Covid-19 Aplikacija za sledenje

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Pri 37.5 večina že čuti da ima povišano temperaturo in se seveda pričakuje da ne gre v službo. Itak pa kot vidim na šihtu je ta meritev zjutraj okrog 35.5 ker ko prideš iz hladnega pač čelo nima visoke temperature. In v hladnejših dneh bo samo še slabše. Ampak varnostniki so s že toliko navadli da bi te pri 36.5 ali več zadržali par minut da prideš na delovno temperaturo pa še enkat izmerili.
No ja, to še gre, da te na šiht ne spustijo, huje bo, ko bomo tako daleč, da te iz šihta nebi spustili, če imaš....(vstavi po želji) .
Saj lahko na poti do doma koga okužiš :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Kaj pa če bi bil ti tam (ali kje drugje) zaposlen, pa bi te varnostnik odslovil, kako bi uveljavljal bolniško, če varnostnik nebi imel zabeleženo, da si imel povišano temperaturo?
enako kot sem to naredil prejšnji teden: ko sem zvečer dobil vročino, sem poslal SMS mojemu šefu ter mail zdravnici, ki mi je odprla bolniško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Rahlo povišano temperaturo imaš lahko iz enega kupa razlogov, ki nimajo veze s korono (recimo ženske pri ovulaciji ali v meni). Tudi ljudje smo različni in nekateri imajo normalno temperaturo malo višjo, drugi malo nižjo. Kdor bo želel delati kljub rahlo povišani temperaturi, bo pač pol ure prej požrl lekadol.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
enako kot sem to naredil prejšnji teden: ko sem zvečer dobil vročino, sem poslal SMS mojemu šefu ter mail zdravnici, ki mi je odprla bolniško.
Super. Da kar pišejo bolniške, brez da bi te kdo pogledal, ali si res bolan ali nisi.
So prišli odlični časi za lenuhe in simulante.

Ker včasih so si prste lomili, da so dobili bolniško. Primer mojega kolega. So imeli cel postopek naštudiran, kako prst oviti, pa s kisom namočit.... da manj boli, se lažje zlomi, al kaj jaz vem, js nisem tega počel.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Rahlo povišano temperaturo imaš lahko iz enega kupa razlogov, ki nimajo veze s korono (recimo ženske pri ovulaciji ali v meni). Tudi ljudje smo različni in nekateri imajo normalno temperaturo malo višjo, drugi malo nižjo. Kdor bo želel delati kljub rahlo povišani temperaturi, bo pač pol ure prej požrl lekadol.
Kdor pa ne bo želel delat, bo pa v avtu zahajcal, pa vroč čaj iz termovke spil tik pred merjenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
z eno besedo ; levičarka
FB_IMG_1602782050745.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Ni treba samo dobro prej podrgneš po čelu, pa ne peveč da ne gre čez 40.
Jaz sem v službi dal glavo na radiator pa je pokazalo 36.5°C. Mogoče bi moral bol pritisniti. :)

ALi pa imamo pokvarjen merilnik temperature. Onega kitajskega, ki je kazal vedno random cifro med 36°C in 37°C.:aplauz:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Aplikacijo je dopotegnilo 129.000 firbcev, dejansko število neščenih ni znano, v zadnjih 14 dneh je bilo izdanih 455 kod, samo 282 jih je pa dejansko vneslo kodo.

Še tisti, kateri so vsaj malo verjeli v tole najbrž ne več.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Aplikacijo je dopotegnilo 129.000 firbcev, dejansko število neščenih ni znano, v zadnjih 14 dneh je bilo izdanih 455 kod, samo 282 jih je pa dejansko vneslo kodo.

Še tisti, kateri so vsaj malo verjeli v tole najbrž ne več.

Pomembno je, da je vzpostavljena infrastruktura. Zdaj ko je začelo konkretno "pokati" si bo mogoče marsikdo premislil in namestil.

Če se pa ne bo prijelo pa pač jebiga.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Imam belgijsko, v uporabi slab teden. Brez stikov, je pa res, da sem v karanteni.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Aplikacijo je dopotegnilo 129.000 firbcev, dejansko število neščenih ni znano, v zadnjih 14 dneh je bilo izdanih 455 kod, samo 282 jih je pa dejansko vneslo kodo.

Še tisti, kateri so vsaj malo verjeli v tole najbrž ne več.
Zakaj je pa tako pomembno, da kodo vneseš v roku ene ure? in jo po poteku tega časa ne moreš več vnest?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Glede na migracije ji morala biti enotna alikacija vsaj na Ravni EU-ja,.....ampak preden bi se tam kaj zmenili...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Glede na migracije ji morala biti enotna alikacija vsaj na Ravni EU-ja,.....ampak preden bi se tam kaj zmenili...

Se že dela na tem...

Ampak ne na poenotenju aplikacije, temveč na skupni bazi dnevnih kod od pozitivnih oseb. Sledenje stikov je namreč med seboj kompatibilno že od vsega začetka, edino baze podatkov so trenutno ločene po državah.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Glede na migracije ji morala biti enotna alikacija vsaj na Ravni EU-ja,.....ampak preden bi se tam kaj zmenili...

Pa obvezna, kot na Kitajskem. Če nimaš sledenja vklopljenega na telefonu, moraš ostat v karanteni doma.
Dokler je pa to svobodna opcija, svoboden vnos kod in podobno, pa pač je kar je - svoboden nič.

Jaz jo sicer imam na tulifonu, ampak glede, da je vse skupaj zaradi "zaščite pravic, svoboščin ter osebnih podatkov" jebivetersko, pač ne polagam velike vrednosti v to.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Tudi jaz sem jo namestil. Škodilo ne bo, morda pa komu pomaga. Nisem paranoik s tem sledenjem, če človek že uporablja pametni telefon, je toliko sleden (na toliko različnih načinov), da je tole v najslabšem možnem primeru (če pač bi bila kakšna pizdarija) le pljunek v morje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in p4pe