alko 0,2?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Slovenija ima že tako ali tako hude kazni. Za vse. Eni pa hočejo še hujše. Ljudje ne bodo srečni dokler se ne uvede nazaj smrtna kazen...

Ko je en penolog razlagal da višje kazni ne vodijo v manj kriminala so ga skoraj križali... Kao zagovornik kriminalcev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
SJTV1 Pripenjam kamp prikolo na avto pred hišo. Takoj za ležečim policajem postavljen trikotnik in pri trikotniku mulec, ki maha. Koliko voznikov misliš ni pohodilo gasa v poden po ležečem, čez katerega jih itak pol poleti, pa gre cesta v ovinek? V 15 minutah sta bila samo dva od vsaj 30 avtomobilov, ki sta se peljala mimo previdno. Ostalo ko da trikotnika ne bi bilo, pa gre cesta v nepregledni ovinek . Boli večino spolni organ, njim se mudi.
Koliko bedakov misliš, da prevozi rdečo skozi dva zaporedna semaforja pred šolo, ki jo itak sami sprožijo. Na dan je številka ogromna. Boli jih, njim se mudi.
Tomačevski rondo. Kolikokrat se zgodi, da ti pade mimo odbijača kamikaza, ki je šel na polno v rdečo? Meni vsak drugi dan. Boli jih k njim se mudi.
Če se voziš s kolesom si ovira, bi te najraj zradiral, njim se mudi. Če se voziš s kamp prikolo, vse živčno. Če voziš po omejitvi, vse živčno. Ko je toča vse stoji v nadvozih, ker oni plačujejo lizing za usran pleh.
V splošni vozniški kulturi je težava, vožnja je postala pravica in ne privilegij.

Sam dajmo trobit, da so problem vozniki z enim pirom v riti.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Pravzaprav je tako. Izjavil nekoč Žlender:
Kadar število nesreč raste, je potrebno zvišat kazni, da bi bilo nesreč manj.
Kadar pa število nesreč pada, je pa to znak, da je država s svojimi zvišanji kazni na pravi poti, zato je treba z zviševanjem kazni nadaljevati.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
SJTV1 Pripenjam kamp prikolo na avto pred hišo. Takoj za ležečim policajem postavljen trikotnik in pri trikotniku mulec, ki maha. Koliko voznikov misliš ni pohodilo gasa v poden po ležečem, čez katerega jih itak pol poleti, pa gre cesta v ovinek? V 15 minutah sta bila samo dva od vsaj 30 avtomobilov, ki sta se peljala mimo previdno. Ostalo ko da trikotnika ne bi bilo, pa gre cesta v nepregledni ovinek . Boli večino spolni organ, njim se mudi.
Koliko bedakov misliš, da prevozi rdečo skozi dva zaporedna semaforja pred šolo, ki jo itak sami sprožijo. Na dan je številka ogromna. Boli jih, njim se mudi.
Tomačevski rondo. Kolikokrat se zgodi, da ti pade mimo odbijača kamikaza, ki je šel na polno v rdečo? Meni vsak drugi dan. Boli jih k njim se mudi.
Če se voziš s kolesom si ovira, bi te najraj zradiral, njim se mudi. Če se voziš s kamp prikolo, vse živčno. Če voziš po omejitvi, vse živčno. Ko je toča vse stoji v nadvozih, ker oni plačujejo lizing za usran pleh.
V splošni vozniški kulturi je težava, vožnja je postala pravica in ne privilegij.

Sam dajmo trobit, da so problem vozniki z enim pirom v riti.

Z enim pirom ne prideš na 0,2. S kozarcem rdečega on kosilu tudi ne. Pa vseeno, tudi če je čista nula. Kot del ukrepov mi je OK: Kot edini ne, zato sem proti.
AVP je predlagala kot del ukrepov, politiki bi radi le to, ostalega pa ne.
In AVP zagovarja nižje kazni (Velov večkrat javno povedal), in to rpecek nižje - ampak veliko več kontrole. Recimo temu avstrijski sistem.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Veliko več kontrole zagovarjajo samo inkasanti, ki bi radi več kasirali.
Pravzaprav, koliko pa je bilo med policijsko stavko, ko je bilo malo kontrol več nesreč ??????

Slovenija je po številu policistov na glavo prebivalca že sedaj med prvimi v EU.
In ko policaji stavkajo, vedno poslušamo da so preveč obremenjeni, torej delajo.
Bi potem radi še povečali število policajev in ustvarili policijsko državo?? al kako?.
Pa tudi, za dosego več kontrol na cestah ni potrebno spreminjat zakona.

Avstrijski sistem, je manjše kazni - ter 2x manjše število policajev na prebivalca. Pa boljše ceste.....
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Nadzora je že sedaj ogromno. Kdo laže da ga je malo? Od redarjev dalje vsi lepo kazni pišejo...

Lepo da se podpira se več inkasantatsva.

Tudi mene zanima koliko več nesreč je bilo med stavko. Najbrž je številka grozljivo visoka...
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
dejan, alter sprejme samo tiste smajlije, katere kliknes gor v meniju...tiste, iz telefona ne sprejme.

No, jaz mislim, da se je promet umiril zaradi teh novodobnih radarjev, katere postavijo v 15 minutah in ki jih je vec, kot 10 let nazaj recimo.
In seveda tudi zaradi guzve. Avtov je toliko na cesti, da so vseskozi kolone in niti ne mores kaj prevec pritiskat na gas.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.271
113
... Okoli 20% povzročiteljev smrtnih nesreč, ki so imeli kaj alkohola v krvi, napiha do 0,5. 60% jih je pa nad 1,5. ...
Tole mi je mal čuden 20% treznih VS 60% pijanih.
Sem prav razumel?
Beboti? Pa družba je njihovo znanje sprejela in kot merodajno sprejelo njihovo oceno.
Nič ne pomaga javkati, da je stvar nelogična. Če smo rekli, da je Rugelj stručko za alkoholike, je to kar on reče res!.
Isto velja za marsikaj v naši družbi/čredi ovaca.
Kriva pa je ta črna, ker ni enaka kot večina (ne ker je drugačna)!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Z enim pirom ne prideš na 0,2. S kozarcem rdečega on kosilu tudi ne. Pa vseeno, tudi če je čista nula. Kot del ukrepov mi je OK: Kot edini ne, zato sem proti.
AVP je predlagala kot del ukrepov, politiki bi radi le to, ostalega pa ne.
In AVP zagovarja nižje kazni (Velov večkrat javno povedal), in to rpecek nižje - ampak veliko več kontrole. Recimo temu avstrijski sistem.
Ti kr zagovarji Velova. Sem izvedel iz prve roke, zakaj tiši 0,2, razlogi so čisto drugje in daleč od prometne varnosti.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz sm za višje kazni. Kot ljubitelj piva in kot zelo odgovoren pivec se mi zdi butasto da bom plačeval kazen za dva piva. Sploh ker vem da nesposoben nebom usedu za volan.