Covid-19 Aplikacija za sledenje

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
1. A ti misliš dejansko da lahko vpišeš naključno kodo in bo to sistem smatral kot Covid pozitivnega :bonk:
2. Če t prav razumem naj bi nekdo na NIJZ ustvarjal kode in jih dajal razližnim ljudem da bi se izkazovali kot okuženi.....ne me jeb....:bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
1. A ti misliš dejansko da lahko vpišeš naključno kodo in bo to sistem smatral kot Covid pozitivnega :bonk:
2. Če t prav razumem naj bi nekdo na NIJZ ustvarjal kode in jih dajal razližnim ljudem da bi se izkazovali kot okuženi.....ne me jeb....:bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:

jaz ze skoz pravim da bi bla aplikacija ki bo opozarjala na blizino takih butlov dosti doooosti bolj uporabna zadeva :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Kolikor jaz razumem, je nekdo na nijz, ki generira kode. In jih pošlje znanemu uporabniku - tistemu, ki je okužen.
Lahko zgenerira poljubno število kod, ker npr pošlje nekomu kodo, ki bi jo moral vnest v eni uri, pa ga tisti pokliče nazaj, da mu ni zneslo, če lahko dobi drugo - mu bo pač zgeneriral drugo.
Ampak se ni za bat, če je dnevno 100 okuženih, je takšnih, ki bi zahtevali in vnesli kodo pomoje še desetina ne. Le kaj imajo od tega, da jo vnesejo?

Torej številka kode je vezana na točno določenega okuženega. Ni več to anonimno. In ko se telefon poveže na server, se ne poveže anonimno, ampak telefon pove svoj IP, Mac....in javi številke drugih, s katerim se je družil.

Da bi naprimer Janša dal Kreku dal za pivo, on pa njemu 10 kod, ki bi jih vnesli njegovi kolegi in se pomešali med kolesarje je čisto možno, ampak tudi izsledljivo. -Forenziki bi ga našli. Ampak dokler je Janša na oblasi to ne bodo iskali hehe.
Ampak to bi delovalo kot zastraševanje samo v primeru, če bi tudi kolesarji imeli to aplikacijo. to pa, če so res pravi nasprotniki vlade nimajo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Jst ne vem kaj je tako neverjetnega. Folk misli da ker bodo sledili njemu lahko upravljajo z ljudstvom, ne pomislijo pa da lahko s strahom 10x boljše upravljaš ljudstvo kot z nekim nadzorom.

To da nadzor pri aplikaciji ni možen je zagotovljeno, noben pa ne pomisli da se da z aplikacijo sejat strah. Ne sedaj gledat trenutne situacija ko ima vsak 100. aplikacijo in vsaki 10.000. bo okužen. Ko se stvar uvede kot obvezno (kar bo ko bo 1000+ dnevno okuženih) boste vsi lepo čičali doma in bledo gledali v zaslon ali ste že fasali kakšen stik z okuženim in noben ne bo pomislil da bi šel malo okoli parlamenta z biciklom. In ko bo stanje tako se da sprejemat kakšne zakone ki znajo bit problematični, pa krade se lahko na veliko, pa še kaj ... temu se reče popolna oblast. Noben se ne bo pa vprašal ali je piskanje aplikacije da hodijo mimo okuženi dejanska grožnja, ali je samo nekdo v pravem timingu "okužil" prave ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in mirsi

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kolikor jaz razumem, je nekdo na nijz, ki generira kode. In jih pošlje znanemu uporabniku - tistemu, ki je okužen.
Lahko zgenerira poljubno število kod, ker npr pošlje nekomu kodo, ki bi jo moral vnest v eni uri, pa ga tisti pokliče nazaj, da mu ni zneslo, če lahko dobi drugo - mu bo pač zgeneriral drugo.
Ampak se ni za bat, če je dnevno 100 okuženih, je takšnih, ki bi zahtevali in vnesli kodo pomoje še desetina ne. Le kaj imajo od tega, da jo vnesejo?

Torej številka kode je vezana na točno določenega okuženega. Ni več to anonimno. In ko se telefon poveže na server, se ne poveže anonimno, ampak telefon pove svoj IP, Mac....in javi številke drugih, s katerim se je družil.

Da bi naprimer Janša dal Kreku dal za pivo, on pa njemu 10 kod, ki bi jih vnesli njegovi kolegi in se pomešali med kolesarje je čisto možno, ampak tudi izsledljivo. -Forenziki bi ga našli. Ampak dokler je Janša na oblasi to ne bodo iskali hehe.
Ampak to bi delovalo kot zastraševanje samo v primeru, če bi tudi kolesarji imeli to aplikacijo. to pa, če so res pravi nasprotniki vlade nimajo.

Ne čem si ti? Jaz bi tudi...

Telefon javlja samo SVOJE kode in z njimi si ne moreš popolnoma nič začeti. Če želiš vedeti s kom je bil ta telefon v stiku, rabiš še interne podatke vseh ostalih naprav. Vso srečo s tem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tomi

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Nemci so objavili podatke, da več kot polovica ljudi, ki dobijo pozitiven test in imajo naloženo aplikacijo, ne vnesejo kode in s tem ne opozorijo ostalih, ki so bili v stiku z njimi. Si predstavljam, da je pri nas odstotek še nižji (balkan pa to).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Kolikor jaz razumem, je nekdo na nijz, ki generira kode. In jih pošlje znanemu uporabniku - tistemu, ki je okužen.
Lahko zgenerira poljubno število kod, ker npr pošlje nekomu kodo, ki bi jo moral vnest v eni uri, pa ga tisti pokliče nazaj, da mu ni zneslo, če lahko dobi drugo - mu bo pač zgeneriral drugo.
Ampak se ni za bat, če je dnevno 100 okuženih, je takšnih, ki bi zahtevali in vnesli kodo pomoje še desetina ne. Le kaj imajo od tega, da jo vnesejo?

Torej številka kode je vezana na točno določenega okuženega. Ni več to anonimno. In ko se telefon poveže na server, se ne poveže anonimno, ampak telefon pove svoj IP, Mac....in javi številke drugih, s katerim se je družil.

Da bi naprimer Janša dal Kreku dal za pivo, on pa njemu 10 kod, ki bi jih vnesli njegovi kolegi in se pomešali med kolesarje je čisto možno, ampak tudi izsledljivo. -Forenziki bi ga našli. Ampak dokler je Janša na oblasi to ne bodo iskali hehe.
Ampak to bi delovalo kot zastraševanje samo v primeru, če bi tudi kolesarji imeli to aplikacijo. to pa, če so res pravi nasprotniki vlade nimajo.

:valjamse: Joj Mirsi ti imaš bujno domišljijo 6 letnega otroka.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj pa podatek o tvoji telesni temperaturi, ki jo bo po novem beležil delodajalec?
Je to tudi zdravstveni podatek?

Ta podatek se ne beleži...

Ne vem kje sicer ti živiš, ampak v našem svetu že vrsto let obstajajo IR kamere, ki lahko masovno in na daljavo merijo temperaturo ljudi. To je tudi stalna praksa na raznih letališčih in podobnih točkah v primeru takšnih izbruhov, kot ga imamo sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Ta podatek se ne beleži...

Ne vem kje sicer ti živiš, ampak v našem svetu že vrsto let obstajajo IR kamere, ki lahko masovno in na daljavo merijo temperaturo ljudi. To je tudi stalna praksa na raznih letališčih in podobnih točkah v primeru takšnih izbruhov, kot ga imamo sedaj.
Haha torej po tvoje bodo temperaturo merili, ne pa pogledali na zabeležen rezultat merjenja ?

Ampak js sm samo vprašal, ali je podatek o temperaturi točno določenega delavca zdravstveni podatek, da ali ne?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Haha torej po tvoje bodo temperaturo merili, ne pa pogledali na zabeležen rezultat merjenja ?

Ampak js sm samo vprašal, ali je podatek o temperaturi točno določenega delavca zdravstveni podatek, da ali ne?
kot je rekel philips, podatek o temperaturi se bo preveril (npr. na zaslonu termometra), ne bo pa se nikamor zabeležil, sploh pa ne zraven konkretnega imena in priimka. Konkreten primer, prejšnji teden je na vhodu v telovadnico vojašnice Edvard Peperko stal varnostnik. Ob vstopu mi je prislonil termometer na čelo, preveril temperaturo in po treh sekundah spustil naprej ter pomeril naslednjega...
Za tiste, ki ne razumejo besede "zabeležiti", pa povezava na slovar:
zabeléžiti -im dov.
GLEJ SINONIM: zapisati
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Haha torej po tvoje bodo temperaturo merili, ne pa pogledali na zabeležen rezultat merjenja ?

Ampak js sm samo vprašal, ali je podatek o temperaturi točno določenega delavca zdravstveni podatek, da ali ne?

Kaj pa če bi si vzel 5 sekund časa pa vpisal npr "merjenje temperature zdravstveni podatek" in kliknil na prvi zadetek?. A je pretežko?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
kot je rekel philips, podatek o temperaturi se bo preveril (npr. na zaslonu termometra), ne bo pa se nikamor zabeležil, sploh pa ne zraven konkretnega imena in priimka. Konkreten primer, prejšnji teden je na vhodu v telovadnico vojašnice Edvard Peperko stal varnostnik. Ob vstopu mi je prislonil termometer na čelo, preveril temperaturo in po treh sekundah spustil naprej ter pomeril naslednjega...
Za tiste, ki ne razumejo besede "zabeležiti", pa povezava na slovar:
zabeléžiti -im dov.
GLEJ SINONIM: zapisati

Kaj pa če bi bil ti tam (ali kje drugje) zaposlen, pa bi te varnostnik odslovil, kako bi uveljavljal bolniško, če varnostnik nebi imel zabeleženo, da si imel povišano temperaturo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Kaj pa če bi bil ti tam (ali kje drugje) zaposlen, pa bi te varnostnik odslovil, kako bi uveljavljal bolniško, če varnostnik nebi imel zabeleženo, da si imel povišano temperaturo?

Enostavno, varnostnik sporoči tvojmu šefu da ti ni dovoljen vstop zaradi previsoke temperature. Ne rabi zaradi tega evidence vodit. Če nisi pa neka čudna firma pa sam pokličeš šefa da ti je bil onemogočen vstop pri vanostniku. Tako bi šlo to pri nas če bi do tega slučajno prišlo.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Normalno bi bilo, da tisti z vročino ostanejo doma - potem ne bi potrebovali nobenega merjenja temperature pred vhodom itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
kot je rekel philips, podatek o temperaturi se bo preveril (npr. na zaslonu termometra), ne bo pa se nikamor zabeležil, sploh pa ne zraven konkretnega imena in priimka. Konkreten primer, prejšnji teden je na vhodu v telovadnico vojašnice Edvard Peperko stal varnostnik. Ob vstopu mi je prislonil termometer na čelo, preveril temperaturo in po treh sekundah spustil naprej ter pomeril naslednjega...
Za tiste, ki ne razumejo besede "zabeležiti", pa povezava na slovar:
zabeléžiti -im dov.
GLEJ SINONIM: zapisati
V zdravstvenih ustanovah se beleži in se mora zaposleni tudi podpisati zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Pri 37.5 večina že čuti da ima povišano temperaturo in se seveda pričakuje da ne gre v službo. Itak pa kot vidim na šihtu je ta meritev zjutraj okrog 35.5 ker ko prideš iz hladnega pač čelo nima visoke temperature. In v hladnejših dneh bo samo še slabše. Ampak varnostniki so s že toliko navadli da bi te pri 36.5 ali več zadržali par minut da prideš na delovno temperaturo pa še enkat izmerili.