Elektronika Volvo čudni problemi ?!

mr_

Guru
20. sep 2007
8.959
2.416
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nemogoce da imam jaz prav.

No, no, saj si na alterju, ne pa doma.
smile-1.gif
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.681
585
113
Kako da ne seveda ma zmeraj kot vsi desci doma zadnjo besedo.
Da draga, Seveda draga, tako je draga
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.959
2.416
113
Volvo prihaja iz besede volvere - vrteti se... vse se pa vrti okoli, vsi vemo, Hanzijeve zene.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Wooohoo. Pravkar me je klical serviser, pravi da je zadevo popravil.

Očitno so se tri žičke, ki se nahajajo blizu motorja pregulile. Ena od njih se je dotikala motorja, posledica je bila zmešan računalnik. Več bom lahko napisal v prihodnjih dneh, ko pridem z dopusta in se oglasim pri majstru.

kaki amaterji ... ene klinceve napeljave ne znajo vec pregledat ... vsi bi samo racunalnike gor tlacili ... me je skoraj sram ...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik ericks pravi: kaki amaterji ... ene klinceve napeljave ne znajo vec pregledat ... vsi bi samo racunalnike gor tlacili ... me je skoraj sram ...

Ja - po vojni smo vsi generali
priden.gif


In sedaj boš še napisal, da bi ti prvo šel pregledat vse žice okrog motorja
uf-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
To je prvo da se na oko preveri celotna instalacija, ne pa takoj menja računalnik za tisočaka.
ne-ne-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.528
9.249
113
Sem mislil prvo predlagat naj pregleda kable zaradi kun in ostalega. Pa je napisal da je ze vozil do mojstrov... Enak primer je imela žlahta na yetiju, so kune grickale, 40 al 50€ je bi strošek menjave nekih kablov.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
prvo pravilo dobrega diagnostika: pozabi, kaj so že delali pred tabo, pojdi popolnoma od začetka

eni se tega naučijo zlepa, drugi zgrda, tretji pa nikoli
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Da nekako zaključimo...

Avto je popravljen. Šop kablov CAN BUS (tisti visokopretočni med menjalnikom motorjem in CEM) so bili napeljani narobe, namesto pod akumulatorjem so bili napeljani med motorjem in akumulatorjem. Zaradi tresenja motorja so se kabli obrabljali, enega je celo pretrgalo. Po pretrgu se je dotikal motorja zato je čez spustilo maso in skurilo glavni računalnik CEM.

Serviser je vse to nekako odkril in popravil CEM (zamenjal je dva čipa). Že v tej fazi sem bil vesel kot radijo.

Rekel mi je tudi, da sem imel sigurno že prej kakšne težave. Res sem jih imel z avtomatskim menjalnikom (tudi tema na alterju). Za menjalnik sem imel avto pri treh serviserjih, od tega sta bila dva taka, ki se ukvarjata samo z avtomatskimi menjalniki in sta precej znana. Vsi so mi rekli, da je mehanska napaka, da so ventili čisto zanič (med prestavljanjem z malo več plina ni menjavalo in metalo ven iz prestave). Vsakemu sem omenil da imam občutek, da je neka softwarska napaka a so se skoraj da smejali nazaj.

No od kar so moji kabli spet celi menjalnik dela brez najmanjše napake, prestavlja zelo tekoče. Tudi če ga pohodim do konca prestavi dve nižje brez problema (prej to ni bilo mogoče, ker ga je vedno vrglo ven).

V bistvu sem vesel, da je to crknilo, ker sem bil tik pred tem da menjam ventilo v menjalniku (cca 1500€).
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Po pretrgu se je dotikal motorja zato je čez spustilo maso in skurilo glavni računalnik CEM.

Serviser je vse to nekako odkril in popravil CEM (zamenjal je dva čipa). Že v tej fazi sem bil vesel kot radijo.

Tole je ena velika neumnost. Vsak, ki se spozna na CAN vodilo ve, da stik z maso ne more skuriti ničesar.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Nevem točno kaj je bilo, nisem strokovnjak, samo povzel sem njegove besede. Lahko da se ga kaj narobe razumel. Pol besed ki jih je izrekel sem prvič slišal.

Mi je pa pokazal slike, 3 žice so bile obrabljene (mogoče so se celo dotikale), ena je bila čisto pretrgana. Česa se je dotikala ne vem. Je pa pokazal tudi slike razkopanega računalnika in menjave čipov. V njegovo delo niti slučajno nisem podvomil.

Moj zgornji opis je laično napisan. Za točen opis kaj je bilo narobe pa nimam besednega zaklada.