Elektronika Volvo čudni problemi ?!

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
imel na renoju težavo kazalec hitrosti mi je občasno nihal gor dol, potem pa običajno padel na 0 in prižgal se je light show na armaturi avto pa je šel normalno, kilometer števec je "zmrznil " Napeljal dodatno maso z motorja na karoserijo, od takrat ni težav, vžigal vedno normalno.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Hvala za predloga. Zadeva se še ni rešila. Še enkrat so bile preverjene vse mase, varovalke. Vse štima. Tudi alternator očitno ni fuč. Po zamenjavi akumulatorja je začel polniti normalno z dobrimi 14 V. Avtu se še vedno meša, ne ve ali je kluč notri ale ne, ne vžge, če pa slučajno vžge pa sam dodaja plin.

Serviser mi je predlagal naj začnem gledat za računalniki. Kodiranje pri tem avtu naj bi bilo zelo zapleteno, baje se brez originalne volvotove opreme sploh ne da, zato je rekel da bi bilo super da najdem komplet motorni računalnik, glavni računalnik CEM, ključ in čitalec ključa. Sklical sem že vse v Slo ampak noben nima tega kompleta, nekdo ga je pred kratkim prodal. Trenutno sem v fazi iskanja v tujini.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Serviser mi je predlagal naj začnem gledat za računalniki. Kodiranje pri tem avtu naj bi bilo zelo zapleteno, baje se brez originalne volvotove opreme sploh ne da, zato je rekel da bi bilo super da najdem komplet motorni računalnik, glavni računalnik CEM, ključ in čitalec ključa. Sklical sem že vse v Slo ampak noben nima tega kompleta, nekdo ga je pred kratkim prodal. Trenutno sem v fazi iskanja v tujini.

Serviser nima pojma. Tako motorni računalnik, kot tudi CEM se da brez problema sklonirat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Zakaj rešuješ problem pri nekom, ki se uči na tvojem avtu?
confused-1.gif


Odpelji se do crasha, in naj še on pogleda zadevo...
zmaga.gif
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Avto sem pripeljal domov (na prikolici). Danes sem še enkrat preveril vse mase (vse OK), vseeno sem maso ponovno napeljal med akumulatorjem, šasijo, motorjam in menjalnikom a problemi niso izginili. Preveli sem vsaj 30 točk po celotnem avtomobilu, voltaža povsod štima.

Odstranil sem še celotno sredno konzolo s radiom in klimo, problemi še vedno isti. Ven sem dal še ermaturo, da sem prišel do računalnikov, vse sem odklopil in priklopil a še vedno isto. Jutri dobim Volvotov tester, da vidim kaj pokaže. Bom objavil tukaj. V kolikor ne najdem napake, gre zadeva do Crasha
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Nekaj je na stvari...na koncu boš lahko razstavil lasten avto v roku ene ure
wink-1.gif


Glede teme...jaz imam abčutek da je kamjuter fuč (razen če si tudi to že stestiral in sem spregledal).
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Univerzalni tester je pokazal najprej 20 napak, po brisanju so ostale še:
Pedalo zavor, stikalo 1 C0040 87
Neveljavni podatki osrednje krmilne enote U0422 68
Ni komunikacije z ECU motorja U0100 00
Ni komunikacije z ECU menjalnika U0101 00
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Pri teh napakah komunikacije bodo pozoren na to da ko/če začne en računalnik "trashat" na vodilu dejansko vse skupaj crkne oz. se obnaša nepredvidljivo. Potrebno je iti postopen debug in odklopit/odklapljat posamezne računalnike oz. najbolje vse pa potem priklapljat po vrsti ter ugotavljat kje se pojavi napaka.

Na koncu je skurilo vhodno diodo na enem računalniku kar se da zamenjat, serviserji bi menjali pa vse računalnike po vrsti dokler nebi dobili tapravega (kar seveda znese par k eur).
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
ne bom bral celotne kolobocije, ker sem proti reševanju preko forumov brez dostopa do vozila
v kolikor teče preko CAN bus vodila, bi jaz naprej pogledal signale low in high

oziroma bi ga v tvojem primeru že zdavnaj peljal npr crash-u kot mu sam praviš
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Malo pozabil odpisovati. Avto še vedno ni vozen. Med tem časom sem peljel CEM k gospodu v Ivančno Gorico, katerega mi je priporočalo več ljudi, med drugim tudi tukaj na Alterju. Žal je takoj ko je videl računalnik rekel, da v njega ne more, da je preveč zakodiran. Vseeno je poskusil a ni prišel notri.

Ta trenutek je Volvo skupaj z računalniki pri serviserju, ki je štručko za take zadeve pa še samo nekaj km od mene je doma. Je pa rekel da je 90 %, da je narobe nekaj z CAN BUS omrežjem oz. da lahko kateri koli modul pošilja motnje v omrežje, s tem pa se avtomobilu meša.

V prihodnjih dneh bom izvedel več. Če je zadeva nepopravljiva gre v kose. (če potrebuje kdo kakšen del naj se javi
smile-1.gif
)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.905
113
pri taščici
Zanimivo da tako opevana dagnostika tega ne pokaze. Pokaze za vsak zvocnik k sumi, za vsako parkirno zarnico ki ne sveti, tega pa ne zna pokazat.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Wooohoo. Pravkar me je klical serviser, pravi da je zadevo popravil.

Očitno so se tri žičke, ki se nahajajo blizu motorja pregulile. Ena od njih se je dotikala motorja, posledica je bila zmešan računalnik. Več bom lahko napisal v prihodnjih dneh, ko pridem z dopusta in se oglasim pri majstru.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Izgleda da je konec koncev Hanzi imel kar prov... 5 EUR za izolacijo... Ampak koliko bo stalo odkrivanje napake...
d055.gif