenja o tempomatih in uporabi le teh ...
Kako pospešuje tempomat, ve tukaj vsak!! Jaz mnenja o tempomatih še nisem napisal (lahko ga če želiš), sem pa napisal mnenje o tebi, ki ga in kako ga uporabljaš.
Ostalega pa res ni treba komentirati. Če je tako, kot si napisal, si Nevaren voznik!
Ja..Yugota sem vozil, če te zamina. Ti ga nisi, ker se vidi. Lahko ti pa samo napišem po zgoraj omenjenem tvojem mnenju o drugih voznikih. Poskuzi voziti v zgoščenem prometu brez tempomata. Pa boš videl, da se boš na koncu jezil samo na takšne, kot si ti zdaj.

PS Vpraš kakšnga policaja, kolk nesreč je bilo zaradi uporabe tempomata v razmerah, ki niso bile varne.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pred parimi urami bi zarad takega slalomista lohk fejst pokal. Sori, ampak če to zagovarjaš si navaden kreten. In to sem ti pripravljen v faco povedat.
Zaradi takšnih slalomistov je že marsikdaj pokalo in umiralo na cesti.
Mnenje o njem sm mu hotu povedat že dva tri poste nazaj, ampak sem hotu bit vljuden.:D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Zaradi takšnih slalomistov je že marsikdaj pokalo in umiralo na cesti.
Mnenje o njem sm mu hotu povedat že dva tri poste nazaj, ampak sem hotu bit vljuden.:D
Zdele z ženo sediva na večerji. Ni dost manjkal, pa bi vsak v svojem boksu. Vozimo 100, midva s kamperjem na varni razdalji za kamionom. Slalomistu nekj avtov pred nami ni zneslo, na levi začne škripat, ženska ob nama v paniko in začne plesat po cesti..... Spuki. Tko da pbutec ne seri po cestah.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Prava resnica je nekje vmes. Sej se da aktivno vozit in ne bit nevaren. Sej mene tudi slalomisti ne motijo ker sm jaz velikokrat med njimi a nikoli na tesno. Predvsem pa ne na Ac po odstavnih pasovih...
Pa nobenemu se nikoli ne limam za ritjo.
Prehitevat je treba pa hitro in varno.
Tempomat je odlična zadeva dokler si zraven še vedno aktiven opazovalec v prometu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey