Avto vleče v desno...

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Zanimivo....ko sem imel na avtu zimske gume (na jeklenih platiščih, 195 R 15)) mi je avto kar konkretno (sploh na koncu) vleklo v desno (že mtl je ob priliki to rekel, samo takrat se mi ni zdelo to očitno). Tako da sem že skoraj šel na optiko.

Zdaj sem dal pa gor letne gume (na litih feltnah, 205 R 16) pa gre avto naravnost
confused-1.gif


V čem je fora?

So zimske gume že toliko zjebane (3 sezone) ali lite feltne bolj držijo smer, kljub temu da bi avto rabil optiko???
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Več možnosti:
1.) Dejansko si imel nepravilno porabljene gume: dobra možnost.
2.) Imaš ''rahel'' problem na optiki, zato ti počasi nuca gume in ti bo potem vedno bolj vleklo v desno. Rešitev: optika.

PS: Takrat ti je res že orenk vleklo v desno
crazy1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
saj sem imel takrat zimske gume ne?

(se ne spomnim kater mesec je bil).
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
si preveril tlak?

men je danes spustla guma na AC pri 160, pa sem moral bremzat zarad enga romuna, pa je vse skup fuknelo v desno. K sreci ni blo nic hujsega... tisti senzorji za tlak in ostale pizdarije itak da niso delale
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
tlak na zimskih sem šel preveriti prav iz tega razloga.

Naletnih pa sem seveda tudi napolnil po montaži.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
poglej malo na podvozju da ni kaj "lufta" to je kar precejsen problem pri tvojem modelu.Tako kot ti je ze mtl rekel, gumo zacne obrabljat in vedno bolj vlece v eno smer.
Kake imas robove gum?So na obeh straneh enakomerno obrabljene?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Na prednjih (zimskih) se mi res zdi da jih je od znotraj malo pobralo....

Glede lufta pa..sam ne znam prekontrolirat, sem ga pa imel prejšnji mesec na 'polovičnem tehničnem' - sem mislil da ga imam (ob registraciji), pa mi je v tem času ravno podvozje pogledal, ko je drug ugotovil da imam še eno leto mir...pa ni takrat nič omenil da bi kaj 'zijalo'.

Najboljše da res skočim na optiko - škodit ne more.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Imela enak problem. Preden sem jeseni gume menjala, mi je avto šel v levo (al desno, zdej ne vem več, vsekakor ga je pa vleklo v eno smer), ko sem dala gor nove zimske, nobenega problema več. Isto sem imela jaz tiste letne že 3 leta. Ko je bil enkrat avto na dvigalu, se je videlo, da je leva sprednja guma ful pobrana po notranjem delu. Ampak sem pol itak menjala, zato nisem delala panike. Aja, pa imam za oboje gume na jeklenih platiščih.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na prednjih (zimskih) se mi res zdi da jih je od znotraj malo pobralo....

Glede lufta pa..sam ne znam prekontrolirat, sem ga pa imel prejšnji mesec na 'polovičnem tehničnem' - sem mislil da ga imam (ob registraciji), pa mi je v tem času ravno podvozje pogledal, ko je drug ugotovil da imam še eno leto mir...pa ni takrat nič omenil da bi kaj 'zijalo'.

Najboljše da res skočim na optiko - škodit ne more.





da pregledas podvozje rabis samo en "pajsar" ki ga das pod koncnik in ga dvignes, tako se vidi ce ima luft.Mogoce je res bila samo guma.
tongue-1.gif

285235-querlenker.jpg2.jpg
 

Priponke

  • 285235-querlenker.jpg2.jpg
    285235-querlenker.jpg2.jpg
    28,2 KB · Ogledi: 367
Nazadnje urejeno:

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
avto lahko vleče tudi zaradi poškodovane karkase gume, na zunaj se seveda nič ne vidi
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:

da pregledas podvozje rabis samo en "pajsar" ki ga das pod koncnik in ga dvignes, tako se vidi ce ima luft.Mogoce je res bila samo guma.
tongue-1.gif

Predvidevam da mora biti gume sneta? oz. a mora biti avto na kolesih in obtežen...ali dam gumo dol in kontroliram ko je (logično) avto na dvigalki - torej kolo neobremenjeno?

a imajo te puščice kako vezo s pregledovanjem?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kolo moras snet, razen ce imas kanal pa se tedaj je tezko pogledat zgornji dve rokiLahko malo zalozis kolo da ni popolnoma neobremenjeno je lazje preverit.Puscice sem samo dodal kje vse moras preverit ce je zracnost.Na spodni sliki imas oznaceno v katero smer moras obremenit roke da ugotovis zracnost.(Vedno proti smeri matice).Pajsar na primernem mestu zataknes in na vzvod potisnes koncnik navzdol/gor, lufta ne sme imeti nic.Je pa to prodvozje problematicno zdrzi zelo tezko 150T km.
286432-querlenker3.jpg
 

Priponke

  • 286432-querlenker3.jpg
    286432-querlenker3.jpg
    27,3 KB · Ogledi: 322

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
aha..no to me zanima....torej si te puščice naredil ti! (da nikje slika 'padla noter').

bom si vzel čas pa malo rpekontroliral.

Je pa bilo nekaj že menjano predno sem kupil avto (ker je dal model, k ga jeprodajat prej nauradni servis paso menjali eno roko - takod anekaj lufta je avto že imel oz. obrabe).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ko crkne ena grejo po hitrem postopku vse, tako da je najbolje zamenjat vse in mas mir.Sedaj se ze dobijo garniture kjer dobis vse roke in vijake za majhen denar, ker na servisu je taka cena da glava boli.
Slika pa je original od VW/Audi prednje podvozje
 
Nazadnje urejeno: