alko 0,2?

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kontrol je veliko. Radi kar ac zaprejo in vse prekontrolirajo. Potem en kup radarjev...pihal pa pri vsaki kontroli...
Še enkrat: letno naredim 40.000km in z izjemo moje napake (telefoniranje) me niso v zadnjih 10-ih letih nikoli ustavili. Na zaporo avtoceste sem naletel enkrat pred kratkim in so kontrolirali le vinjeto, brez ustavljanja, če si jo imel. Na cesti po celotni Sloveniji sem ob praktično vseh urah, razen med 23.00 in 5.00 zjutraj običajno ne.
Ker si omenil tehtanje, predvidevam, da te ustavljajo s tovornjakom. Za to pa ne bi vedel, če so kaj bolj pogoste kontrole, ker sem le v avtomobilu ali na motorju.

Kar se mene tiče je policistov na cesti premalo. Recimo, ko grem na Hrvaško jih srečam bistveno pogosteje, ampak ne ustavljajo brez razloga. So pa recimo blizu Osijeka v roku 10ih minut umaknili s ceste enega bedaka, ki je prehiteval v škarje in norel po cesti. To je pri nas praktično misija nemogoče, saj jih nikjer ni.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Sad no tako sceno kot si jo ti videl v Splitu sem jaz v slo že parkrat v kratke. Obdobju.

Očitno se premalo voziš... Ali pa imaš srečo.

Pozabljati da poleg policistov so na cesti se redarji ki tudi pridno kaznujejo...

Aja po vaši logiki bi lahko trdil da v Avstriji in Nemčiji sploh ni policije ker jaz sem se redno vozil gor pa dol pa nikoli nabasal na kontrolo niti jih nisem srečal na cesti...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Čisto verjamem. V razna peciva, kruhke, toast... dajejo zaradi svežine nekaj na alkoholni osnovi, kar naj bi sicer izhlapelo ob odprtju, ampak verjetno ne takoj... Saj je včasih občutiti okus.
Sem pa opazil to, ker sem enkrat kupil toast v Eurospinu in pripravljam tople sendviče za ta mala dva in iz firbca berem sestavine... In mi najprej pade v oko opozorilo, da živilo ni primerno za otroke! Samo WTF??? :sprasujemse: Toast ni za otroke??? :bonk:Od kdaj...? In potem piše, da je za ohranjanje svežine dodan nek "etanol"... :bonk:
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kak ste hijene? Ste zdaj srečne?
Nam je jasno, da človek, ki mu je bolj važno lupljenje voznikov in zagotavljanje dobička zavarovalnicam, kot pa prometna varnost, nima kaj delat v AVP.

Tisti njegov zadnji predlog za znižanje meje na 0,2 promil je čisto inkasantstvo, kaznoval bi povsem neproblematične voznike, zavarovalnicam bi omogočal neizplačilo škod, če se tem zgodi nesreča. (tudi povsem treznim se dogajajo nesreče).
Domnevne zadeve kot so vožnja pod vplivom alkohola, družinsko nasilje, razbijanje v lokalu in kar se še vse govori....je drugotnega pomena.

Naj bi raje sebe spravil s ceste, kot pa tiste, ki spijejo eno ali dva piva. (tud sadno pecivo je lahko po njegovem predlogu že preveč, kot smo videli prej na enem linku).

Zadovoljni pa nismo, ker ni (še) sam odstopil z vseh funkcij, ampak ga bodo razrešili le z mesta direktorja AVP, in bo potem na sodišču dokazal, da je bil razrešen nezakonito in bo potem dobil še visoko odškodnino. Kaj pa odstopi z mesta državnega in mestnega svetnika, zvedeli smo, da je tudi v nadzornem svetu komunale, in bogve še od kje dobiva €€€€€€ ????????. Ker neka izjava očividca, da so ga videli opotekat najbrž ni nek verodostojen dokaz, na policiji so ga pa zaščitili toliko, da niti razbitega avtomobila ne obravnavajo kot nesrečo, njemu pa niti pihat niso dali. In po vsem tem ima prav, da lahko trdi, da ni delal nič narobe, saj trdnih dokazov po zaslugi policije ni. Kaj pa če ima revež išias? Bo v naslednji službi imel šoferja?

Zadovoljni bomo, ko bo tudi na policiji kdo odgovarjal zaradi ščitenja takih in drugačnih lopovov. Škoda, ker se zadeve premaknejo šele tedaj, ko novinarji zgodbo napihnejo, enako kot pri Abramovu - njemu bi še umor spregledali, če nebi bilo "roke".
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Mislim da je zadnje čase v EU tale išijas prav zahrbten. Se spravlja najbolj na politike in ostale funkcionarje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
:aplauz:Pravi triller, in zarota. Presneti policaji, kako ga ščitijo:nigladek: Eni pa imate res bujno domišljijo. Bi lahko pisali kakšne kriminalne zgodbe in še kaj zraven zaslužili. Me je kar strah se vsesti v službeni avto, da slučajno ne bi kaj poškodoval. Po vaše bi moral dat odpoved, v tem primeru.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
:aplauz:Pravi triller, in zarota. Presneti policaji, kako ga ščitijo:nigladek: Eni pa imate res bujno domišljijo. Bi lahko pisali kakšne kriminalne zgodbe in še kaj zraven zaslužili. Me je kar strah se vsesti v službeni avto, da slučajno ne bi kaj poškodoval. Po vaše bi moral dat odpoved, v tem primeru.
Če se tebi kaj zgodi, ni treba dat odpovedi. Pokličeš policijo, jo moraš že zaradi uveljavljanja kaska, ki ti ne bo pozabila dat pihat, in ker boš napihal 0.00 boš sprejel odgovornost, koneckoncev si poškodoval tujo stvar, in plačal nekaj kazni za prekršek, ki si ga storil. Zavarovalnica pa bo plačal škodo na vozilu.
Potem ni potrebno nobenega skrivanja, jemanja dopusta, še manj odpovedi.
 
Nazadnje urejeno: