avtolog.si

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mercedes torej?
Mercedes? To pomeni kaj? Sopomenka za kvaliteto in trajnost?
PSA ni nek presežek niti nek poden oz. zelo odvisno od modela do modela in letnika. Več ali manj enako kot pri ostalih znamkah.
Sumim pa, da nobenemu proizvajalcu ni v interesu niti moje dobro počutje niti to, da bi se poceni vozil. Samo zaslužek.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Glede na ta komentar človek podvomi v tvojo funkcionalno pismenost. Pri iskanju po znamkah ti vrže ven statistiko po modelih neke znamke, glede na oznako v registru vozil (komercialna oznaka vozila). Kaj ima to sploh veze z verodostojnostjo samih podatkov o kilometrih za določen VIN?
Sicer pa gre zgolj za obdelavo javnih podatkov v preglednejši obiliki, kot nam jih nudi OPSI.

Glede na to, da morajo ti podatki biti javni po EU direktivi, nam raje zrihtaj linke še do ostalih držav EU, kjer so na razpolago ti podatki.
Če jih med modeli kup manjka, ki so bili ziher registrirani pri nas, je nekaj narobe ali s statistiko (zelo verjetno) ali s spletno stranjo (manj verjetno). In potem posledično podvomiš tudi v podatke po VIN ...
Zakaj bi pa jaz rihtal linke?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
So to morda novi avtomobili? Ker na spletni strani so le avtomobili starejši od štirih let.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
So to morda novi avtomobili? Ker na spletni strani so le avtomobili starejši od štirih let.

To bi znalo biti, saj še niso vpisani v bazi kot prvič na tehničnem pregledu, en teh modelov je Renault Kadjar, prvi so se prodali Septembra 2015
in ga še ni v enih evidencah...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Očitno bo potrebno iz njega ta podatek, kateri modeli vozil manjkajo in so zato po njegovo podatki dvomljivi, iz njega vlečti kot iz malega otroka ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če jih med modeli kup manjka, ki so bili ziher registrirani pri nas, je nekaj narobe ali s statistiko (zelo verjetno) ali s spletno stranjo (manj verjetno). In potem posledično podvomiš tudi v podatke po VIN ...
Zakaj bi pa jaz rihtal linke?
Linke bi lahko po službeni dolžnosti zrihtal, da se bodo potem novinarčki lahko razpisali, v kakšni obliki zna javna uprava v Nemčiji narodu servirati te podatke, v kakšni obliki pa se to servira v Sloveniji. Recimo ... pa še novinarček bo ful pameten izpadel, ko bo svojim bralcem povedal, da obstaja avtolog.si, ker 99% folka ne ve, da je možno te podatke pridobiti v uporabni obliki, za razliko od skropucala državnega aparata. Po moje itak država namerno ščiti švercerje, da zapakira te podatke v megalomanske excelove tabele, brez repa in glave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist in Robert

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
No ja...kilometri se zbijejo pred tehnicnim ali pa pred uvozom. Čiko piko zaradi tega ne bo nic slabse delal :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
No ja...kilometri se zbijejo pred tehnicnim ali pa pred uvozom. Čiko piko zaradi tega ne bo nic slabse delal :)
Saj ko greš k kakšnemu dilerju gledat, boš videl da uvažajo v glavnem 3 leta stare. To sem jaz že dolgo prepričan, da je razlog ravno v tem, da se lahko kilometre zbije ...
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Eden od razlogov je tudi to, da dosti (tujih) lizingov poteče po 2-3 letih in da je takrat največja izguba vrednosti vozila. Glede na to, da je prvi tehnični pri nas po 4 letih, bi bilo izključno z vidika pomlajevanja števca bolj rentabilno uvažati avte bližje 4. letu starosti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Linke bi lahko po službeni dolžnosti zrihtal, da se bodo potem novinarčki lahko razpisali, v kakšni obliki zna javna uprava v Nemčiji narodu servirati te podatke, v kakšni obliki pa se to servira v Sloveniji. Recimo ... pa še novinarček bo ful pameten izpadel, ko bo svojim bralcem povedal, da obstaja avtolog.si, ker 99% folka ne ve, da je možno te podatke pridobiti v uporabni obliki, za razliko od skropucala državnega aparata. Po moje itak država namerno ščiti švercerje, da zapakira te podatke v megalomanske excelove tabele, brez repa in glave.
Da boš pomirjen: delamo na tem. Že od prejj.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Tole je kr neki. Svojega Tourana sem uvozil z 157k km. Graf mi od leta 2017 do 2018 kaže ravno črto na 178589 km. A to je podatek iz tehničnega? Potem na tehničnem ne ažurirajo podatkov...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Ja stvar definitivno ni čisto točna, je pa korak v pravo smer.
So pa tudi meni so nekaj zabluzili na tehničnem in sedaj zgleda kot da sem na polno previjal kilometre.