Ali se dizel splača?

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Zakaj nikjer ne navedejo, da se avto z višjo nabavno ceno tudi nekaj dražje potem proda? D se splača za razdalje, za mesto pa spljoh ne.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
nedotaknjen prtljažnik ali pa rezervna guma tam kjer mora biti... bencinska kjerkoli hočeš in še in še vse to ostane dizlu
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Zakaj nikjer ne navedejo, da se avto z višjo nabavno ceno tudi nekaj dražje potem proda? D se splača za razdalje, za mesto pa spljoh ne.





ne samo to, dizlu tudi pocasneje pada cena, par let starega bencinca se tudi zelo tezko znebis.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik netko pravi:
nedotaknjen prtljažnik ali pa rezervna guma tam kjer mora biti... bencinska kjerkoli hočeš in še in še vse to ostane dizlu

Kdo sploh še ma rezervo
smirk-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Dizl se splača (ono da lahko rečeš da se splača) če vozis na kurilca.

Vse ostalo je tu-tu.

Dizli so drazji od bencinarjev (govorim za nove avte) vsaj 2k, nekateri tut 5.

Torej kok mores prevozit, da not spravis teh 3k, pol pa komaj začneš profitirat...
Zaj da še damo v računico kok je servis z adizla dražji, in da tam pri -15 in dalje dol moraš
vlivat vanj razne zvarke da nafta ne zmrzne, je pa spet druga štorija...

Tam da človek dela letno 50k km, recimo da se mu splača.

Kot sem rekel, dosti boljše ekonomsko finančne šanse pridobimo če gremo na kurjača, tam
se nam splača dizl že ob 25k km/letno.

Čisto tko eno vprašanje. Si že imel gdaj dizla? Ponavadi tisti ki ga niso meli tako govorijo(če boš pa pravilno odgovoril pa itak samo ti veš
wink-1.gif
) Ker se s tvojimi trditvami ne strinjam in niso točne(še posebej tam kjer navajaš"Tam da človek dela letno 50k km, recimo da se mu splača"met dizla) . Pa brez zamere.

lp

Absolutno "stroškovno" se dizel ne splaca vec razen ce si res dolgoprogaš.

Vse ostalo, razni feelingi, butanje v hrbet, v 5 sekundah v 5 prestavi iz 50 na 150kmh, manjkrat na crpalki so subjektivno zadovoljstvo ki z stroski nimajo veze.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, jest vozim Accorda I-CTDI, od sodelvca fotr pa Bencinarja. Men pije 7,5, njemu pa 10 (v obeh primerih ni ravno polžja vožnja). Za avto sem dal 1000 EUR več, nameravam ga vozit cca 100.000km (3 leta). Razlika je torej 0,025€/km, kar znese v tem obdobju 2500€. oziroma 500€ na leto uporabe kar je ravno še za en regres.

Aja, avta sta po tehničnih podatki zelo blizu, na papirju sicer malenkost vodi bencinar (0,1sec, 2km/h) v realnosti pa dizel nudi občutek močnejšega avta.

Meni se še vedno splača!

P.S.: pa še vedno bom lažje in bolje prodal dizla.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ma klobase ne morem rečt drugega...

evo moja situacija pet članska družina... trije otroci prebivališče 38 km od delovnega mesta

max ki sem ga bil pripravljen dat za avto je bil 4000eur prednost je nizek strošek na kilometer...

po pregeldu trga mi je nekako opel omega padla v oči... veliko prostora in udobje pri vožnji na delovno mesto... perfromance mi ni bil pomemben zato sem vzel 2.0dti karavana... avto ima 1600kg in temu primerno tudi nudi neko ugodje ter seveda prepotreben prostor... povprečje zadnjih 30000km je 6,8 litra na 100km za vožnjo v službo porabim 30 minut če vpoštevam tudi gužvo v kateri stojim cca 5 - 7 minut... najhitrejša vožnja ki sem jo opravil ponoči do porodnišnice je bila 20 minut vendar takrat ni bilo gužve kar nakazuje da se tudi ob dnevih ko ni treba v prodnišnico ne vozim počasi... avto je mogoče celo malo podhranjen vendar to ne pomeni da se z njim ne da dinamično in gladko voziti še posebej če je cesta dosti ovinkasta kar od turjaka proti ljubljani tudi je...

stroški servisa na 100000km (sam sem se tako odločil lahko bi pa jih delal na 15000)so:

6 litrov olja extralube 5-40 30EUR

oljni filter 7EUR

zračni 10EUR

naftni filter menjam vsak drugi interval 13EUR in ga imam pred vsako zimo frišnega ter temu primerno nobenih težav v mrzlih zimah.... v kraju kjer živim je v predlanski zimi bila najnižja temperatura -27 stopinj avto ne stoji v garaži pa ni bilo z njim nobenih problemov(se pravi 6,5EUR če dam v povprečje)

vitrex in ostalih malenkosti ne upoštevam ker to so stroški pri vseh avtomobilih



avto je 99 letnik in ima malo manj kot 200000km



omega bencinar bi bila vredna en drobiž eur manj seveda tudi ko prodam dobim za dizla tisti drobiž več

predvidevam da so stroški servisa podobni poraba pa je pri tem avtu z bencinskim motorjem ob identični vožnji vsaj 3 litre višja

3 litre na sto pomeni 30 na tisoč, 300 na deset tisoč in 900 na 30000 na kolikor sem zaključil zadnje povprečje

30000km naredim v cca 10 mesecih



zdej me pa prepričaj, da se dizel ne splača, ker očitno živim v zmoti



dodajam še dejstvo da je registracija sicer močnejšega bencinarja 70EUR višja kar povrne ravno strošek dela za oba servisa ki ju naredim v enem letu
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Debata se je začela z manjšimi avtomobil in do nekje ranga golf klase in to še za avte nove, zdej pa eni spet klobasate z starimi jajci in to takimi ladjami za katere smo že zdavnej rekl da se dizl splača..
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Omega 2.0Dti in normalna voznja? s 75 (ali celo 98KM) v tako veliki kripi?

Daj ne nabijaj v tri krasne. Prosim te lepo.

voznja je primerna tvoji porabi, a.k.a oviranje prometa na cesti. Sem imel priloznost vozit tako omego 2.0benz kot astro karavan s tvojim motorjem. To so nepremicnine pa tudi ce porabijo 4 litre na 100km.

In ravno o tem je tekla debata. Nekateri tako blazno vidijo tisti "3 litre" nizjo porabo. AX TD na kurilno olje tudi košta blazno malo.....

Upam da nebos spravil svoje druzine na rob zivljenja ko bos kdaj moral prehiteti kaksno oviro na cesti s tako zmogljivim in hkrati polnim avtom.
shocked-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kaj pa recimo accent? novi.
bencinar 10600 eur, dizel jurja dražji. zmogljivosti precej podobne. to pa mislim, da se kr splača.

sicer sam vozim dizla, a naslednji bo verjetno bencinar. dizli so za servis dragi za popizdit (osebna izkušnja).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Definitivno accent bencinar. Dizelj je mali kavni mlin ki ga moras stalno priganjat da avto sploh kam gre in to ustrezno povisa porabo. Da o rožljanju dizla v tako malem avtu sploh ne govorimo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Živjo!

Kaj pa je pri servisu toliko odražje od bencinarja?

Zadnjič sem gledal za nevemkeravtože nek reklamni letak, kjer so bile napisane cene za posamezne kilometrine za bencin in dizel varianto, pa so si bile cene praktično identične.

lp
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
kot sem napisal v postu avto je podhranjen ampak pri vožnji v službo ko sem v avtu sam zadosti mojim potrebam... od mesta ko štartam pa do škofljice hitrost ne pade pod 110 na škofljici je itak gužva od rudnika pa do trzina na obovznici med 130 in 150 pri teh hitrosih nebi mogel govoriti o oviri na cesti - skratka taki nepremičnini kot ti praviš daš sigurno pet minut prednosti ane... torej moja relacija pa vsak 100EUR pa da vidimo v kakšnem stanju je tvoja premičnina...

ko boš imel otroke boš sam videl kolikorat boš šel rizično prehitevat za nerizično ima povsem zadosti moči
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
tvoja izkušnja nima veze s tem... kupil si uvožen avto z n kilometri... in tak avto ne moreš šteti v povprečje oz bi moral en podoben strošek vračunati v ceno... potem se sigurno nebi odločil za ta avto... še več pri popravilu si se obnašal kot da kupuješ čigumije posledično si zadevo tudi toliko plačal in potem kar na enkrat servisi ratajo dragi... stvar je daleč od realnosti in glede na to da si zamenjal kar si zamenjal boš največjo neumnost naredil če boš v petih letih prodal zdaj ko imaš vitalni del popravljen...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kupil sem avto od starejšega gospoda. ampak avto ma pač osem let. in se kvari. zdaj zna bit, da je bosch pumpa (sem na srečo prebral na opel forumu, kaj nardit). to zrihtam, pol pa bom videl. pač eni deli so ful dražji za servis, eni pač ne. moja izkušnja je, da mi je dizel za servis dražji, kot mi je bil prej bencinar (vectra A, 1.6).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
za avto praviš da je iz francije...
imel sem astro bencinar... imel sem vectro bencinar in imel sem vectro dizel in imam omego dizel... z dizli imam najmanjše stroške... pri bencinarjih je bil strošek jermena in šponarjev na 60000 km pri oplovem 2.0 dizlu tega ni ker ima ketno stroški filtrov in olja pa je isti z izjemo naftenga filtra ki ga menjam na 20000 pri bencinarju pa sem ga pustil notri 45000km
svečke sem pri bencinarju menjal na 45000 pri dizlu sem zamenjal do sedaj v petih letih samo eno... strošek ene je bil seveda nekajkrat nižji od 3 kompletov ki sem jih zamenjal pri bencinarjih... torej ni mi jasno od kje je servis dizla toliko dražji
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
nekateri ne razumejo, da je dobro če je v velikem in težkem avtu dizelski motor.

Lahko pa se tudi vprašajo zakaj tovornjaki in avtobusi nimajo bencinskih motorjev.
hysterical-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kje pravim, da je avto iz francije. avto je šest let na primorskem vozil en fotr (cca 50 let star) in zdaj ga imam jaz.
in crknilo je že vse živo (menjal sem alternator, akumulator, egr ventil, diske, ploščice, žarilne svečke, sklopko in cilinder sklopke). zdaj kot kaže je šla še bosch pumpa, ker avto ne vžge. upam lahko, da ni, ker je draga ko žefran. za menjavo ostane le še izpušni lonec (verjetno v letu ali dveh) ter turbina (upam da nikoli). pod črto pogledam in vidim, da sem za popravila v letu in pol zmetal cca 2000 eur. pa je avto na zunaj kot nov. rabljenega dizla ne kupim več nikoli.

p.s. ugodno prodam vectro 2.0 16v dti, s klimo, elektriko in ostalim, letnik 1999, model 2000, ki trenutno ne vžge. več na zasebno sporočilo.

p.p.s. pa da ne bo pomote. tudi jaz sem zagovarjal dizle 100 na uro, še posebej ker imam službo 25 km od doma, ampak je konec z ljubeznijo. odkar je v avtih tolko elektronike, ki lahko odpove, samo bejži od rabljenega dizla. pa mi lahko ne vem kdo kake bučke prodaja, moraš pazit in pogledat ... avto so pregledali trije strokovnjaki, vse super, pol pa 4 mesece začelo vse odpovedovat. bejži s takimi. ne kupim več rabljenega, se bom pač vozil v mali kanti.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
nekje se mi zdi da sem ujel da je iz francije... pomota...
kot pravim imel sem vectro 2.0 dti letnik 2000 motor y20dth in imam zdaj omego 2.0 dti letnik 1999 motor x20dth
oba sta v enki fazi imela 200000km.... vectra ko sem jo prodal omega pa ima zdaj eno leto po tem ko sem jo kupil... oba avtomobila sta bila od neznanega kupca in oba nista bila od prvega lastnika in oba delata... vectro sem prodal poznanemu in je z avtom tudi on zelo zadovoljen, omego pa bom verjetno še nekaj let vozil
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
me zelo veseli zate. to je lepo slišat. ampak jaz pa pač nisem imel srečne roke pri izbiri in sem pač razočaran. in čeprav mi je ta vectra B ena najlepših oblik za karavana in je tudi motor (ko dela) odličen glede zmogljivosti in porabe (zadnje leto imam povprečje 5,7 litra), se ne grem več. ker me je avto do zdaj že dvakrat pustil na cedilu in to ob majhnem otroku ne more bit tak. konec ljubezni. ne zaupam mu več, zato bo šel od hiše.
je pa sigurno dobro, ko stvari delajo, delajo, delajo ... samo tankaš in voziš. tudi ta občutek poznam, sicer od bencinca, a vseeno.
bomo vidli.
lp