Ali se dizel splača?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Moja premicnina je vozilo pri kateri je poraba povsem nepomembna.

Sem pa mesec dni probal malo konkretnejsi avto. 2.4 accord typeS. Povprecje 10.5 pa tudi do 12 ce je res bil "pod gasom". Relacije pa tudi pod 8 litri s klimo. Pa je govora o skoraj 200KM avtu. Servisni interval na 20k km, veriga(no worries) in samocistilni bencinski filter ki se menja enkrat na 100-120k km. Enak avto z dizlom in 50KM manj mi je popil okoli 8 povprecja. Golf TDi 2.0 pod 7.5 ništa, malo priganjanja pa je na BCju takoj 10+

Nekateri bi vzeli kalašnikovko v roke zaradi tistih 2 litrov med tem ko zanemarjajo da je gorivo v avtomobilu z dolocenim namenom.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.100
113
kalašnikov nima nobene veze s tem računica je čisto enostavna teh 80 eur kolikor je pri meni mesečne razlike pri enem avtu vlagam in v 15 letih bo iz tega en prijeten kupček denarja... 80 eur zame ni življensko pomembnih lahko bi futral tudi 3.0 bencinarja če bi hotel vendar v tem obdobju za to nimam potreb

btw 2.0 acorrda sem vozil pred 12 leti.... 4 leta sem ga imel
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
glede na to da so 'primerjavo' delali na pop tv lahko vse skupaj jemlješ kot eno od 'smešnic' njihove vrste.



za kaj bolj kredibilnega bojo pa morali zadeve testirati ljudje, ki se spoznajo na te zadeve.



(podoben štos kot je delala ena njihova novinarska kokoš teste med različnimi prodajalci bencinov.....in kar je najhuje ob tem, da to na pop tv še celo javno objavijo!).
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Moja premicnina je vozilo pri kateri je poraba povsem nepomembna.

Sem pa mesec dni probal malo konkretnejsi avto. 2.4 accord typeS. Povprecje 10.5 pa tudi do 12 ce je res bil "pod gasom". Relacije pa tudi pod 8 litri s klimo. Pa je govora o skoraj 200KM avtu. Servisni interval na 20k km, veriga(no worries) in samocistilni bencinski filter ki se menja enkrat na 100-120k km. Enak avto z dizlom in 50KM manj mi je popil okoli 8 povprecja. Golf TDi 2.0 pod 7.5 ništa, malo priganjanja pa je na BCju takoj 10+

Nekateri bi vzeli kalašnikovko v roke zaradi tistih 2 litrov med tem ko zanemarjajo da je gorivo v avtomobilu z dolocenim namenom.

Audi A5 3.0 TDI 240HP, 4x4 ima relacijo 7,6 , mestne vožnje 9,5 tko da accord se mu ne more postavljat vzporedno.
Drugače opel astra 1.9 150 HP poraba zadnjih 7800km je pa 6,6 tko da ne vem od kje teb te podatki
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Šparavni dizli ? Star JTD 1,9 motor, povprečna 10l , palu sem ga pa do konca...
Ja in? Kaj bi pričakoval pri paljenju do konca? Sicer je bilo pa tistih tvojih 10l bolj kur... paljenje do konca. Če ga res žgeš do konca sem siguren, da gre na 15+. Namreč na toliko gre TDI.

Vglavnem se vozim samo po avtocestah. To merjenje sem pa opravil samo na avtocesti...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik crest pravi:

Audi A5 3.0 TDI 240HP, 4x4 ima relacijo 7,6 , mestne vožnje 9,5 tko da accord se mu ne more postavljat vzporedno.
Drugače opel astra 1.9 150 HP poraba zadnjih 7800km je pa 6,6 tko da ne vem od kje teb te podatki


Se dobro da na relaciji ne pelje kaksnih 5km/h manj, bi bila poraba blizu 4 litre
hysterical-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Naj še jaz povem svojo izkušnjo
smile-1.gif

Dizel ali bencinec? Definitivno dizel. Govori pa goreč privrženec ... bencinarjev
smile-1.gif

Do dveh let nazaj sem se na relacijah vozil z bencinskim avtomobilom, ki je pil cca 7.5 / 100 km. Ker pa se je kilometrov nabiralo po več kot 50.000 na leto, sem se začel voziti z novim dizelskim avtomobilom. Poraba je padla na 5.5 ali manj. Udobje bistveno večje, kick in the ass navor in občutek togosti avtomobila naredita svoje.
Tisti, ki primerjajo, kdaj s ceno dizla pokriješ stroške naj se zavejo tudi, da dizelaša bistveno bolje tudi prodaš, zato je razlika v ceni še bolj v prid dizelskim avtomobilom, kot bencinarjem.

In sedaj še vprašanje za vse tiste, ki trdite, da je bencinski motor to. Zakaj imajo na vseh firmah službene avte za dolge proge z dizelskimi motorji?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
smo že zdavnaj prišli do ugotovitve da se na kratke ture splača bencinc... na dolge pa dizl....
nevem zakaj odkrivaš toplo vodo....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Vocko pravi:
Sicer pa točno ta primer, ki si ga dal - Bravo 1.4 T-Jet pa 1.9 M-Jet... Tukaj skor nimaš kaj razmišljat, bencinar gladko zmaga. Vozil sem T-Jeta in gre nenormalno dobro, od 1700 obratov vleče kot zmešan, lepo se vrti do 6000, še malo čez. Pri lepi vožnji pije 7,5, če ga tiščiš tudi čez 12, ampak to je itak redko.

Sam imam Alfo s tem 1.9 dizelskim motorjem in Bravo gre definitivno bolje.

Razlika v ceni je točno 2500€ in to ne prineseš notri kar tako, dizlica ti pa žre mogoče liter manj. Da ne govorim o uglajenosti med vožnjo in zvoku.
Zgolj komentar: vozil 1.4 t-jeta 120KM v Linei. Sem mislil, da so tako neuglajene motorje že nehali izdelovati. Pri pospeševanju je bilo kar nekaj rahlih cukov vmes, torej namesto da bi enakomerno potegnil se je kar nekaj zaganjal, itd. Bljak. Še glede hudega potega: mnjah, saj gre, ampak nad 5000 vrtljaji se pa tudi malce utrudi. Pa tistega turbo navora pri nižjih vrtljajih tudi ni bogve kaj. V glavnem mene osebno ni preveč prepričal. Je pa baje v Bravu bolj uglajen
crazy1.gif
. Torej še enkrat: da boš lenaril pri prestavljanju ne bo ravno šlo. Ne da preveč od sebe. Si v dizlu vseeno bolj komot.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
2.0 dti iz opla ima 101KM. Cisto dovolj za normalno voznjo. Gre lepo 50, 90, 100 in 130kmh. Kar je vec, si pa ze v prekrsku
smirk-1.gif


Za prehitevanje imas dovolj moci, tako da tudi strah pred tem odpade. Ce pa kdo nezna prehitevati z 100KM naj vrne voznisko ali pa gre k vedezevalcu da mu izbije strah iz glave. Da bi pa kupoval za druzinski avto nekaj z 200+KM je pa samo metanje denarja stran, motorja itak nikoli ne izkoristis do konca.

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Za prehitevanje imas dovolj moci, tako da tudi strah pred tem odpade. Ce pa kdo nezna prehitevati z 100KM naj vrne voznisko ali pa gre k vedezevalcu da mu izbije strah iz glave.
Lool. No, jaz imam 105 KM pred sabo (osla za volanom ne štejem
evil.gif
), pa bi pri marsikaterem prehitevanju v klanec navzgor želel še kakšnega vsaj osla, če že ne konja več. Sicer pa je za silo ok, ja.
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Da bi pa kupoval za druzinski avto nekaj z 200+KM je pa samo metanje denarja stran
S tem se strinjam.
Citat:
, motorja itak nikoli ne izkoristis do konca.
S tem pa ne. Vedno se da
cheer.gif
.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ali ni brezveze za tisto 1x na mesec placevati 500EUR registracije vec? Da o porabi niti ne govorim.
Ce imas druzino pa itak ni vazno, ali vozis 90 ali pa 100, tako da lahko kaksen hribcek malo izpustis glede prehitevanja.

Pa predem me zacnejo vsi napadati, govorim za druzinska vozila.

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, pri meni ni 1x na mesec, ampak kar pogosto (večkrat tedensko)
Sicer sem se pa strinjal s tabo glede stroška, ja.

PS: Pri nas je dosti 70-tk, tako da tistih 90 ali 100 bi preživel. 70-tke so pa problem
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
govorim za druzinska vozila.

jazbi v družinskem avtu prav radi imel 200+ konj
evil.gif


zdajšnjih 160 za silo gre, od viška pa res ne boli glava
smile-1.gif
(sploh pri prehitevanju o katerem je govora).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
100 konj v družinskem avtu (kar si jaz predstavljam kot karavana oz. enoprostroca) v katerem je običjano družinica (torej 2 + nekaj dece...kar hitro nanese 1,7+ tone) je prava nepremičnina in z vidika prehitevanja smrtno nevarna reč

(zgolj moje mnenje).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sploh nevem kaj imas za prehitevati z otroki v avtu ? Vec kot 5 minut nebos profitiral, sploh pa z prehitevanjem v skarjice (za kar rabis veliko KM da hitro "potegnes") ogrozas sebe in celo druzino. NEvem, ali ti gres na izlet z druzino ali na tekmovanje kdo bo prej na bledu?

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sploh nevem kaj imas za prehitevati z otroki v avtu ? Vec kot 5 minut nebos profitiral, sploh pa z prehitevanjem v skarjice (za kar rabis veliko KM da hitro "potegnes") ogrozas sebe in celo druzino. NEvem, ali ti gres na izlet z druzino ali na tekmovanje kdo bo prej na bledu?

LP
Hehe, dober point
cheer.gif
.

PS: Kdo pravi, da moraš z otroci vozit počasneje?
confused-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sploh nevem kaj imas za prehitevati z otroki v avtu ?

o tem bi se dalo razpravljati!

kolikor imam sam izkušenj so nedeljski izleti prava mora z vidika 'normalne' vožnje...in vožnja z 70 km/h tam kjer je omejitev 90 je vse drugo kot 'varna' vožnja in taki vozniki (vsaj zame) predstvaljajo 'nevarnost' torej se jih poskušam čim prej znebiti (beri: prehiteti)...torej je pri tem manevru priporočljivo, da sem čim krajši čas na levem pasu - kar pa ti omogočajo primeni konjiči.