Avto deluje brez ključa

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Kako je to možno, da ko stisnem na bremzo in izvlečem ključ avto še laufa, vse dokler ne spustim bremze. Takrat avto crkne.
Ko je še ključ v ključavnici in obrnem levo, zelo bledo zasveti lučka od baterije, motor in druge lučke pa še laufajo normalno.

Avto, stari škodilak.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Že slišal za podoben primer, potolaži se nisi edini, problem pa je ker sem pozabil kaj je bilo narobe.
Tio je bil nekajkrat na servisu in serviser mu nekako ni vejel da se mu to dogaja, zato je zadnjič pustil avto lavfat pred servisom in predal serviserju ključe zaklenjenega avta.
Sem malo porskal in našel še nekaj primerov
http://www.opelforum.si/index....mp;#entry169861
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Sem se spomnil. Šlo je za reno Tvingo bencin in tudi je bilo nekaj v zvezi zadnjih zavornih luči ker je tam čez potegnilo nek štrom.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
bencinc, felicija 16, '96...

ja samo jaz če spustim pedal bremze mi avto crkne in to vedno zdaj, tako da bo električar takoj videl.
 
Nazadnje urejeno:

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Finta je v stikalu na brems pedalu in zadnjih lučeh, kot je že dsf napisal ... Poskusi za hec izvlečt konektor na stikalu pedalke pa poročaj.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Na servis še nisem peljal, se mi je pa včeraj zgodilo da sem ugasnil avto, izvlekel ključ in ko sem še enx stisnu na bremz pedal se je prižgal kontakt.

Danes se to ne dogaja, jutri se bo verjetno spet. En dan bom popizdu in spustil ta ****** avto po klancu navzdol. Pa da poveš to mehaniku se ti samo smeje. Proklete škode kdo jih je delal.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik absistem pravi:
Na servis še nisem peljal, se mi je pa včeraj zgodilo da sem ugasnil avto, izvlekel ključ in ko sem še enx stisnu na bremz pedal se je prižgal kontakt.

Danes se to ne dogaja, jutri se bo verjetno spet. En dan bom popizdu in spustil ta ****** avto po klancu navzdol. Pa da poveš to mehaniku se ti samo smeje. Proklete škode kdo jih je delal.
Pšemeki !
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Isto sem mel na renojevi petki kar nekaj let nazaj. Elektricar resil zadevo, kako pa nimam pojma.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Polij z bencinom in zakur !
evil.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Človek...
6.12. si prvič pisal o težavah. OK, razumem, da je bila sobota in se ni dalo veliko naredit.
10.12. si drugič bentil nad težavami.
11.12. spet pišeš...
rolleyes-1.gif


Veš, ponavadi bolj kot pisarjenje po internetu pomaga to, da avto s takimi težavami odpelješ k avtoelektričarju. Mehankarji so pri elektriki bolj bosi. Bi imel zadevo že 8.12. lahko zrihtano, če bi se malo podvizal. Škode nimajo nobene veze s tem, ker se taka "jajca" dogajajo veliko različnim avtomobilom.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Zeza te masa v zadnjih lučeh. Če so prižgane luči, in tiščiš bremzo, gre tok namesto na maso preko žarnic stop luči do ključavnice (stop luči brez kontakta ne delajo). Zato ti avto laufa.
Skrataka, ne vem kako ima škodilak narejeno, zadaj preveri kako je z masami in pa da ni slučajno v stiku kabel za luči in stop luči. Če malo pogledaš zadaj kaj sveti in kako sveti, ko so prižgane ene ali druge boš hitro našel proble. Verjetno je samo zarustan vijak na kablu za maso.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
No, fora je da avto te dni rabim praktično vse od jutra do večera in nimam časa pustit avto nekje za par ur, ker potem se praktično izgubljen. Dokler pa se danes zmeniš s kakim avtoelktričarjem in mehanikom ter vsi s takimi malimi namakami dajo nekam na konec tedna oz. takoj ne morejo, ker od tega dela ni veliko zaslužka.
Drugače me pa moti ko vidim, da kaj na avtu ne dela, sploh če začenjo odpovedovat stvari ena za drugo. Recimo samo na tem avtu, termostat, centralno zaklepanje, sklopka, ključavnica na vratih, abs pumpa, zdaj ta stisk s kontaktom,...pol se začneš spraševat kdo za vraga dela taka skripucala, da opovedujejo take banalne stvari...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
jah ni glih avto višjega razreda, a ne!

zato tud ne moreš pričakovat da bo avto za 500-600€ delal brezhibno...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Meni se je natanko isto zgodilo orenk let nazaj na Daewoo Nexiji. Če sem držal pedal za žlajf, sem lahko izvlekel ključ in je motor še vedno tekel. Štala se je pa začela dogajat, ko sem zamenjal žarnico za vzvratno vožnjo.
smile-1.gif

Peljal k avtoelektričarju, da se je še on čudil. Potem sva zamenjala novo žarnico s še bolj novo in je bilo vse kul. Posledica čudne žarnice in čudne vezave štroma v avtu - nastalo je "ali" stikalo (ali kontakt ali žlajf luč, kontakt ostaja).
smile-1.gif


Ogo
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
žarnico maš narobe vstavljeno in ti plus na pozicijo potegne in na ključavnico direkt