Avto ne vzge, ko je topel

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Se to. Zena mi ravno prej omenila, da ji je slo zadnje dni tu pa tam tezje menjat. Kot da ne bi slo v brzino, predvsem prvo in rigverc. Je morala veckrat poskusat.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Težko mi tukaj vemo, kaj si začutil na sklopki. Tudi nima ravno dosti ljudi izkušenj s tem, da bi vedeli, kako se čuti pok osi na sklopki.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Sem prebral uvodni post...takoj sem se spomnil na BMW, motorno kolo, isto mi je delalo. V mrzlem vžigal v trenutku, vožnja ena sama poezija... dokler se ni segrel na delovno temperaturo, potem je ugasnil... Starter vrtel, ampak vžgal ni, dokler se ni ohladil. Jaz sem mu rekel ''zimski motor''... Potem sem ga pa zapeljal na servis... so rabili kar nekaj časa... ampak, so ga le porihtali. Ono jebeno tipalo za vrtljaje je bilo počeno. Računalniku ni pošiljalo impulzov, da se motor vrti, posledično ni bilo vbrizga in iskre... Popravljenega sem potem spomladi prodal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
a to še kar tega mondea sraufaš??? kolk si noter zmetal na prevoežen kmje?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Bi moral skupaj potegnit, gre pa proti 400k km ze.

Edit:bi ze zdavnaj kupil kaj drugega, samo ne placam trenutnih cen, ni variante.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Polosovina je cela, sumi na sklopko.

Lahko sklopka odpove zaradi tresljajev od slabih šob? Ker sklopka je stara par mesecev in bi v normalnih pogojih mora biti menjana na stroske prodajalca sklopke. Vendar pa se rabi izgovorijo na avto in da je krivec drugje za to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Kak komu :) eni niti ne čutijo ko totalno zabija vztrajnik.

Nimaš kaj tu glej. Menjalnik dol in se bo vidlo. Tu lahko ugibamo kaj je kaj ni. Tak kot so rekli lahko je os, lahko je fedre na potisni plošči polamalo. Lahko so se šrafuli odtegnili in se vse skupaj vrti. Lahko je kaj v menjalniku. Vse je ugibanje.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Kak komu :) eni niti ne čutijo ko totalno zabija vztrajnik.

Nimaš kaj tu glej. Menjalnik dol in se bo vidlo. Tu lahko ugibamo kaj je kaj ni. Tak kot so rekli lahko je os, lahko je fedre na potisni plošči polamalo. Lahko so se šrafuli odtegnili in se vse skupaj vrti. Lahko je kaj v menjalniku. Vse je ugibanje.

Polosovina je cela. V sredo gre menjalnik dol pa se bo videlo. Samo ekstremno mocno dvomim, da bi sobe bile krive za okvaro sklopke in delov okrog nje. Saj pa nisem nor in gluh, avto je tekel normalno, tresno ga ni nic.

Prejsnje leto je nov potisni lezaj bil hin pod garancijo, tisto je bilo skakanje na mestu ob speljevanju. Pa sem se vozil nekaj casa tako in se ni nic zlomilo.

Saj maa prav, ugibanje. Ampak se pripravljam, ne pristanem tako enostavno na razlago, da je zaradi sob avto tako trosilo, da se je zadeva okrog sklopke zlomila. Ker 95% ga vozim jaz. In on tega potisnega lezaja naprej sem ekstremno pozoren na brnenje avta.