Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.073
1.280
113
Nekdo je tukaj nekje objavil seznam post, preko katerih pride brez dodatnih stroskov. Pa zdaj ne najdem -. -
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Tole sem prekopiral z drugega foruma

sprejemljiva kurirska služba:
AliExpress Standard Shipping HU/NL tracking number, tracking

AliExpress Saver Shipping HU tracking number

Cainiao Super Economy BE tracking number

Cainiao Super Economy for Special Goods DE

Special Line-YW YP->LU tracking number, tracking

nesprejemljiva kurirska služba:
Cainiao Super Economy Global CN
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tole sem prekopiral z drugega foruma

sprejemljiva kurirska služba:
AliExpress Standard Shipping HU/NL tracking number, tracking

AliExpress Saver Shipping HU tracking number

Cainiao Super Economy BE tracking number

Cainiao Super Economy for Special Goods DE

Special Line-YW YP->LU tracking number, tracking

nesprejemljiva kurirska služba:
Cainiao Super Economy Global CN
Pa to 100% deluje?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Za prve tri sem tudi sam sprobal in deluje.
Za zadnja dva pa potrjujejo na slo-tech. Torej za njiju ne garantiram, a vseeno ne dvomim
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.177
685
113
Za določene stvari dobiš v Slo povsem solidne cene v primerjavi z AE. Isti artikel zna biti tudi cenejši. Tako da za kakšno eksotiko se bomo še šli, ampak kasneje ko se tako kitajci mal skulirajo pa transport in carina razjasnijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

erikson

Guru
25. avg 2007
21.514
5.498
113

Lani je v Slovenijo iz tretjih držav prispelo približno štiri milijone pošiljk, po podatkih finančne uprave (Furs) prevladujejo prav pošiljke kitajskih trgovcev. Kar 95 odstotkov vseh uvoženih pošiljk je bilo vrednih manj kot 22 evrov, zato jih doslej niso evidentirali.
Naslovnik se lahko po prejetem obvestilu odpove dostavi pošiljk oziroma jo zavrne. "Takih primerov je okoli 3 odstotke, medtem ko se naslovnik ni odzval v okoli 6 odstotkih primerov," še pojasnjujejo na Pošti Slovenije.


Pošta pravi da je od oddaje dokumentov do dostave en teden. Jaz sicer čakam že dva tedna.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.267
5.843
113
Za določene stvari dobiš v Slo povsem solidne cene v primerjavi z AE. Isti artikel zna biti tudi cenejši. Tako da za kakšno eksotiko se bomo še šli, ampak kasneje ko se tako kitajci mal skulirajo pa transport in carina razjasnijo.

Za veliko običajne trgovinske robe so kitajci res postali popolnoma nekonkurenčni. Že hofer pa lidl jih poščijeta z robo v akciji. Kar je smešno, glede na to, od kje je roba. Mater sem hotel en cenen števec za bicikl pa je bil v hoferju cenejši kot najcenejši na aliju. Pa boljši tudi.

Če imaš pa kakšen hobi, kot je npr. štromanje, pa so kitajci še vedno tata mata. Kljub davkom in vsemu so elektronske komponente za mnogokratnike cenejše.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.225
113
Na AE kar direktno plačaš davek, tako da ga verjetno prejme država teh pošt (NL, HU, BE...). Naši so si z birokratizacijo in nesposobnostjo spet zvrtali luknjo v koleno, če to drži.
Ja, uradno je tako. Me pa zanima koliko tega ddvja bo DEJANSKO prispelo do EU držav :).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.267
5.843
113
sami smo si krivi, če ne znamo seštet koliko smo pocarinili in koliko smo dobili dejansko nakazano o tapoševnih

dvomim, pa da je za kitajce tako enostavno
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.225
113
sami smo si krivi, če ne znamo seštet koliko smo pocarinili in koliko smo dobili dejansko nakazano o tapoševnih

dvomim, pa da je za kitajce tako enostavno
Kje je kdo pocarinil, če kitajc zaračuna DDV, paket pride pa preko Madžarske/Nizozemske/...? :evil:
Očitno nekatere države spuščajo zadeve čez, čeprav ne bi več smeli.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kje je kdo pocarinil, če kitajc zaračuna DDV, paket pride pa preko Madžarske/Nizozemske/...? :evil:
Očitno nekatere države spuščajo zadeve čez, čeprav ne bi več smeli.
Zakaj ne bi smeli, če je DDV plačan.

Gre zgolj za sprenevedanje naših carinikov na Pošti Slovenije, ki zlorabljajo svoj položaj in hočejo na vsak način zaslužiti 2,50 EUR, kasneje bo še več.

Poslušaj, če je DDV že plačal Aliexpres, kje je logika, da se na Pošti delajo neumne, češ, ni po nekih uradnih evidencah.

Nekdo bo moraš naše poštarje s šibo po prstih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.225
113
Se je še komu zgodilo, da je Aliexpress združil pošiljke?
14 dni nazaj sem naročil 5 stvari pri RAZLIČNIH prodajalcih in danes preverim in mi je aliexpress brez potrditve združil pošiljke v eno, tudi tracking nr. se je pri vseh spremenil na enega. Seveda je njihova obrazložitev kao je to bolj ekološko in bolj convenient za mene. Kar v principu drži. Je pa očitno aliexpress zavohal nov način, kako scuzat kupce, saj sem plačal 5 poštnin, oni bodo pa lepo pobasali razliko.
Evo, paket že doma. 3 tedne, presenečen prijetno.
V enem velikem pismu je bilo noter več originalnih manjših paketov vsak s svojim trackingom. Noben od carinske pošte me ni nič kontaktiral, paket je prišel direkt domov preko madžarske pošte predvidevam (HU na koncu). Bom sedaj še enkrat naročil več drobnarij isto dan in da vidim, če bodo spet združili. Ker če bodo, je potem to odlično, saj hitreje pride.
Fajn bi bilo le, da bi prej vprašali, pa morda še kak popust na poštnino dali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Evo, paket že doma. 3 tedne, presenečen prijetno.
V enem velikem pismu je bilo noter več originalnih manjših paketov vsak s svojim trackingom. Noben od carinske pošte me ni nič kontaktiral, paket je prišel direkt domov preko madžarske pošte predvidevam (HU na koncu). Bom sedaj še enkrat naročil več drobnarij isto dan in da vidim, če bodo spet združili. Ker če bodo, je potem to odlično, saj hitreje pride.
Fajn bi bilo le, da bi prej vprašali, pa morda še kak popust na poštnino dali.
Tudi meni so združili pakete različnih prodajalcev nekje na poti k meni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.225
113
3 x Cainao Super Economy Global
2 x Aliexpress Standard Shipping

Vse skupaj je bilo združeno v Aliexpress Standard Shipping.