bedaki na cesti

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
No, ravno spretno se mu ni ognil, saj ni manjkalo veliko, da bi se sesul v njega. Namesto da je preklinjal, bi raje zaviral. Za kletvice je dovolj časa kasneje. Srečo je imel, da ni bilo nobene nasproti.
Vsaj jaz bi na njegovem mestu zaviral, ker res ne bi rad pri 50kmh spolno občeval s pločevino avta. Zna biti kar neprijetno.
Se pa strinjam, edini debil tukaj je voznik avta, lahko je pa enostavno spregledal kolesarja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
zato mam s krownom gostim KL73 posprejan pesto, narahlo...

Jaz sem tudi to včasih počel, potem zdaj nekaj let ne. Do zadnje menjave ko sem se jebal 15 minut da sem zadnjo alu feltno dol spravil. Če ima avto poleti vmes servis, grejo itak gume gor/dol že takrat in ni neke panike. Ta ga letos ni imel.

Se pa spomnim pred leti, ko so mi pri vulkanizerju z brenerjem greli železno feltno in pesto da so jo dobili dol.

taklemamokobibilvsajdeždamalzalije
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Debil je voznik avta, ne vam kaj je tu kolesar naredil narobe, razen da se mu je spretno izognil.
Drugače se vidi kdo je objavil, Komotarju slovenščina (pa še kaj drugega) dela hude težave. "Prosim K konstruktivni debati" pa to... :rolleyes:
No ja, kolesar se niti pod točko razno ne more varno ustavit.
Kar se tiče novodobnih internetnih mislecev in influencerjev pa itak. Polom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
No ja, kolesar se niti pod točko razno ne more varno ustavit.
Kar se tiče novodobnih internetnih mislecev in influencerjev pa itak. Polom.
Hočeš reč, da se je vozil torej z neprilagojeno hitrostjo? :)
Lej, zabremzal bi lahko in konkretno znižal hitrost, ne pa, da je vstal in začel preklinjat ter se šele potem umikat. Kar poglej video. Je pa res, da je vseeno dokaj dobro reagiral in imel srečo, da nasproti ni bilo nobenega.

PS: Kolesar se prekleto hitro ustavi, testirano osebno iz 70km/h, je pa res, da se je treba nazaj dat, pa prej preverit, da ni kakšen šoder po tleh, ker potem si ga pa naj...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
To da je klel, pomeni da ima izjemno dolg reakcijski čas. :bonk::evil::fredi:
Realno pa: v taki situaciji bi vsak normalen z avtom bp ustavil. Sem prav pogledal posnetek - od trenutka ko se jasno vidi (na posnetku, v živo verjetno prej) da ima zaprto pot, pa do srečanja z avtom so minile 4 sekunde.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
To tudi mene zanima.
Ker lahko bi bil to tudi motorist (enosledno vozilo), ki bi šel verjetno vsaj tako hitro kot kolesar, če ne hitreje.
Pa tudi sicer dvomim, da je tu na posnetku hitrost kolesarja višja od 50 km/h.

če bi bil motorist, bi ga od koleasrja ločilo nekaj zelo pomembnega, pač stvar, s kero se pajkičarji ne ukvarjajo
veš, kaj bi to lahko bilo?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Človek mora paziti nase. Letos sem imel dve situaciji s kolesom, ko so me previdni avtomobilisti rešili pred havbo. Sem se kar zamislil. Sam se ne bi model ustaviti. Ta dva očitno tudi ne. Kriva sicer ne bi bila, ampak kaj točno to pomaga, ko si polomljen? Peljala sta se tako, da se na cesti s prometom v 4 sekundah očitno nista bila sposobna ustaviti in splet srečnih okoliščin (nič drugega prometa) in lastna spretnost ju je rešila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
To da je klel, pomeni da ima izjemno dolg reakcijski čas. :bonk::evil::fredi:
Realno pa: v taki situaciji bi vsak normalen z avtom bp ustavil. Sem prav pogledal posnetek - od trenutka ko se jasno vidi (na posnetku, v živo verjetno prej) da ima zaprto pot, pa do srečanja z avtom so minile 4 sekunde.

Kot prvo popravljam mojo prejšnjo izjavo - voznik avtomobila je debil.

Drugo - kolesar je imel manj kot sekundo za rešiti situacijo - avto namreč ni zavijal ampak je polkrožno obračal!
Kolesar namreč sploh ni "trznil", ko je avto pred njim zapeljal iz desne, saj je bilo več kot dovolj časa in prostora, da bi avto normalno odvil v svojo levo in nadaljeval po cesti nasproti kolesarju. Seveda pa je ratal problem, ko je debil še naprej "obračal" nazaj na cesto iz katere je ravno pripeljal.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi