Avto Jarc

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
Jaz sem gledal račun iz ACja pred 3 tedni, in dajo orng popust, tako da končna cena za liter pride tolk ko sem napisal...drugače pa po cenikih okol 25€....no jaz ga dobim c DE 6,5 €/l kaj češ- Tako da.. .Bleferiji in nateguni. Vsi po vrsti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To Jarc prodaja zgodbice naokrog po MB, realnost pa je drugačna.
Don't kill the messenger!

Prenesel sem tako, kot sem dobil na krožnik od bivšega "vodje servisa" Petovije, ki je sedaj pri Jarcu "glavni" za Citroena.

In ja nebi bilo prvič, da Porsche MB "ukine" dilerja, ki mu dela na njegovem rajonu, Kurnik Lenart, SEAT stari prodajalec na stari Ptujski.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Glede na spremembo načina obnašanja lepega dela zaposlenih na Ptujski, je to verjetno edini način, da si dvignejo bazo strank. :bonk:
Človek se težko počuti bolj nezaželenega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi
19. jul 2007
2.762
1.493
113
A si dejansko naročil? (Dostava ?)
Ker je RES poceni! Castrol 0W30 30 €/5L, identični pri Eurotonu 67,71 €/5L.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
moja lanska alternativa je bila motornaolja.com

bom. in sicer poslal bom si v at. 10e postnina. bom pa naredil mal grup buy . za 3 avte x po 7 litrov. to pa ni vec šala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno so me na AC Maribor "nategnili", ampak za B-jeka naj bi bilo njihovo olje malce drugačno kot na motornaolja.com in potem so mi pač dali toliko popusta, da sem kače iz žepa spustil. ;)
So pa rekli, da drugače ni problema ampak morajo dat račun zraven k njihovi dokumentaciji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
LOL ja, noter tankajo samo 229.52 specifikacijo, to je univerzal za vse mercedes, bencinske in dizel. In tako imajo tudi na motorna olja. 5W-30. Mene je samo opozoril kakšno naj kupim za avtomatski menjalnik. Da se neb zaje...bo.
jp, tako se mi isto zmenimo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Kaj je z njo? Nobene povezave ne vidim...
ja tam so tudi meli hude plane pa je vse skup propadlo v roku enega leta. pač stvari se spreminjajo, načrti drugih tudi in to lahko pokvari tvoje načrte. to je bilo mišljeno pri salonu od vrtača. sicer dvomim ampak vse je možno
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Kdo, pa kaj je probadlo v enem letu. Strabag naredil in je lastnik, dal v najem baumaxu. Baumax se umaknil iz Slovenije nasploh. Strabag ni hotel prodati ne prej, ne pol in če je imel prazno po svoji želji pa kaj pol. Se vedno brca... Zdaj imajo drugi neko skladišče notri. A zdaj ima pa vsaka velika stavba ali hala enako zgodbo zadej. Te dve stvari nimata ama nič skupnega, razen da je veliko vse skupaj.


Apropo servisov. Nehite se že obnašati kot stare mame, ki kupujejo popuste, pa tiste račune gledat pa se sami sebi pametne zdet. Meni so na uradnem servisu šenkali olje in menjavo. Praktično šenkali celi servis. Je bila pa dišeča smrekca z montažo in davkom 94€.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
očitno nisi dojela pa bom še zadnjič probal - želel sem povedat da se načrti lahko spremenijo, samo to. najbrž strabag ni šel gradit take stavbe če bi vnaprej vedel da bo 1 leto noter naročnik za naprej pa nobenega podpisanega.
in tukaj sem vlekel vzporednice da je vrtač zgradil tak salon sedaj pa po popolnoma nepreverjenih info iz enega posta v tej temi "izgubi" zastopstvo in ima "prazen salon".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu me prav malo briga za Porsche Slovenija, prenesel sem kot so mi povedali, razen za Kurnika in Seata pa se spomnim in tam je bil Porsche Maribor sigurno vpleten - iz prve roke.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
očitno nisi dojela pa bom še zadnjič probal - želel sem povedat da se načrti lahko spremenijo, samo to. najbrž strabag ni šel gradit take stavbe če bi vnaprej vedel da bo 1 leto noter naročnik za naprej pa nobenega podpisanega.
in tukaj sem vlekel vzporednice da je vrtač zgradil tak salon sedaj pa po popolnoma nepreverjenih info iz enega posta v tej temi "izgubi" zastopstvo in ima "prazen salon".

Prvič kot prvič baumax je bil notri več kot eno leto. Drugič nobeden, ne baumax ne strabag nista odvisna od tiste hale tam. Kaj se zgodi z vrtacem, če gre delati takle salon pa mu Porsche ne bi niti namignil, da po potegnil vsa ostala zastopništvo. Verjetneje je, da je podpisal da bo še toliko in toliko časa zastopnik... Ali misliš, da folk takle na pamet dela pa na varianto vse ali nič...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
Da. Tudi v mbju je dosti nasedlih projektov z avtosaloni. en tak šolski primer je Integra.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Don't kill the messenger!

Prenesel sem tako, kot sem dobil na krožnik od bivšega "vodje servisa" Petovije, ki je sedaj pri Jarcu "glavni" za Citroena.

In ja nebi bilo prvič, da Porsche MB "ukine" dilerja, ki mu dela na njegovem rajonu, Kurnik Lenart, SEAT stari prodajalec na stari Ptujski.

Da ukine 1 dilerja je znana praksa iz vseh znamk, da pa vsem vzame prodajo, je pa velika razlika. in na začwtku je bilo rečeno da se ukinjajo vsi dilerji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Vsekakor ne moreš zanikat da se VAG prodajna strategija aktivno spreminja in se uvaja e-salone in e-nakupe.

Ne trdim da je to točno povezano z Jarcem, se pa vsekakor v tej novi strategiji prodaje manjša delež posrednikov kar posledično zagotovo pomeni centralizacijo in ekskluzivo enega ponudnika, kjer ni treba trikrat ugibat kdo je to na področju slovenije! ;)
Za koncept izbire svojega trgovca v sklopu teh sprememb pa nisi slišal?