Avto Jarc

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Res? Si si že sam odgovoril. Takšnih posrancev ki pošiljajo samo maile okoli in zbirajo ponudbe in potem hodijo od firme do firme in si zbijajo ponudbe imajo dovolj. Bodi vsaj toliko živ in pokliči tja ter naveži vsaj nek bolj "pristen" stik če si že toliko zaposlen da ne moreš tja. Fak...
Sicer ne vem koliko si star, samo razmišljaš zelo otročje. Očitno imaš polno rit vsega. Zakaj pa bi po tvoje dal za avto 24k, če lahko dam samo 21k? Star sem dovolj, da vem da trgovci komaj čakajo na take paciente, da jih napizdijo. Če bi bili trgovci pošteni bi lahko že v štartu ponudili najnižjo možno ceno. Ne pa da se pustijo hantlant. Jaz se bom za svoj denar pogajal, kolikor mi bo pasalo, zato pa je konkurenca. Pa kontaktne majle naj ukinejo, da ne bomo revežev gušili preko njih. Z mejli delam skoraj celo svojo delovno kariero, pa mi ni še na pamet prišlo, da ne bi na katerega odgovoril. Že zaradi poslovne kulture ne.
P.S. za avto se bom že sam odločil bodi brez skrbi, sem samo hotel vedeti kako kaj vi mislite. Več glav več ve, mar ne.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.863
113
Ne mi s takimi prosim. Skoraj 30 let delam v prodaji nepremičnin in NIKOLI se ni zgodilo, da ko je vstopil "še tak klošar", da nisem vstal izza mize in ga posedel ter se pogovoril z njim, pa četudi sem v tistem trenutku delal pogodbo za 100+T€!

Vstopil sem v salon - nič, pogledal sem tam stoječa vozila - nič, pogledam po prodajnih mestih - eni trije sedijo in zavzeto delajo ob 17:05 - japajade, grem s pripombo iz salona - ko me jebe!

Ker 95% "kupcev" ki pride v salon in se jim prodajalec ponudi ti reče "samo gledamo" ali pa ne reče tega ampak pametuje nekaj v 3pm (skratka ne išče informacij, ker kot je bilo že omenjeno vse informacije so na voljo na netu in logično da resen kupec gre to pogledat prej kot gre v salon). To je precej pogost pojav danes, v kakšnih frekventnih salonih se dejansko ne samo nima smisla ukvarjat z vsakim ampak se tudi ni možno. Tisti ki ima interes stopi do mize pa tam zahteva podatke, pa še tam te dajo na "čakanje".

Recimo tudi testne vožnje danes niso več kot so bile včasih, en kup folka je šlo samo "malo probavat". Ko 95% testnih voženj nimaš kupca je jasno da jih ne izvajaš več.

Če rabiš postrežbo spredaj in zadaj greš v nek "vaški" salon in tam ponavadi dobiš vse našteto če imajo čas (ga imajo več kot "meščanski" saloni), če ga nimajo te pa tudi isto odjebejo.

Tretja stvar je tista razpasla ideja s popusti na popuste. Imaš avto z akcijsko ceno in potem 95% kupcev hoče (zahteva) še neke popuste. Trg je prišel do tega da so cene umetno napihnjene ker se prodaja popuste, ampak sedaj pa spet večini ni prav. Torej če pogledamo s strani prodajalca. Od vseh obiskovalcev salona, je samo 5% potencialnih kupcev, še od teh se jih 90% pride samo še pogajat za ceno. Torej realnost je žal taka da niso prodajalci leni in nezainteresirani buksli, ampak so to kupci.

SJTV1 lahko pove kako bo zgledal nakup prihodnosti, ko boš vse poklikal po netu pa potem samo še prevzel svoj avto. S tem se rešimo problema "popust na popust" in "oni dajo tepih gratis vi pa ne". Se čudim zakaj to ni že zaživelo pri nas, ker očitno imate/imamo vsi probleme s tem da ni redu na trgu in na cenah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 4l3x in Blackjack

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Sicer ne vem koliko si star, samo razmišljaš zelo otročje. Očitno imaš polno rit vsega. Zakaj pa bi po tvoje dal za avto 24k, če lahko dam samo 21k? Star sem dovolj, da vem da trgovci komaj čakajo na take paciente, da jih napizdijo. Če bi bili trgovci pošteni bi lahko že v štartu ponudili najnižjo možno ceno. Ne pa da se pustijo hantlant. Jaz se bom za svoj denar pogajal, kolikor mi bo pasalo, zato pa je konkurenca. Pa kontaktne majle naj ukinejo, da ne bomo revežev gušili preko njih. Z mejli delam skoraj celo svojo delovno kariero, pa mi ni še na pamet prišlo, da ne bi na katerega odgovoril. Že zaradi poslovne kulture ne.
P.S. za avto se bom že sam odločil bodi brez skrbi, sem samo hotel vedeti kako kaj vi mislite. Več glav več ve, mar ne.

Se popolnoma strinjam s teboj, logično da ne boš dal 24k če lahko 21k, to je jasno vsakemu bebcu. Morda si napak razumel ampak jaz te ne napeljujem na to da plačaj 24k in da se ne pogajaj, govorim ti samo to, da preko maila te nihče ne bo resno jemal. Če misliš da je enako da pošlješ tipski mail ali prideš v salon, stisneš roko, daš vedet da so ti zadeve jasne in da si resen kupec potem se mi smiliš. Zopet neumno razmišljaš da bi morali vsi tržiti po minimalni marži. Saj ti je jasno da vsi živimo od marž? Tebi je v interesu da kupiš za 21k meni pa je v interesu da ti prodam za 24k. Torej za oba je posamezna številka idealen svet. Torej morava se najti nekje vmes, je tako? Ali kaj misliš? Prideš po oskubljenga Golfa ali Corollo, karkoli boš že jemal, in misliš da si zaslužiš da jih "zviješ" na minimum? Zraven pa še po možnosti predhodno vprašaš če lahko ob naslednjem servisu zraven prineseš svoje olje? Pa ti res misliš da si v tem primeru njim kak faktor? Zaenkrat predobro živijo in se jim s tem ni treba ubadat. Kakšno politiko pa ima vsak posamezen salon pa je njihova stvar. Ravno včeraj sem zaključil nakup novega kombija. Kako sem se lotil? Zaštartal sem avto.net, pogledal najugodnejšo ponudbo ki mi je bila iztočnica. Osebno sem se oglasil pri 4 lokalnih dilerjih ter si izpogajal dobro ponudbo. Brez drame, brez forumov, in slabe volje. Pa ne boš verjel, nihče ni bil do mene aroganten, vsi so postopali korektno saj sem tudi jaz nastopal tako. Pa kupil sem osnovnejši model kombija (brez kakšne hude dodatne opreme), tako da tudi s tega vidika nisem bil za njih neka zlata jama da bi se zaradi tega lepše obnašali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Ker 95% "kupcev" ki pride v salon in se jim prodajalec ponudi ti reče "samo gledamo"

Bravo, čestitam, to sem izpustil. Ravno to sem hotel reči. Večina ljudi ki pride v salon žal tja hodi samo zijala past, sedet, drkat po radiju, menijih in podobno. In osebno me dost bolj znervira da mi po prihodu v salon prileti prodajalec kot pa da ga ni. Enako v vsaki trgovini v stilu: kako vam lahko pomagam? Ja super ljubica, ko bom rabil pomoč te bom prosil. Torej najmanjša stvar je stopiti v radiju 5-10m do pulta ter povedat prodajalcu da te nekaj zanima. Morda so v teh večjih, boljših salonih celo tako šolani, da pustijo stranki dihati, da si ogleda stvari, kasneje pa vletijo. Bo znal kdo drug povedati več o filozofiji in pristopih prodaje vozil. Se pa mi zdi smiselno. Tudi sam sem bil 14 dni nazaj na Porscheju, po menjavi vetrobranskega stekla sem naknadno peljal še tja kalibrirati kamero. Sem bil malo prehiter in sem sedel v novo A6. Malo pogledal menije, notranjost, po enih slabih 10min pa je prišel prijazen prodajalec če mi lahko pomaga. No kljub temu da sem mu povedat da svojega A6 ne bom zamenjal še vsaj 4-5 let sva vseeno padla v debato dolgo 10-15min. Predstavil mi je vse opcije nove šestice, probleme in ostalo. Torej vedel je da ne bo nič prodal, si pa je vzel čas.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Se čisto strinjam, da je večina prodajalcev na splošno žal nemotiviranih in niso pripravljeni se potrudit. Sem tudi sam imel take sodelavce. Res pa ne razumem tega folka, ok delaš nekaj kar ti očitno ni sanjska služba, torej se potrudi, da čimprej greš kam drugam. V mojem primeru so bili taki sodelavci večinoma slabe volje, znašali svoje frustracije nad strankami, jamrali kako jim je ta služba safr, naredili niso pa čisto NIČ, da bi kaj spremenili. Bog ne daj, se dodatno izobraževat ali vsaj kakšno prošnjo kdaj poslat, ne, dajmo raje jamrat kok smo bogi. Aja pa ti ljudje so ponavad na forumih objavljali kok so kul, kok vse obvladajo in da so oh in sploh najboljši, zato jaz stvari, ki jih preberem tukaj velikokrat jemljem z rezervo.
Vsi sodelavci v takratnem BBju, ki pa so se znali obrniti, so imeli neke ambicije in so želeli nekaj narediti iz svojega življenja so bili dobri prodajalci, z dobrim odnosom do strank in so tudi večinoma nekam prilezli v življenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Je čisto simpl. Najprej se bom pozanimal po mailu, nato bom šel na pogovor v živo. Zato da ne bom samo eden tistih, ki pasejo zijala po salonih ane? :zmaga:

Če ker prodajalec nima namena komunicirati/postopati s takimi kupci, pač ne bom zapravljal časa z njim. Taki so zelo verjetno enako zainteresirani pri pomoči, če imaš kakšno vprašanje/problem po nakupu vozila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Lahko ti obračaš kolikor hočeš ampak povpraševanje preko maila ni resen pristop pri nakupu novega avtomobila. Verjermi da boš z obiskom v salonu povsod bistveno več dosegel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
informativno je povsem legit, ce te kaj zanima. Če jim je to odveč, potem se pač mejl iz spletne strani odstrani.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Nekaterim se zgleda zdi dovolj resen, da so sposobni pogovora, ki privede do obiska v živo in nakupa.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
informativno je povsem legit, ce te kaj zanima. Če jim je to odveč, potem se pač mejl iz spletne strani odstrani.

Seveda je informativno legit. Toliko da preveriš dobavljivost. Če pa misliš da ti bo na mail dal najboljšo ponudbo ever pa si smešen :) Sicer pa mi ne kraj pameti ne pride da grem iskati mail in ga skupaj sestavljati da npr. preverim dobavljivost določenega modela. Preko telefona to naredim prej pri treh dilerjih kot da sestavim nek pošten mail :) Sicer pa ja, smo postali kar invalidi s temi maili, sms-i in viberji.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mah, seveda je legitimno da napišeš mail, če nimaš nekoga vsaj na pol pismenega tam, da odgovarja na maile, zapri salon. Sem pred kakšnim letom govoril z enim od direktorjev večjega avto salona prestižne znamke v LJ. No, on mi je rekel, da imajo veliko mailov in klicev in da seveda ne odgovorijo na vse in ne vrnejo vseh klicev!?!?!?! Pa a si ti mutav, stranka te kliče, da bi dala 60k za avto in ga po možnosti še servisirala pri tebi, vam se pa ne da vsem odgovoriti. Pustimo, pa če je 95% tega firbcev, ki sploh nimajo namena kupiti avta, ne mi rečt, da imate tok mailov in klicev, da ne morte vseh kontaktirati. Ko sem to slišal, nisem mogel verjeti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Jasno, mail je legitimen, prav tako je legitimno če pošlješ pismo preko goloba če ima ta možnost in znanje najti salon in prodajalca. Jasno. Ne gre pa pričakovat preko maila nekih resnih dokončnih dobrih ponudb oz rekel bom drugače, že v štartu imaš boljšo možnost če greš osebno tja in izkažeš interes, na ta način te bo tudi prodajalec ocenil ali si zagret ali ne, kar vsi vemo da preko maila ne velja, da večina ljudi tam zbira zgolj ponudbe.

Prav tako je legitimno da greš vsako jutro v sosednji lokal na kavico in sendvič v znesku 4,20 in ga plačaš vsakič z 1 cent kovanci. Jasno. Vprašanje pa je kaj si bodo mislili o tebi, to pa je druga zadeva.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Seveda, ampak če na mail ne morš odgovorit: Pozdravljeni, hvala za poslan mail. Glede na različne konfiguracije in akcijske ponudbe vozil, ki se stalno spreminjajo bi vas vljudno povabil v naš salon, kjer lahko ob kavici pogledamo vaše želje in sestavimo optimalno ponudbo za vaše novo vozilo.
Potem nimaš v tem poslu kaj iskati!
To sem napisal v manj kot minuti in verjetno lahko uporabiš za več strank.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Kdo pa pravi da ne bodo odgovorili, morda mu niso odgovorili takoj? Ne razumi me napak, ne govorim jaz da je prav da se na maile ne odgovarja. Govorim samo da je naivno pričakovat da boš na mail dobil neko super odlično ponudbo. Jasno pa da je na mail potrebno odgovoriti v kolikor ga oglašuješ kot opcijo. To je jasno vsakemu osnovnošolcu brez da o tem tukaj debatiramo. Sicer pa verjaamem da je teh primerov da ti sploh ne bi odgovorili zelo malo ali blizu nule.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker 95% "kupcev" ki pride v salon in se jim prodajalec ponudi ti reče "samo gledamo" ali pa ne reče tega ampak pametuje nekaj v 3pm (skratka ne išče informacij, ker kot je bilo že omenjeno vse informacije so na voljo na netu in logično da resen kupec gre to pogledat prej kot gre v salon). To je precej pogost pojav danes, v kakšnih frekventnih salonih se dejansko ne samo nima smisla ukvarjat z vsakim ampak se tudi ni možno. Tisti ki ima interes stopi do mize pa tam zahteva podatke, pa še tam te dajo na "čakanje".

Recimo tudi testne vožnje danes niso več kot so bile včasih, en kup folka je šlo samo "malo probavat". Ko 95% testnih voženj nimaš kupca je jasno da jih ne izvajaš več.

Če rabiš postrežbo spredaj in zadaj greš v nek "vaški" salon in tam ponavadi dobiš vse našteto če imajo čas (ga imajo več kot "meščanski" saloni), če ga nimajo te pa tudi isto odjebejo.

Tretja stvar je tista razpasla ideja s popusti na popuste. Imaš avto z akcijsko ceno in potem 95% kupcev hoče (zahteva) še neke popuste. Trg je prišel do tega da so cene umetno napihnjene ker se prodaja popuste, ampak sedaj pa spet večini ni prav. Torej če pogledamo s strani prodajalca. Od vseh obiskovalcev salona, je samo 5% potencialnih kupcev, še od teh se jih 90% pride samo še pogajat za ceno. Torej realnost je žal taka da niso prodajalci leni in nezainteresirani buksli, ampak so to kupci.

SJTV1 lahko pove kako bo zgledal nakup prihodnosti, ko boš vse poklikal po netu pa potem samo še prevzel svoj avto. S tem se rešimo problema "popust na popust" in "oni dajo tepih gratis vi pa ne". Se čudim zakaj to ni že zaživelo pri nas, ker očitno imate/imamo vsi probleme s tem da ni redu na trgu in na cenah.
Povej prosim kje delaš, da se te na daleč izognem!

Gre enostavno za odnos do kupca; kaj pa če sem prišel po A8 pa samo cajt zabijam z gledanjem "manjših avtov", dokler me kdo ne povoha.
Zakaj pa lahko v vsaki k... trgovini s cunjami pride prodajalka do tebe in vpraša: "A lahko kako pomagam? Če me rabite bom tam." To je normalen odnos!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kdo pa pravi da ne bodo odgovorili, morda mu niso odgovorili takoj? Ne razumi me napak, ne govorim jaz da je prav da se na maile ne odgovarja. Govorim samo da je naivno pričakovat da boš na mail dobil neko super odlično ponudbo. Jasno pa da je na mail potrebno odgovoriti v kolikor ga oglašuješ kot opcijo. To je jasno vsakemu osnovnošolcu brez da o tem tukaj debatiramo. Sicer pa verjaamem da je teh primerov da ti sploh ne bi odgovorili zelo malo ali blizu nule.

To je bolj letelo na tisto izkušnjo z direktorjem avtosalona: Jah seveda ne odgovorimo in pokličemo vseh!

To mi je pa neumnost brez primere.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Jaz imam glede znamke in opreme, barve itd. razčiščeno. Bil sem pri vseh prodajalcih v okolici, tako ne na pamet. Pa valjda ja ne misliš, da se bom vozil po sloveniji od salona do salona. Najprej se lepo pozanimam preko mejla kako in kaj in če je dobra ponudba se rade volje oglasim pri njih.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Jaz imam glede znamke in opreme barve itd. razčiščeno. Bil sem pri vseh prodajalcih v okolici, tako ne na pamet. Pa valjda ja ne misliš, da se bom vozil po sloveniji od salona do salona. Najprej se lepo pozanimam preko mejla kako in kaj in če je dobra ponudba se rade volje oglasim pri njih.

se pravi želiš zbirat ponudbe oz popuste na mail? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad