Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
se že kaj ve, bodo kitajci začeli sami obračunati DDV, ali jim je vseeno? nekako mi za malenkosti, vredne par dolarjev, ne diši zraven plačevati naši pošti še provizije 2,5 - 5 EUR za nekaj, kar bi se lahko izvedlo avtomatično.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
682
113
se že kaj ve, bodo kitajci začeli sami obračunati DDV, ali jim je vseeno? nekako mi za malenkosti, vredne par dolarjev, ne diši zraven plačevati naši pošti še provizije 2,5 - 5 EUR za nekaj, kar bi se lahko izvedlo avtomatično.
Po moje bo do pozne jeseni čista tema. Po črnem petku bo pršla pa streznitev. Kako se bo končalo bomo pa videli. Trenutno je tudi pošiljanje čist u riti oz predrago. Ne verjsmem da bo pošiljanje in carinjenje posameznih kosov še imelo smisel.
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Nekateri so že pisali, da so prejeli maile, kjer se vidi, da je aliexpress pripravljen.

1624474840392.png
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Kitajci se znajdejo, tako ali drugače. Je pa zanimivo, iskal sem en zadnji kufr za motor...vidim , da pošiljajo iz Češke... v štirih dneh od naročila je bil pri meni... Nakar sem naročil še stranske leder torbe... v treh dneh. A da bodo sami začeli odvajati davek, kot je zgoraj nalepljen screen shoot... super.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Kje si pa to videl? Jaz ne najdem…
Sem pa opazil, da je pri veliko zadevah možna dostava iz EU: Poljska, Prtugalska, Francija.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Dobro jutro. Za tem, ko da izdelek v koš in greš naprej na plačilo, med postavkami poleg cene in poštnine, je sedaj še tretja postavka po imenu VAT.
Verjetno pa moraš biti prijavljen, da se to prikaže.

LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Pa res, čisto pri zadnjem koraku.
Sedaj je torej le še vprašanje ali bo tak paket dobil še štempelj za 2.5 EUR :).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ne, po Aliexpress informacijah naj ne bi bilo več nobenih stroškov, samo prodajalec mora imeti neko IBSS ali nekaj takega, številko. ;)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jaz bom takoj ko bom kaj rabil. Imam pa naročenih še cca 5 pošiljk, ki so danes še niso prišle.
Bom javil, če bo kaka šla mimo na "free" način
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Še vedno bodo naši opravili postopek, Aliexpress ti pa bo po odprtem disputu z dokazili o neupravičenem zaračunavanju povrnil ta znesek- 2.5€:(
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Upam da ne.
sad , tukaj je njihova uradna razlaga vsega:

Danes mi je poštar še eno reč dostavil, brez zaračunanih stroškov. Morda zato, ker je šlo še pred polnočjo mimo carine?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Hvala za link. Tukaj piše, da če ti bo VAT še enkrat zaračunan, da ti bodo povrnili. Poglej to v rdečem ;)..
Q: Will I be charged again when goods deliver to my country?

A: If you have paid for order with VAT in AliExpress, VAT should not be charged again by customs/logistics provider. In case you were charged again, please keep the invoice and submit it to customer service team to get refund of it. Please note administration fee pay to logistics provider cannot be refunded in this case.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pa res. Ampak mislim da to res ne bi smeli zaračunavati, če je gor Import One Stop Shop (IOSS) številka. Jaz bom probal takoj, ko bom kaj rabil. Če ne bom pač neko malenkost naročil, ki jo rabim ali pa ne. In pač zavrnil, v primeru, da pride zahtevek za plačilo.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
sem sedaj naročil en adapter za 1 eur. Davek je bil obračunan. Bomo videli kako bo šlo skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Javi, prosim. Pa če bo kdo naročal še kako malenkost pod 5USD, menim, da bo najhitreje prejel preko tipa pošiljke "Aliexpress Saver Shipping", če ne drugega, je ta sledljiva tudi za te poceni pošiljke. Tista Cainiao Super Economy Global pa Trajaaaaaaa. Medtem ko je Cainiao Super Economy (Brez global) hitrejša (cca dober mesec).
Fly , s katero logistiko si naročil? Javi prosim, ko dobiš.
Jaz imam na poti še 4 pošiljke s Cainiao Super Economy Global, naročene v prvi polovici maja. Ta, ki sem jo prejel danes, je bila naročena zadnje dneve maja in je bila preko Cainiao Super Economy
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Javi, prosim. Pa če bo kdo naročal še kako malenkost pod 5USD, menim, da bo najhitreje prejel preko tipa pošiljke "Aliexpress Saver Shipping", če ne drugega, je ta sledljiva tudi za te poceni pošiljke. Tista Cainiao Super Economy Global pa Trajaaaaaaa. Medtem ko je Cainiao Super Economy (Brez global) hitrejša (cca dober mesec).
Fly , s katero logistiko si naročil? Javi prosim, ko dobiš.
Jaz imam na poti še 4 pošiljke s Cainiao Super Economy Global, naročene v prvi polovici maja. Ta, ki sem jo prejel danes, je bila naročena zadnje dneve maja in je bila preko Cainiao Super Economy
Bom sporočil. Izbral sem aliexpress saver shipping