Menjali motor a ne zalaufa

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Sem že na "uriginalnem " forumu vprašal, pa vidim, da vsi šraufajo in nimajo časa odgovorit
cry12bpy.gif
.

Smo menjali motor v mk2 mondeu diesel. Problem je, da ne vžge. Eno od dejstev je, da sem enoto (nevem kako se reče) pri ključavnici priklapljal pri priklopljenem akomulatorju. To je tisto, ki bere ključ. Ko obrnem ključ, se ne naredi nič, a radiu se prekine tok. Se pravi vgasne. Akom. je dost poln.

Potem pa je še problem, da mi ventilacija dela mal čudno. Zamenjana je 2 in 3 brzina. Ne dela tudi lučka s zakasnitvijo v kabini.
Lastnik je zatrdil, da je to delal. Potlej, ne delajo tudi lučke pri kljukicah. Bom kmalu menjal zvočnike tako, da še nisem gledal ali so pregorene žarnice.

Ne dela tudi el. pomik sedeža. Motorček laufa, a se ne premika. Sam to me ne moti preveč.

Rabil bi tudi kak navodilo, kje so kake varovalke. Mogoče je kaka ne dela od tega naštetega.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
varovalke so pri motorju..pred volanom malce na zunanjo stran. druge pa pod valonamo levo v kabini.

motorček za dviganje sedeža dela, a so požrti zobniki. leta in teža bika naredita svoje. sam sem vedno sedež dvigoval prazen, spuščal poln. se je meni tudi to naredilo in sem nabavil in zamenjal motor.

lučke na kljukah so šala mala. zamenjaš diode in dela. sam sem jih zamenjal dvakrat.

zvočniki so bolj jeba, ker karkoli daš notri po nekaj letih spet hrešči. pač niso posrečeno nameščeni na vrata in je mogoče preveč vibracij iz okolja.


glede akumulatorja je pri bencincu tako, da če aku ni dosti poln, ugasne vse kar se da in začnejo brisalci s skoki šibat gor dol in tolče kot konjso kopito.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Končno eden, ki je mal vedeža
cheer.gif
.

Kako se diodice menja? Res nimam pojma niti ne vem kake so.... Zvočnike imam nove, se pravi od prejšnjega in niso originalni. Tako, da imam dva kompleta, dobrih za prodat
wink-1.gif
. Originalne.
Sej za varovalke vem kje so, sam ne vem kaj je za kaj.

Evo sem dones govoril s Krivcem iz okolice NM. Avto gre k njemu, ker more to naredit v firmi. Ker je motor menjan, se ne povoha račumalnik in pumpa. Zajebu sem tut, ker sem enoto pri ključavnici, ki prepoznava čip, prikljapljal pod napetostjo in se zbriše. Porkamadona
jezen.gif
.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pri kljuki je vijak, odviješ, snameš dol plastiko in potem vidiš diodo. vzameš ven in greš po novo. če ne gre tako, daš dol ce3lo tapeto. vijaki so še v ročaju za zapet, poleg tistih okoli, ki jih vidiš in pa pri ogledalu.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Aha. To je fino. Sem se bal, da je potrebno kaj lotanja, ker so to neke male stvarce. To ne maram delat.
Hvala za info. Ko boš mel cajt pa prit menjat te diodice in na
nahrung002.gif
. A so iste kot v mk1, če se lotim menjavat?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mislim, da je isto. sedež daš komot ven, kontakte narazen in zamejaš. nič strašnega.

diode menjat je pa mala šala. se vtaknejo v ležišče in to je to.