Homologacija večjih platišč in gum

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Običajna dimenzija pri avtu je 215/55 R16 97H. Homologirana je sicer 95H ampak taka sploh ne obstaja kot vem.
Imam podatek da bi lahko homologiral 225/45R17 94W na platišče 7x17 ET 54.
Ker se dobi nekaj rabljenih predivdevam da originalnih ( ali enak ponaredek) platišč me zanima kako bi jaz prišel do papirja teh platišč da bi jih lahko homologiral.

LPP mi je odgovoril sledeče:
Citat:
Če pa potrdila tehnične službe zastopnika proizvajalca vašega vozila ne morete pridobiti, vam preostane še možnost nakupa homologiranih (aluminijastih) platišč z v certifikatu vpisanimi želenimi dimenzijami pnevmatik za vaše vozilo. V tem primeru gre za predelavo vozila in mora biti vozilo za pregled opremljeno z novimi platišči in pnevmatikami, cena tega postopka pa znaša 31 €,
Za pregled vgradnje alu platišč potrebujete sledečo dokumentacijo:
- Homologacijski certifikat alu platišč – dobite ga pri zastopniku oz. prodajalcu Alu platišč.
- Obstoječe Potrdilo o skladnosti vašega vozila oz. motorja
- Dokazilo o lastništvu (prometno dovoljenje)
- Pooblastilo lastnika vozila, če niste lastnik
- Izpolnjeno vlogo: http://www.lpp.si/sites/defaul...gp-3-04_2_2.pdf

Potrdilo uvoznika sicer stane eno gumo oziroma rabljeno feltno.
bonk.gif


Včasih ste nekaj mutili z nekimi printi s strani proizvajalca platišč. Ampak če ne bom imel enakih platišč kot bodo na tistih printih, potem? Ali je dovolj da se samo dimenzije ujemajo (proizvajalec pa ni potrebno)

Sport oprema enakega avta je imela serijsko te 17 colske feltne in pnevmatike. To je napisano med tehničnimi podatki vozila. Najbrž se je dalo 17" feltne naročiti kot dodatno opremo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In zakaj ti slovenski Opel, Nisan ali Seat ne dajo homologacije, če je enak tip vozila imel 17"? Mogoče pa ni čisto enak model avta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
rečeš da si zgubil homo kartonček in ib mel novega. ko ga dobiš pa rečeš da so 17 pozabli vpisat. da si to prej mel
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Ker podatkov o tem kaj je imel vpisano v izgubljenem homolotončku pa nimajo ane.
bonk.gif


Tudi po duplikat greš k tistemu ki je izdal original. Vpiše vin, poišče originalno potrdilo in naredi c/p na nov obrazec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
In pokasira izdajo dvojnika.
wink-1.gif
40 evrov
Torej to najbrž ne bo rešitev.

Najceneje bo najbrž tako da najdem feltne, tuv certifikat za njih (na spletu) in grem potem v kompletu na LPP.
Sem že iskal tuv certifikate za ronalove original seatova platišča pa jih nekako ne najdem . Ne vem katere cifre iz felten naj vpišem v ronalovo stran, da mi bo dal ven tuv certifikat.
Porsche.mi je odgovoril da je možno samo ET 54, pri določenih feltnah drugih lroiVajalcev pa vidim da je možen tudi drug ET. (Ob enaki 7Jx17h2

Hvala sjtv
Uvoznik mi bo za 70 evrov vpisal eno dimenziji(+lpp 19€), lpp za dobrih 30 če se ne motim cel kup dimenzij (na osnovi tuv certifikata).

O kvaliteti vpisa v homolomo pove že dosedanji vpis. Imam vpisane 4 dimenzije(dejansko tri ker sta zadnji dve isti), nobene od teh dimenzij ni možno dobiti na našem trgu. Vsaj ne v neki večji izbiri. ko dvignes razred nosilnosti je potem lažje dobiti gumo .
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
ZA papir hočejo imeti 70 evrov
wink-1.gif

+ lpp strošek

Če ti uvoznik avta vpiše v kartonček, LPP ne rabiš.
Naknadne vpise dela LPP in podobni, uvoznik mu lahko izda samo potrdilo, da imajo opravljene vse teste in certifikate za to platišče na tem vozilu in je vpis mogoč.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Ne drži. Tisti hip, ko je v originalnem kartončku vpisana želena dimenzija, LPP ne rabiš več. In to naredi uvoznik znamke avta, ki jo ima.
Sem namreč jasno napisal, da mislim na uvoznika za avte (torej tistega, ki izdaja homologacijske kartončke) in ne uvoznika platišč.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne drži. Tisti hip, ko je v originalnem kartončku vpisana želena dimenzija, LPP ne rabiš več. In to naredi uvoznik znamke avta, ki jo ima.
Sem namreč jasno napisal, da mislim na uvoznika za avte (torej tistega, ki izdaja homologacijske kartončke) in ne uvoznika platišč.
Tudi jaz mislim na uvoznika vozila in o naknadnem vpisu za rabljen avto. Tega uvoznik mimo recimo LPP ne more izvesti. Tudi v register motornih vozil je potrebno vnesti ta vpis in to delajo le službe za homologacijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Sjttv
Odgovor lpp:
Oglasite se v tehnični službi zastopnika proizvajalca vašega vozila (Porsche Slovenija) in zaprosite za potrdilo o odobrenih dimenzijah platišč in pnevmatik za vaše vozilo. Na osnovi tega potrdila vam bomo dodatna platišča in dimenzije pnevmatik vpisali kot evidentirano spremembo v Potrdilo o skladnosti po ceni 19€
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Glede na to da je ronal delal feltne za seat, me zanima katere cifre s feltne naj berem, da bom lahko poiskal tuv za "original" feltne. Ker med oglasi je na slikah kar nekaj foto z raznimi podatki, pa po njih ne najdem tuv certifikata na spletni strani ronala.
http://www.ronal-wheels.com/abe/
Ali ie možno da na spletu ni tuv certifikatov za original feltne?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne drži. Tisti hip, ko je v originalnem kartončku vpisana želena dimenzija, LPP ne rabiš več. In to naredi uvoznik znamke avta, ki jo ima.
Sem namreč jasno napisal, da mislim na uvoznika za avte (torej tistega, ki izdaja homologacijske kartončke) in ne uvoznika platišč.
Tudi jaz mislim na uvoznika vozila in o naknadnem vpisu za rabljen avto. Tega uvoznik mimo recimo LPP ne more izvesti. Tudi v register motornih vozil je potrebno vnesti ta vpis in to delajo le službe za homologacijo.

Če je dimenzija, ki jo ima hanzi, že v osnovi homologirana za njegov avto, le v kartončku je ni imel (kar se včasih zgodi), mu ni treba na LPP, ko mu uvoznik da nov kartonček z vpisano tudi njegovo dimenzijo. Če te dimenzije proizvajalec ni predvidel, pa mu uvoznik itak ne bo vpisal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa saj ti je Hanzi zgoraj napisal tudi odgovor LPP, pa še ti kar po svoje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Je homologirana, vendar, je bila serijsko samo v kombinaciji s 4x4 pogonom (in istim motorjem in opremo) ali pa z močnejšim 2.0 motorjem in šport opremo (moj je še 1.9 pa stylance ). Vsaj tako si berem "tehnični katalog" star dobro desetletje. Sem pa skoraj prepričan da si lahko 17" lahko si omislil kot dodatno opremo ob nakupu tudi za moj avto.
100 evrov za vpis 12 crk v homologacijo pa res ne vem če bi dal. Za ta denar dobim gumo pa pol .
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pol pa jambraj... Vmes pa razmisli koliko pride homologacija in koliko je razlika v ceni gum. Verjetno ne boš kupil več kot 2 kompleta gum v dobi kolikor boš še imel temperament... Zato se ti po moje ne splača ukvarjat...
Imam doma 16 col feltne od Clio3 s praktično novimi gumami Fulda 195/50x16. A me zajebancija homologacije na Modus pride več kot pa bi bilo prihrankov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Razlike v ceni gum skoraj ni (pri "kitajskih" gumah za ceno poceni 1x menjave)....saj imaš prav.
Mislil sem imeti dva seta "kitajskih" gum (za ceno Premium seta), bom imel samo Set letnih. Pa bom jambral ob snegu tako kot letos.
Kako dolgo pa bo še temperament pri hiši pa se bom pustil presenetiti.
 
Nazadnje urejeno: