Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Javno bi morala biti vidna količina naročenega cepiva od določenega dobavitelja/proizvajalca in, ko pride, se odkljuka.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Javno bi morala biti vidna količina naročenega cepiva od določenega dobavitelja/proizvajalca in, ko pride, se odkljuka.

Problem je v tem da mi rabimo cepivo danes ne čez pol leta. So naročil milijon doz, ja kaj nam to nuca če jih ne bo do pomladi tukaj. Če so Nemci naročal dodatno cepivo poleg dogovora z EU ne vem zakaj naši niso. Saj smo Balkanci.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Problem je v tem da mi rabimo cepivo danes ne čez pol leta. So naročil milijon doz, ja kaj nam to nuca če jih ne bo do pomladi tukaj. Če so Nemci naročal dodatno cepivo poleg dogovora z EU ne vem zakaj naši niso. Saj smo Balkanci.
Pa si znaš predstavljati odziv opozicije? To je ja korupcija.
Če so Nemci naročili dodatni milijon doz, potem mi dodatnega naročila res ne rabimo. Pri nas je proticepilski lobij tako močan, da bomo s standardnimi količinami cepiva zlahka pocepili precej večji delež prebivalstva, ki si to želi, kot bo to z dodatnimi dozami uspelo Nemčiji. Druga zgodba bo nastala seveda, če bodo tuje države začele zavračati necepljene turiste in poslovne potnike. Potem bo kar naenkrat naval in cepivo bo "dobro" in "preizkušeno". Jaz računam, da bo treba poskušati priti do cepiva do konca maja. Ko se začnejo šolske počitnice in bo JS krenil na dopust, bo naenkrat gužva, da smrtniki brez vez ne bomo prišli zraven.
Cel svet rabi cepivo danes (bolje včeraj) in ne čez pol leta.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Od strašnih, groznih, smrtonosnih, 13539% bolj nevarnih stranskih učinkih od samega virusa, sem imel rahlo bolečo mišico. V četrtek, pol dneva, če sem pritisnil nanjo.

Aja, pa telefon mi zdej bolje lovi :evil:
Kako si pa prišel do cepiva. Saj nisi v DSO, pa tudi zdravstveni delavec nisi, kolikor vem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Vse se da, če se malo potrudiš. Jasno pomaga, če imaš opravičljiv razlog.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Potem imaš krepke veze ali pa zdravnika, ki se je zate posebej zavzel, Jaz recimo izpolnjujem skoraj vse kriterije za težji potek bolezni, pa mojega zdravnika to nekako ne zanima in moram pač čakati, da pridem na vrsto.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Potem imaš krepke veze ali pa zdravnika, ki se je zate posebej zavzel, Jaz recimo izpolnjujem skoraj vse kriterije za težji potek bolezni, pa mojega zdravnika to nekako ne zanima in moram pač čakati, da pridem na vrsto.
Vsakega po malem. Veze in zdravstvene razloge. Si pač ne morem privoščiti, da zbolim v naslednjih mesecih.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Vsakega po malem. Veze in zdravstvene razloge. Si pač ne morem privoščiti, da zbolim v naslednjih mesecih.

Ampak kot je rekel bizi, če nimaš vez si lahko zdravstvene razloge nekam vtakneš. Ampak če ti je ratalo, ni problema. Jest ti nisem nč fouš. Problem bo pa nastal ko bodo začeli pogojevat to in ono s cepljenjem. In turizem bo še najmanjši problem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ampak kot je rekel bizi, če nimaš vez si lahko zdravstvene razloge nekam vtakneš. Ampak če ti je ratalo, ni problema. Jest ti nisem nč fouš. Problem bo pa nastal ko bodo začeli pogojevat to in ono s cepljenjem. In turizem bo še najmanjši problem.
To in ono lahko pogojno pogojujejo s cepljenjem samo v primeru, da je cepljenje dosegljivo vsem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To in ono lahko pogojno pogojujejo s cepljenjem samo v primeru, da je cepljenje dosegljivo vsem.
Če se mi nebi "inatili", pa norca delali iz ruskega in kitajskega cepiva, bi se počasi lahko že vsi cepili. Izrael jih je cepil že preko milijona.

Nemci so sedaj dali "idiotski" pogoj za vstop - dvojno covid testiranje v razmaku pet dni, med tem karantena.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Če se mi nebi "inatili", pa norca delali iz ruskega in kitajskega cepiva, bi se počasi lahko že vsi cepili. Izrael jih je cepil že preko milijona.

Nemci so sedaj dali "idiotski" pogoj za vstop - dvojno covid testiranje v razmaku pet dni, med tem karantena.

Pogačar bil cepljen s china cepivom, kolega Orban se tudi dogovarja z Rusi.... če smo znali po balkansko maske in hitre teste kupovat, pa dajo še cepivo, ga trenutno zelo rabimo, da se tole sranje konča
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če se mi nebi "inatili", pa norca delali iz ruskega in kitajskega cepiva, bi se počasi lahko že vsi cepili. Izrael jih je cepil že preko milijona.

Nemci so sedaj dali "idiotski" pogoj za vstop - dvojno covid testiranje v razmaku pet dni, med tem karantena.

Razlog je pa ravno Balkan, ampak to 5 dni in karantena uporablja precej držav danes. Oni so malo bolj previdni in so dali test tudi ob vstopu ker vedo kako zadeve južno od naš delujejo.
Kitajci so zaprli pol milijona ljudi v karanteno zaradi enega taksista, dokler nimaš negativnega izvida ni izhoda iz stanovanja. Očitno jim pridejo na dom, ampak glede na njihovo organizacijo bo to verjetno izvedeno v dnevu ali dveh.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Razlog je pa ravno Balkan, ampak to 5 dni in karantena uporablja precej držav danes. Oni so malo bolj previdni in so dali test tudi ob vstopu ker vedo kako zadeve južno od naš delujejo.
Kitajci so zaprli pol milijona ljudi v karanteno zaradi enega taksista, dokler nimaš negativnega izvida ni izhoda iz stanovanja. Očitno jim pridejo na dom, ampak glede na njihovo organizacijo bo to verjetno izvedeno v dnevu ali dveh.
Ti bi pa neznansko rad mel tuki Kitajsko.