Avto Jarc

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Do sedaj sem svoj avto vozil na servis k Jarcu. Pri njih niso nikoli komplicirali, če sem prinesel svoje olje (seveda takšno kot je napisano v specifikacijah). Kako pa je s tem na Porscheju v MB? Lahko prineseš svoje olje?

Hvala
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še ena "gostilniška": baje se mladi Jarc zaveda teh težav in je zato vzel glavnega sprejemca od Petovije (prej bil na AC) in prodajalko vozil.

Jodlarcek v vsak servis lahko prineseš svoje olje - nimajo pravice zavrnit, lahko pa zahtevajo točno specifikacijo in račun od olja, da ga pripnejo k svojemu računu, kot to zahteva AC.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz sem tudi prvič moral prav prosit da mi je naredil predračun in da sma se z ženo lahko peljala testni krog. Na testnem je bil prodajalec v avtu tiho ko miš. Niti mu ni bilo, da bi malo razložil to in ono...
Naslednjič pridema z aro v žepu, v upanju da se malo resneje pomenimo o kakem popustu ali kakem bonbončku, avto zaaramo in stisnemo roko ... Odztiv je bil tak: "pa kaj ste vi ja nori, VW je najbolj prodajan avto na svetu, kaki popust bi vi še radi". Ga pogledam v oči in rečem, glej 5 jurjov mam v žepu, da ti jih danes tukaj pustim za aro. Ne mi rečt sa nimaš 200 eur fora za rezervno gumo, tepihe ali bilokak bonbonček. Odgovor je bil, prejšnja ponudba je bila resna in zadnja. Ženo je aroganca tak razpizdla, da me je dobesedno za roko zagrabla in odvlekla iz salona, prodajalcu pa se zahvalila ker bo avtohiša čez cesto še danes prodala en avto več. In sma šla direkt h Kolmaniču in naročla sicer Opla, ki pa je bil občutno cenejši, z več opreme, ni bil problem, 5x preračunat kako financiranje je ugodnejše, ali gotovina ali lizing ali kombinacija, dat vinjeto na avto, poln tank goriva, original tepihe in na koncu en nasmešek ter človeški odnos. Pa se je to vse zgodilo v času dveh ur, koliko sem imel časa po šihtu in do zaprtja salona.
Takih salonov je še vedno (pre)več. Zelo podobne izkušnje sem imel v dveh salonih ob nakupu Mazde, v enem salonu Honde (ob morebitnem ponovnem nakupu iste znamke) v enem salonu ob nakupu Toyote in v enem salonu ob nakupu VW. Pač, različen odnosov prodajalcev in seveda tudi po moje odvisno koliko avtov morajo še prodati do konca meseca, da izpolnijo plan :).
So pa po drugi strani saloni, ki so me pozitivno presenetili, npr. da mi je prodajalec ažurno na maile odgovarjal ob 22. uri zvečer, pa da so nekateri dali dobro ponudbo že takoj po prejetem mailu z moje strani.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sami problemi, svetujem da vas naj večina uporablja javni prevoz. Zakaj?

-vozili se boste z močnim motorjem (vsaj nad 5.0)
-ne bo treba plačevati dragega olja
-nihče ne bo do vas aroganten
-kot pravi alteraši boste ekološko ozaveščeni

:valjamse:

Sicer pa nekdo je omenil oz. primerjal Kolmaniča in Porsche. To je isto kot da bi primerjal Barcaffe in Illy kavo. Porsche je na bistveno višjem nivoju v vseh pogledih. Je pa jasno da to tudi vi plačate. Vse se žal plača, ni zastonj kosil.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Sami problemi, svetujem da vas naj večina uporablja javni prevoz. Zakaj?

-vozili se boste z močnim motorjem (vsaj nad 5.0)
-ne bo treba plačevati dragega olja
-nihče ne bo do vas aroganten
-kot pravi alteraši boste ekološko ozaveščeni

:valjamse:

Sicer pa nekdo je omenil oz. primerjal Kolmaniča in Porsche. To je isto kot da bi primerjal Barcaffe in Illy kavo. Porsche je na bistveno višjem nivoju v vseh pogledih. Je pa jasno da to tudi vi plačate. Vse se žal plača, ni zastonj kosil.
Obstajajo tudi servisi, ki ti dajo na olje konkreten popust, sam sem to doživel v enem večjih VW salonov, na koncu je bilo minimalno razlike, če bi olje prinesel sabo.
Arogance pa žal ne prenesem, tudi jaz nisem v službi do nikogar aroganten, ne vem zakaj bi moral biti kdo do mene, če sem jaz v vlogi kupca?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Ne Autofan... Primerjamo Kolmaniča in Jarca, ali pa Jarca in Porsche...

Kar se tiče arogance pa... Prodajalec je samo in nič druga kot faking prodajalec. To je drugi človek takoj za čistilko. Vsak mehanik je več vreden kot prodajalec. Ja jasno je da prodajalec nosi dnar k firmi, ampak prodajanje avtov ni rocket science. V dveh dneh maš naštudirano vse in to preko jebenih letakov... Še samo nasmešek in normalen odnos do vsakega ki vstopi v trgovino in si zmagal.
Podoben odnos imam ko stopim v kako prodajalno z dražjimi oblačili. Najprej prodajalka poskenira moj izgled in iz tega sklepa če bom kaj kupil. Pa kaj si ti revica v tisti trgovini da boš mene ocenjevala, si navadna jebena prodajalka... Pa če si v SOliverju, Bossu ali Clopenbergu. Pamet ti ne seže dlje kot do deklarirnega listka...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Počasi, narobe sta me razumela, ne govorim da je prav da so arogantni, taksne je treba v kali zatreti. Hočem nekaj drugega reči... Nevem kako koga od vas kje skenirajo, jaz moram biti odkrit da izredno redko naletim da so kje do mene arogantni, me odjebejo ali kaj podobnega. Pa naj bom na Porscheju, Koletniku, v Bossu ali v Zari. Ne govorim da je težava v vaju/vas ampak nekateri imajo povsod in z vsem težave. Nevem, morda nekateri napačno nastopate? Trosite slabo energijo? Ali pa enostavno mislite da ste bog i batina ker pa ste prišli po Golfa za 15k in imate 5k are v žepu? Nevem ugibam? Morda pa so vaša pričakovanja previsoka? Kar se pa tiče nesramnosti in arogance pa je tako, ljudje so takšni do vas ker so lahko, ker to dovolite in ker morda dajate tak signal. Enostavno.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ne Autofan... Primerjamo Kolmaniča in Jarca, ali pa Jarca in Porsche...

Kar se tiče arogance pa... Prodajalec je samo in nič druga kot faking prodajalec. To je drugi človek takoj za čistilko. Vsak mehanik je več vreden kot prodajalec. Ja jasno je da prodajalec nosi dnar k firmi, ampak prodajanje avtov ni rocket science. V dveh dneh maš naštudirano vse in to preko jebenih letakov... Še samo nasmešek in normalen odnos do vsakega ki vstopi v trgovino in si zmagal.
Podoben odnos imam ko stopim v kako prodajalno z dražjimi oblačili. Najprej prodajalka poskenira moj izgled in iz tega sklepa če bom kaj kupil. Pa kaj si ti revica v tisti trgovini da boš mene ocenjevala, si navadna jebena prodajalka... Pa če si v SOliverju, Bossu ali Clopenbergu. Pamet ti ne seže dlje kot do deklarirnega listka...

Sem bil v življenju tudi ''samo prodajalec'' res sicer, da ne avtomobilov, pa sem vedno vestno in kvalitetno opravljal svoje delo. Pa tudi v življenju sem kar nekaj ustvaril in me tak podcenjevalen odnos vseeno malo podžge. Prvo, vsako delo je častno, kot prodajalec sem se vedno trudil stranki, (ki je v večini primerov vedela o stvareh, ki sem jih prodajal precej manj od mene) pomagati in svetovati po najboljših močeh. Tako, da ne meči vseh v isti koš lepo prosim, pa včasih občutek večvrednosti pusti pred vrati prodajalne.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
:cool:
Počasi, narobe sta me razumela, ne govorim da je prav da so arogantni, taksne je treba v kali zatreti. Hočem nekaj drugega reči... Nevem kako koga od vas kje skenirajo, jaz moram biti odkrit da izredno redko naletim da so kje do mene arogantni, me odjebejo ali kaj podobnega. Pa naj bom na Porscheju, Koletniku, v Bossu ali v Zari. Ne govorim da je težava v vaju/vas ampak nekateri imajo povsod in z vsem težave. Nevem, morda nekateri napačno nastopate? Trosite slabo energijo? Ali pa enostavno mislite da ste bog i batina ker pa ste prišli po Golfa za 15k in imate 5k are v žepu? Nevem ugibam? Morda pa so vaša pričakovanja previsoka? Kar se pa tiče nesramnosti in arogance pa je tako, ljudje so takšni do vas ker so lahko, ker to dovolite in ker morda dajate tak signal. Enostavno.


to.


plus tega pa ... sicer je že precej let od tega ko sem bil v tem ampak v mojem priročniku o prodaji je pisalo na začetku že nekako tako, da so walk in stranke samo nagrada, prodaja se dela drugače.
in ko pišete da pač sedijo za računalniki in se delajo zaposlene, dejansko imajo prodajalci precej enih drugih zadolžitev, periorično klicanje strank, poprodajni klici, odgovarjanje na maile itd itd, in če kdo misli da je tega malo, no ja
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Kaki odnos pa je to potem po vaše? Pišeš xy firmi po majlu, če ti lahko naredijo eno ponudbo za točno določen avto, pa čakaš 1 teden na odgovor in ga ne dočakaš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Autofan, ne zamerim če tako sklepaš. Ampak nimam problem s socializacijo, sem večkat nasmejan, kot slabe volje.... Ampak razjezi me če me kdo podcenjuje ali celo zaničuje in se kretensko obnaša, in to trgovec. Če je nekomu odveč prodajat golfa za 15k (pa smo že v temi o golfu ugotovili da te cene ni že 15 let), pa naj ne prodaja. Simple as that. Pa naj odpre franšizo, Audi A8 only, na vratih pa napis, vstop v trgovino zgolj v srajci in lakastih čevljih.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Sem bil v življenju tudi ''samo prodajalec'' res sicer, da ne avtomobilov, pa sem vedno vestno in kvalitetno opravljal svoje delo. Pa tudi v življenju sem kar nekaj ustvaril in me tak podcenjevalen odnos vseeno malo podžge. Prvo, vsako delo je častno, kot prodajalec sem se vedno trudil stranki, (ki je v večini primerov vedela o stvareh, ki sem jih prodajal precej manj od mene) pomagati in svetovati po najboljših močeh. Tako, da ne meči vseh v isti koš lepo prosim, pa včasih občutek večvrednosti pusti pred vrati prodajalne.

Ne mečem vseh, mečem arogantneže, in frkle, ki mislijo da če imajo službeni dress code, da s boga za jajce primle.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
in ko pišete da pač sedijo za računalniki in se delajo zaposlene, dejansko imajo prodajalci precej enih drugih zadolžitev, periorično klicanje strank, poprodajni klici, odgovarjanje na maile itd itd, in če kdo misli da je tega malo, no ja
Ne mi s takimi prosim. Skoraj 30 let delam v prodaji nepremičnin in NIKOLI se ni zgodilo, da ko je vstopil "še tak klošar", da nisem vstal izza mize in ga posedel ter se pogovoril z njim, pa četudi sem v tistem trenutku delal pogodbo za 100+T€!

Vstopil sem v salon - nič, pogledal sem tam stoječa vozila - nič, pogledam po prodajnih mestih - eni trije sedijo in zavzeto delajo ob 17:05 - japajade, grem s pripombo iz salona - ko me jebe!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaki odnos pa je to potem po vaše? Pišeš xy firmi po majlu, če ti lahko naredijo eno ponudbo za točno določen avto, pa čakaš 1 teden na odgovor in ga ne dočakaš.
Res? Si si že sam odgovoril. Takšnih posrancev ki pošiljajo samo maile okoli in zbirajo ponudbe in potem hodijo od firme do firme in si zbijajo ponudbe imajo dovolj. Bodi vsaj toliko živ in pokliči tja ter naveži vsaj nek bolj "pristen" stik če si že toliko zaposlen da ne moreš tja. Fak...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Ne mi s takimi prosim. Skoraj 30 let delam v prodaji nepremičnin in NIKOLI se ni zgodilo, da ko je vstopil "še tak klošar", da nisem vstal izza mize in ga posedel ter se pogovoril z njim, pa četudi sem v tistem trenutku delal pogodbo za 100+T€!

Vstopil sem v salon - nič, pogledal sem tam stoječa vozila - nič, pogledam po prodajnih mestih - eni trije sedijo in zavzeto delajo ob 17:05 - japajade, grem s pripombo iz salona - ko me jebe!

ok! :cool:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Narobe se ti zdi :)

Saj sem napisal, da v salonu "čez cesto" pa naenkrat ne oddajam slabe karme. V bistvu bi z prodajalko šla še na kafe, če nebi bilo žene zraven :)

In na koncu preden neham... Tukaj na Alterju večina opisujemo slabe izkušnje iz življenja nasploh. Nihče ne piše o tem kako se je nekje fajn imel... Pač razglabljamo o problemih. Razglabljat o uživanciji... to delam z kolegi na terasi ob čevapih in piru...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey