bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Politiki imajo modro in rdečo lučko - absolutna prednost. Tudi če te povozi se ne bo ustavil. Ustavilo se bo spremljevalno vozilo. Zato ne mešat politike in reševalce. Reševalcem se mudi reševati življenja, politikom pa na kosilo ali pa vsaj na kakšno debato, kako rešiti Slovenijo.
Kdo pa meša politike in reševalce?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Saj, če bi pa tisto sekundo pridrvela mimo vozila s prednostjo in naredila masaker, bi pa itak policistka bila vse kriva, ker še par sekund pred prihodom spušča folk čez cesto.
Dogodek iz lanske DRUZINSKE Franje, kjer smo kolesarji presenetili policijo in redarje, saj so spustili kamion na Savski most v Šentjakobu in smo se mu pripeljali naproti.(seveda po tem obeh pasovih 8m široko....)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Dejstvo je, da folk nima več nobenega spoštovanja do policije ali pa tudi najmanjšega pojma o pravilih, ko je policist v križišču.
Sem gledal v petek v BTCju, ko je bila Franja ali kaj že. Folk leta čez, a avto gredo proti njim, zmagovalec je bil pa pacient, ki je šel mirno mimo policista v NASPROTNO smer Šmartinke. Policist je piskal, to je bilo pa tudi to.
Žalostno.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Dejstvo je, da folk nima več nobenega spoštovanja do policije ali pa tudi najmanjšega pojma o pravilih, ko je policist v križišču.
Sem gledal v petek v BTCju, ko je bila Franja ali kaj že. Folk leta čez, a avto gredo proti njim, zmagovalec je bil pa pacient, ki je šel mirno mimo policista v NASPROTNO smer Šmartinke. Policist je piskal, to je bilo pa tudi to.
Žalostno.
Kaj bi pa naj naredil, če ima takoj za njim še pet takih pacientov.
Sem jih tudi jaz opazovala v petek. Nas so že v začetku osnovne šole učili znake ki jih dajejo prometni policisti, nekateri novodobni šoferji pa o njih nimajo blage veze. Saj ne bi verjela, če ne bi vsakič naletela na take osebke.

edit:
Lahko pa preverimo znanje.

https://vsebovredu.triglav.si/na-poti/test-ali-veste-kaj-vam-sporoca-policist
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Še malo norosti iz drugih koncev sveta.

545720.jpg


Umrli vsi potniki na levi strani avtobusa
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Tri strani nabijanja o unem kombijašu, pa se nihče ni vprašal, a je bila umrla potnica pripasana ali ne.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Prejle sem videl psihopata na kajuhovi. Na kolesarski stezi, električen skiro, ogromne slušalke na glavi in polna hitrost. Noro.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Tri strani nabijanja o unem kombijašu, pa se nihče ni vprašal, a je bila umrla potnica pripasana ali ne.

Verjetno si spregledal ampak v bistvu se je omenilo tudi opcijo oz. ugibanje, da ženska verjetno ni bila pripeta in bi bila verjetno manj poškodovana oz. bi preživela v kolikor bi bila pripeta.
Če pa dejansko je bila pripeta ali pa ne sploh pa to nič ne vpliva na sam zaj3b in odgovornost voznika kombija, ki je od zadaj na polno priletel v stoječo kolono, ki bi jo glede na povprečne razmere na tej cesti v takem času v dnevu lahko pričakoval oz. je celo več možnosti, da boš stal na AC kot pa se normalno premikal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
No, danes zjutraj ob 7.15 mi je crknil avto tik pred zadnjim rondojem na Štajerski cesti v Ljubljani, enostavno ugasnil je, ko sem ga zakurblal, je delal pod štantgasom, ko sem pobožal gas crko. Takoj vklopim vse štiri in zavrtim asistenco. Za mano ženska gleda ko tele v nova vrata in mi nekaj maha. Ja a ne vidiš žmigavcev, pol še potrobi ko gre mimo. Deset trobelj sem naštel v teh treh minutah, če bi eden ustavil in mi pomagal kravo zvlečt 50m naprej do rondoja in na pločnik bi blo super, sam tega nikakor nisem mogel nardit. No pol se avto vseen odloč it v obrate, kar s telefonom na ušesih izkoristim in se odplazim do rondoja in na pločnik. Deset minut in avto vleka je bla pri meni, glih, ko je pripenjal avto, se pripeljeta policaja v marici. Policaj me presenečeno vpraša...gospod, a vi ste mel težave z avtom?...ja, seveda, tamle mi je crknil, pol sem mel pa srečo, da je po treh minutah še tok življenja pokazal, da sem se zavlekel sem gor, žal ni nihče ustavil, da bi mi pomagal porint avto s ceste je kaj narobe?...ne dobil smo klic, da en kar stoji na sredi ceste in govori po telefonu, pa da je nevarnost naleta. No vidim, da se naredu vse prav, po telefonu ste pa verjetno asistenco klical a ne?...ja, seveda, so že tu... hvala in nasvidenje.
Eno tele je rajš poklical policijo, kot da bi pomagal avto porinit. Mater, ko da ves ta plehovje ne more nikomur crknit. Folk je zmer bolj egoističen na cest. Aja, pa gužva je bla, tko da nevarnosti naleta seveda ni blo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Jaz sem že komu pomagal porinit kam avto, ampak sem zmeraj vedel, da je v težavah. Enkrat tudi po zadnjem delu izvoza iz avtoceste. Ljudje mogoče niso razumeli, da si v težavah, ker si pač sedel noter in telefoniral. Danes pa je tako ali tako že malo čudno, če greš koga vprašat, če ima problem. V nevarnosti si, da te nekam pošlje in svetuje, da se brigaš zase.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ma daj no. Kot da se človek ustavi sredi Štajerske ceste vklopi vse štiri tko mal, da kramlja po telefonu, al pa ker je zmatran. Sedel sem pa not zato, ker sem poizkušal avto spravt do življenja vsaj za 50m, kar mi je po par minutah tud uspelo.

Zadnjič ko je povozilo kle dol motorista reševalca, so ljudje kar rinili, verjetno bi ga še pohodil, če ne bi blo policajev okol. Folku ni več nič jasno, on sam rine....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
No, danes zjutraj ob 7.15 mi je crknil avto tik pred zadnjim rondojem na Štajerski cesti v Ljubljani, enostavno ugasnil je, ko sem ga zakurblal, je delal pod štantgasom, ko sem pobožal gas crko. Takoj vklopim vse štiri in zavrtim asistenco. Za mano ženska gleda ko tele v nova vrata in mi nekaj maha. Ja a ne vidiš žmigavcev, pol še potrobi ko gre mimo. Deset trobelj sem naštel v teh treh minutah, če bi eden ustavil in mi pomagal kravo zvlečt 50m naprej do rondoja in na pločnik bi blo super, sam tega nikakor nisem mogel nardit. No pol se avto vseen odloč it v obrate, kar s telefonom na ušesih izkoristim in se odplazim do rondoja in na pločnik. Deset minut in avto vleka je bla pri meni, glih, ko je pripenjal avto, se pripeljeta policaja v marici. Policaj me presenečeno vpraša...gospod, a vi ste mel težave z avtom?...ja, seveda, tamle mi je crknil, pol sem mel pa srečo, da je po treh minutah še tok življenja pokazal, da sem se zavlekel sem gor, žal ni nihče ustavil, da bi mi pomagal porint avto s ceste je kaj narobe?...ne dobil smo klic, da en kar stoji na sredi ceste in govori po telefonu, pa da je nevarnost naleta. No vidim, da se naredu vse prav, po telefonu ste pa verjetno asistenco klical a ne?...ja, seveda, so že tu... hvala in nasvidenje.
Eno tele je rajš poklical policijo, kot da bi pomagal avto porinit. Mater, ko da ves ta plehovje ne more nikomur crknit. Folk je zmer bolj egoističen na cest. Aja, pa gužva je bla, tko da nevarnosti naleta seveda ni blo.
Če se pa vsem mudi, sploh v mestih te bo pustil crknit brez težav, da le ne bi bil 2 minuto prepozen, kjer mora biti.
Tako je dandanes.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
No, normalen ded porine po povsem ravnem vsak avto, ki se ga da dati v prosti tek. In v takem primeru bi ti verjetno kdo pomagal. Ne gre pa, če imaš kake zdravstvene težave.
Ne vem pa, če je to krožišče res ravno.