bedaki na cesti

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Če se kdo spomni nesreče kar nekaj let nazaj - avto s prazno pnevmatiko na odstavnem pasu, prisoten AMZS, vse skupaj pa pregazil kamion. AMZS-jevec mrtev, voznik osebnega avta brez noge.

Kak teden/dva po tistem mi je na avtocesti spustila pnevmatika, cca 2 km pred naslednjim izvozom. Niti pomislil nisem na to, da bi se ustavil na odstavnem pasu. BMK za gumo, felno pa še avto. Neglede na posledice sem se peljal do izvoza. Menjava pnevmatike na avtocesti danes meji že na samomor. Če bi bil zares prisiljen zaviti na odstavni pas pa ne ostanem na tej strani ograje niti sekunde več kot je potrebno.

Jaz sem pred ene 15-imi leti doživel gumidefekt 2x v pol leta. Mogoče sem bil kot študent še malo jebivetra, menjal sem sam, ampak na odstavnem sem se ves čas tresel kot šiba na vodi.

Danes tut pomislil ne bi več, da bi sam menjal :)
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ma daj no. Kot da se človek ustavi sredi Štajerske ceste vklopi vse štiri tko mal, da kramlja po telefonu, al pa ker je zmatran. Sedel sem pa not zato, ker sem poizkušal avto spravt do življenja vsaj za 50m, kar mi je po par minutah tud uspelo.

Zadnjič ko je povozilo kle dol motorista reševalca, so ljudje kar rinili, verjetno bi ga še pohodil, če ne bi blo policajev okol. Folku ni več nič jasno, on sam rine....
mislim da ljudje ne razumejo kaj pomenijo 4 žmigavci... me ne preseneča saj tudi v križiščih ne dajejo levih in desnih. pač v zadnjih letih so žmigavci šli iz mode... :evil:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
mislim da ljudje ne razumejo kaj pomenijo 4 žmigavci... me ne preseneča saj tudi v križiščih ne dajejo levih in desnih. pač v zadnjih letih so žmigavci šli iz mode... :evil:

Ampak vseeno nekateri celo doplacujejo, da imajo tiste fensi smensi "animirane" zmigavce :) ... Uporabijo jih pa samo (predvsem levega) na AC, ko se limajo za rit :D
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Sem že opazil nekaj tovornakarjev, ki so na pol vozili po odstavnem pasu, in gledali v telefon. Nekak sem, poštekal da vozijo na pol odstavnem zato, da jim črta (ki ločuje odstavni pas) kaže smer druge razlage nimam.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Jesenice Kranj je del, kjer skoraj ni odstavnih, in so budale ustavile pod podvozi ipd, kjer so bili delno na vozišču !!!!!

https://www.24ur.com/novice/svet/vo...h-bolecinah-delodajalec-ni-drzal-obljube.html

upam, da so tok pametni, da še delodajalca spravijo za nekaj let na hladno.

https://www.24ur.com/novice/crna-kr...te-v-prepad-voznik-umrl-na-kraju-nesrece.html

kmalu bi se zgodilo nekaj podobnega tudi pri nam.

VLADA, KAJ DELAŠ? MARŠ V PM!!!!

Važno, da prasici GLAVINA daste 150k ali kok že odpravnine za spanje.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ne vem no, sile ravno ni bilo, to je za povprečnega idrca vsakodnevna vožnja v službo kjer sreča ljubljančana po sred ceste (v konkretnem primeru je itak idealna linija štimala in ga je ovira samo dodatno motivirala da je lepše prijel ovinek)!;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ja, vsakemu, ki ima avto, prikolico in gumico. To je res praktično vsak človek in je krivično, da genija v vodi vtaknete med bedake na cesti.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
zadnjič sem videl na enem manjšem renoju dvoje različne feltne... spready 14 zadaj 15. mogoče 13 14 ne vem... ampak ker ste tu znalci (nebi odpiral nove teme) kako nevarno je to? in ali je sploh dovoljeno?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ni dovoljeno. tehnično neizpravno vozilo. Policaji zaplenijo tablice izredni tehnični pregled, ... Sami stroški nepotrebni stroški.