Avto Jarc

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lani približno ob tem času sva z ženo iskala nov avto za njo. K Jarcu sva šla pogledat T-REXa. Prišla sva okli 17:05, ravno ko so serviserji zapuščali firmo. Salon posluje do 18h in za svojimi mizami so sedeli skoraj vsi prodajalci in "bulili" v ekrane v stilu - ful delamo ne nas motit; aja od strank sva bila v salonu edina. Po cca 10 minutah, ko naju "še pes ni poscal" sem precej na glas dejal: greva tu ne bova avta kupila in sva šla, pa ni noben niti trznil - kasneje sem še večkrat slišal za podobne izkušnje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem te kar čakal majstr. Trije T-roci so bili v salonu, dovolj da me namamijo tudi če so rezervirani, pa sploh se nama ni mudilo z nakupom - na Šentiljski so nama predtem ponujali novega ta malega škodilaka, pa bi ga tudi počakala če bi bil ženi všeč.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
OK
Malo sem se pošalil ne me resno jemati.

Res pa je da so bili dobavni roki za ene avte po leto dni. Naj ga imajo.


Sicer sem jaz tudi bolj zadovoljen z malim šefom kot pa nekaterimi zaposlenimi pri njem.
Jebi ga tak to je danes.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja VW ima Liter olja cca 30 Eur.
PSA pa 12 eur.

Pač gratis do življenjska mobilno jamstvo se nekje plača.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
En mi še naj reče, da so servisi za Kio dragi... kolikor imam v spominu, je liter olja okoli 10 eur..
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113

Tukaj nekje se začne cena za vw dizel olje.
Screenshot_20200114_200022_com.android.chrome.jpg
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ja, v Hoferju. Ne pa na pooblaščenem servisu.
Hofer samo skrbi, da so sveže salame v hladilniku. Če bo avto ostal na cesti ali zaribal, boš kvečjemu dobil tistih par EUR nazaj, pa še to samo če boš vrnil nepoškodovano flašo olja.
Od pooblaščenca se pa pričakuje malo več in sveže cegle avtosalona na 10 let.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113

Tu pa za tvojo makino.


Ostalo so pa marže do neba.

In ne misli da je olje za 30 Eur boljše kot to za 4 eur.


Je pa res da avtohiša mora od nečesa živeti.
Drugače bi šlo vse pod zemljo in bi lahko samo sanjali še o nekomu ki bi ti kaj postoril.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne trdim, da je nujno boljše.
Čeprav povečini kar je, sploh napram no name znamkam, za katere nihče dolgoročno ne daje roke v ogenj skozi garancije in 5 letna podaljšana jamstva brez omejitve kilometrov.

Govorim samo o tem, da uradni avtoservisi nosijo druga bremena, ki jih kozolčarji in Hofer ne. In ker v Sloveniji ne morejo colat 100 EUR / delovno uro, kot je to standard na zahodu, neke reči pač poglihajo kje drugje.

Tako kot je nekdo zgoraj napisal. Ne moreš sanjat o večnih brezplačnih asistencah, če voziš Hofer olje in avto h kozolčarju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Povsem ra
neke reči pač poglihajo kje drugje.

Povsem razumem tvoj point, ampak "neke reči pač poglihajo kje drugje" lahko uporabi tudi en delavec, ki se počuti premalo plačano in nekaj mazne.
Če je to način, da prineseš svoje olje s sabo, da prisiliš k transparentnemu oblikovanju cen, tudi prav (in mi je povsem jasno, da je nekje potrebno plačat).
Mislim, daje SJTV1 rekel, da namenoma pišejo cene avtomobilov iz cenikov (MPC) (kot prisilan k oblikovanju transparentih cen, kar povsem podpiram) brez nekih popustov (čeprav dobiš že prvi dan prodaje novega modela popust), ker se cena kaska in podobne stvari računajo iz MPC in zadeve na koncu tudi nanesejo.

PS: Še nisem nesel olja na pooblaščenca s sabo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Lani približno ob tem času sva z ženo iskala nov avto za njo. K Jarcu sva šla pogledat T-REXa. Prišla sva okli 17:05, ravno ko so serviserji zapuščali firmo. Salon posluje do 18h in za svojimi mizami so sedeli skoraj vsi prodajalci in "bulili" v ekrane v stilu - ful delamo ne nas motit; aja od strank sva bila v salonu edina. Po cca 10 minutah, ko naju "še pes ni poscal" sem precej na glas dejal: greva tu ne bova avta kupila in sva šla, pa ni noben niti trznil - kasneje sem še večkrat slišal za podobne izkušnje.
Jaz sem tudi prvič moral prav prosit da mi je naredil predračun in da sma se z ženo lahko peljala testni krog. Na testnem je bil prodajalec v avtu tiho ko miš. Niti mu ni bilo, da bi malo razložil to in ono...
Naslednjič pridema z aro v žepu, v upanju da se malo resneje pomenimo o kakem popustu ali kakem bonbončku, avto zaaramo in stisnemo roko ... Odztiv je bil tak: "pa kaj ste vi ja nori, VW je najbolj prodajan avto na svetu, kaki popust bi vi še radi". Ga pogledam v oči in rečem, glej 5 jurjov mam v žepu, da ti jih danes tukaj pustim za aro. Ne mi rečt sa nimaš 200 eur fora za rezervno gumo, tepihe ali bilokak bonbonček. Odgovor je bil, prejšnja ponudba je bila resna in zadnja. Ženo je aroganca tak razpizdla, da me je dobesedno za roko zagrabla in odvlekla iz salona, prodajalcu pa se zahvalila ker bo avtohiša čez cesto še danes prodala en avto več. In sma šla direkt h Kolmaniču in naročla sicer Opla, ki pa je bil občutno cenejši, z več opreme, ni bil problem, 5x preračunat kako financiranje je ugodnejše, ali gotovina ali lizing ali kombinacija, dat vinjeto na avto, poln tank goriva, original tepihe in na koncu en nasmešek ter človeški odnos. Pa se je to vse zgodilo v času dveh ur, koliko sem imel časa po šihtu in do zaprtja salona.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy in Ginginova

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem tudi prvič moral prav prosit da mi je naredil predračun in da sma se z ženo lahko peljala testni krog. Na testnem je bil prodajalec v avtu tiho ko miš. Niti mu ni bilo, da bi malo razložil to in ono...
Naslednjič pridema z aro v žepu, v upanju da se malo resneje pomenimo o kakem popustu ali kakem bonbončku, avto zaaramo in stisnemo roko ... Odztiv je bil tak: "pa kaj ste vi ja nori, VW je najbolj prodajan avto na svetu, kaki popust bi vi še radi". Ga pogledam v oči in rečem, glej 5 jurjov mam v žepu, da ti jih danes tukaj pustim za aro. Ne mi rečt sa nimaš 200 eur fora za rezervno gumo, tepihe ali bilokak bonbonček. Odgovor je bil, prejšnja ponudba je bila resna in zadnja. Ženo je aroganca tak razpizdla, da me je dobesedno za roko zagrabla in odvlekla iz salona, prodajalcu pa se zahvalila ker bo avtohiša čez cesto še danes prodala en avto več. In sma šla direkt k Kolmaniču in naročla sicer Opla, ki pa je bil občutno cenejši, z več opreme, ni bil problem, 5x preračunat kako financiranje je ugodnejše, ali gotovina ali lizing ali kombinacija, dat vinjeto na avto, poln tank goriva, original tepihe in na koncu en nasmešek ter človeški odnos. Pa se je to vse zgodilo v času dveh ur, koliko sem imel časa po šihtu in do zaprtja salona.
Še ena gostilniška: Kolmanič, oz. Flamin crkuje.