Antracit metalic sprej

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Gre se za aluminijasto pergolo, antracit metalic barve. Rabil bi sprej, samo do sedaj sem našel samo antracit navaden RAL 7016. Gre za barvo, s katerimi prašno barvajo večino alu profilov, le ta pa ima metalic delce v barvi. Niti ne vem če za to barvo obstaja RAL številka. Ima kdo izkušnje kje to dobit?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Dobiš namenski suh prah in "lepilo" s katerimi popraviš razne poškodbe. Pri nas je tole prišlo zraven alu ograje. Ni pa to nadomestilo barve, to je samo za popravilo manjših poškodb.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Jaz imam malo večjo površino za popravit, zato bi rabil sprej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
daj si namešat. Če lahko kak kos odmontiraš nesi in naj ti namešajo po tem vzorcu. Bo še najbližje. Je pa metalik baza in prozorn lak preko še potem.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.440
862
113
Gre se za aluminijasto pergolo, antracit metalic barve. Rabil bi sprej, samo do sedaj sem našel samo antracit navaden RAL 7016. Gre za barvo, s katerimi prašno barvajo večino alu profilov, le ta pa ima metalic delce v barvi. Niti ne vem če za to barvo obstaja RAL številka. Ima kdo izkušnje kje to dobit?
Jaz sem tako popravljal prasno barvanje s sprejem.
Katastrofa izgled po pol leta. Sonce je naredilo svoje. Vse obledelo in je grse, kot ce nebi popravljal.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Imaš kakšno sliko te površine, ki bi jo rad popravil?

Je pa tako, kot so že nekateri povedali - težko boš popravil tako, da se ne bi opazilo. Pri kakšnih malih praskah boš s sprejem mogoče še nekako za silo zrihtal, pri kakšnih večjih odrgninah pa pozabi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Problem aluminija je že sama površina, ki je zelo slabo naravno oksidirana (za naše naravne pogoje). Če nimaš eloksirane površine (površina aluminja z izdatno zaščitno oksidno plastjo) ti vsaka barva s časom odstopi. Prašno barvanje se ponavadi uporablja zato ker je tako mogoče dobit dovolj debelo plast barve da se drži sama nase (naredi se oklep), ne pa na aluminij. Če to poškoduješ ni šans da spraviš nazaj v isto stanje, tudi če zadaneš odtenek ipd. se čez eno leto začne luščit ker aluminij naredi novo plast oksida in stara odstopi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Tenda stoji na morju pa nimam podrobnih slik.
Največji problem mi je da eni deli niso niti aluminijasti, kot opažam. Gre za nosilni steber in je zgornji skrajni rob začel rjavet, se pravi je ali cinkan ali samo barvan. V jeseni sem ga pošprical z WDjem in namastil z mastjo, pa je bilo letošnjo zimo malo manj napredovanja. Upam da to ni bil generalni zajeb.
Spodaj kot nek podstavek kjer ima na zunanji strani odvod vode, je pa kot ena alu litina. In ta se je na stiku z beonom začel napihovat. Tako da teoretično se da updekat, enakomerno po vseh stebrih, tako da nebi bilo groznega negativnega učinka, tudi če pobledi za par tonov. Edino tisto napihovanje barve ne vem kako naj podlago očistim, nisem ziher da bo ferosan pomagal kaj pri tem.

Screenshot_20230310_125310_Gallery.jpg