Alfa 156 2.4JTD vs VW Passat TDI vs Volvo S60 D5

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Škoda je v bistvu VW ki se splača
smile-1.gif


nimaš imiđa, vendar zadnje čase se kdaj peljem s kako škodičko (novi modeli), pa sem prav prijetno presenečen... Kot prevozno sredstvo bo optimalno, če pa hočeš čustva vpletat (ženo
wink-1.gif
)potem pa itak lahko samo denar zapravljaš...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
V bistvu je ta Škodička podaljšano podvozje od prejšnjega Passata in pa notranjost je skoraj identična od prejšnega Passata (armaturka), tako da ne bi smela biti slab nakup. Placa ima pa enormno noter. Ne vem pa, kako je s tem dizlom. Jaz bi raje šel na 1.9 TDI 130 KM, vendar je to tvoja izbira.

Vsekakor pa tole: tele Škodičke NE GREDO v prodajo, tako da imaš zelo dobro izhodišče za barantanje in zbijanje cene
cheer.gif
. Sploh pa 2.5 TDI bi morala biti še bolj nagnjena k zbijanju cene. Tako da, nikar ne kupi po oglaševani ceni. Vedi, da se jih kupci ne morejo znebiti in da imaš še lufta.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Škoda je v bistvu VW ki se splača
smile-1.gif


nimaš imiđa, vendar zadnje čase se kdaj peljem s kako škodičko (novi modeli), pa sem prav prijetno presenečen... Kot prevozno sredstvo bo optimalno, če pa hočeš čustva vpletat (ženo
wink-1.gif
)potem pa itak lahko samo denar zapravljaš...
Se strinjam. Je pa res, da se razlikuje od VW-ja in od Audija še konkretno bolj. Materiali so z VW-jem skoraj isti, je pa dizajn bolj ''češki'' in pa hrup je malce slabše zadušen. Audi ima pa še konkretno boljše materiale in izdelavo. Tako da, nikar ne poslušat lastnike Škodičk, ki ''kao'' itak imajo Audija, le da ne piše gor Audi in da je Audi čisto isto sranje. Hehe, lažejo sami sebi. Sploh pa je zanimivo, ko začnejo kakšni bluzit še o tem, da je pa Octavia na Passijevem podvozju in take budalaštine. Za bruhat.

Sicer pa Škodička je
zmaga.gif
.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34

Uporabnik mtl pravi:
V bistvu je ta Škodička podaljšano podvozje od prejšnjega Passata in pa notranjost je skoraj identična od prejšnega Passata (armaturka), tako da ne bi smela biti slab nakup. Placa ima pa enormno noter. Ne vem pa, kako je s tem dizlom. Jaz bi raje šel na 1.9 TDI 130 KM, vendar je to tvoja izbira.



Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Sploh pa je zanimivo, ko začnejo kakšni bluzit še o tem, da je pa Octavia na Passijevem podvozju in take budalaštine. Za bruhat.

[/QUOTE]

bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tako ja, lahko si še malce razbiješ glavo s kladivom, ker očitno ne znaš brati stvari. Če boš točno pogledal na kaj sem repliciral s prvim postom, boš videl, da se gre za Škodo SUPERB. Ali morda ne ločiš med SUPERB in Octavio?
stupid-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Rigler pravi:

Čakam vaše mnenje dragi uporabniki. Ker recimo ženi pa ni všeč ker je Škoda, vendar nebo imela odločilne besede, ampak me malo jezi ko pravi da grem iz Opla na Škodo in da je to slabše. Njej so tudi všeč nemški avtomobili.

Bomo videli.

LP,
Jernej

Kar povej ji, da greš na boljše.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Imel sem a4 l.2002 1,9 tdi 130ks, sedaj pa imam mazdo 6 dizel 136ks. Razlika je očitna v prid audija. Pri audiju je čisto normalna potovalna hitrost (da se motor ne dere) pri malenkost več kot 3000 vrtljajih 160km/h, pri mazdi pa je to makenkost čez 140, hrup pa je kar večji. Porabo pri audiju sem imel za isti način in relacije 7l, pri mazdi pa je 8 l/100km. Prednosti mazde so v precej več opreme in precej več prostora - v kabini in prtljažniku.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Rigler pravi:
Ker recimo ženi pa ni všeč ker je Škoda, vendar nebo imela odločilne besede, ampak me malo jezi ko pravi da grem iz Opla na Škodo in da je to slabše. Njej so tudi všeč nemški avtomobili.

Pošlji ženo za štedilnik, ker je tisto njen "dom", avte pa naj pusti primeru, tako kot ti pustiš pri miru njen štedilnik. Zakaj bi se ženska vtikovala v nekaj, kjer nima pojma in je na sistemu "od prijateljice snaha, njena teta je rekla, da je german uber alles" ... enako velja seveda za moškega
cheer.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Lahko reč. Jaz hvala bogu nimam teh problemov, se pa spomnim, koliko težav so imeli nekateri bivši sodelavci z ženami doma, ko je firma šla z bolj renomiranih avtomobilov na manj renomirane.
grin1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Pa sej boš ti cele dneve v avtu sedel, ne ona... Če te ne moti značka na haubi bo superb kr dobra izbira. V bistvu je (kot je bilo že napisano) canejša kopija passata, katera se nikol ni prodajala verjetno glih zato, ker je folk za malo višjo ceno raje vzel passata. Konckoncev iščeš "delavni stroj" s katerim boš najceneje čez prišel... če ti je ušeč... go for it
wink-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To nisem zdaj mislil generalno gledano,ampak čisto njegov specifičen problem.
On je trg.potnik, na cesti je v enem tednu po urah več kot pri njej v pojstli v dveh letih in je čisto vseeno kakšne preference ima ona po znamkah.

Drugače pa itak, da gre denar iz proračuna in da se pomenita prej in najdete skupno rešitev. Danes znamka na haubi pomeni vsaj meni nič ... pred 5 leti še mogoče ampak takšen klump kot delajo danes, je pa res čisto vseeno kaj je.
 

Rigler

Pripravnik
2. feb 2008
34
0
6
Sej žena je samo podala svoje mnenje, praktično pa nima nikakršne besede. Če bi bilo po njeno bi verjetno vozil kakšenga Peugeota 607 ali pa Audi A6, kaj pa vem...

v glavnem to je moje delovno okolje in tukaj nima nič drugega kot da samo pove kakšen se ji zdi...

Odločil sem se, najverjetneje bo padla Škoda Superb, edino še med 2.5 TDI kolebam in pa 1.9, odločila bo še testna vožnja 1.9 TDIja.

Prostorna je, varčna, meni lepa, in poceni, ter tudi udobna ter vzdržljiva. Vzel jo bom 99%
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Škoda je v bistvu VW ki se splača
smile-1.gif


nimaš imiđa, vendar zadnje čase se kdaj peljem s kako škodičko (novi modeli), pa sem prav prijetno presenečen... Kot prevozno sredstvo bo optimalno, če pa hočeš čustva vpletat (ženo
wink-1.gif
)potem pa itak lahko samo denar zapravljaš...
Se strinjam. Je pa res, da se razlikuje od VW-ja in od Audija še konkretno bolj. Materiali so z VW-jem skoraj isti, je pa dizajn bolj ''češki'' in pa hrup je malce slabše zadušen. Audi ima pa še konkretno boljše materiale in izdelavo. Tako da, nikar ne poslušat lastnike Škodičk, ki ''kao'' itak imajo Audija, le da ne piše gor Audi in da je Audi čisto isto sranje. Hehe, lažejo sami sebi. Sploh pa je zanimivo, ko začnejo kakšni bluzit še o tem, da je pa Octavia na Passijevem podvozju in take budalaštine. Za bruhat.

Sicer pa Škodička je
zmaga.gif
.

Hehe, ja, pač, eni kupijo škodilaka zato da lahko na vse kriplje razlagajo kako imajoi v bistvu audija ali pa VW, brez da bi jih "nategnili"
grin1.gif


Sicer pa valda da Audi je precej boljši, saj neka razlika mora bit od ostalega koncerna. In jaz, ki sicer na notranjost ne dam veliko, vem da bi najraje imel Audija, še vedno sem se bolje počutil v Audiju kot pa VW. Glede Škode pa mislim da je razlika do VW mogoče že precej majhna, tak da mislim da bi se VW moral malce bolj potruditi. Pri Škodi marsikaj potrpiš zaradi cene, da pa kupim VW ki je notri enako dolgocajten pa hvala lepa... Zadnjič sem vozil Octavio 1.8 TSI karavan, dvobarvna notranjost, dobri zici, ni slabo...

Saj sam bi tudi raje imel Jaguarja X-Type kot pa Mondeota, ampak če se Mondeo ne razlikuje veliko od Jag-a potem kupujem več ali manj image (X-Type zelen karavan na 18 colah mi je
srce-1.gif
me tudi ni motilo stikalo za luči od Mondea...)
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik Rigler pravi:
Ker recimo ženi pa ni všeč ker je Škoda, vendar nebo imela odločilne besede, ampak me malo jezi ko pravi da grem iz Opla na Škodo in da je to slabše. Njej so tudi všeč nemški avtomobili.

Pošlji ženo za štedilnik, ker je tisto njen "dom", avte pa naj pusti primeru, tako kot ti pustiš pri miru njen štedilnik. Zakaj bi se ženska vtikovala v nekaj, kjer nima pojma in je na sistemu "od prijateljice snaha, njena teta je rekla, da je german uber alles" ... enako velja seveda za moškega
cheer.gif

Moja vidi itak samo Peugeote... ker ima pač 206ko... kljub temu da se vedno nekaj najde da zajebava, je pežojček "iberavto k je najboljši". No, jaz ga itak ne maram vozit, ga ona, tako da sem ji že povedal da avte bova pač kupovala vsak sam
smile-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Kaj ni X-type pravzaprav preoblečena prva generacija (Mk I in II) Mondea? Ford je pa trenutno pri tretji (Mk IV).

X-Type je preoblečen Mondeo 2001... Mislim da je to MK3, jaz imam MK2, prej je bil samo še en MK1, sedaj pa imamo MK4........ ne me pa za besedo držat
smile-1.gif


Sem vozil velikokrat Jaguarja, pa tudi velikokrat Mondea, pa me je X-type povsem navdušil. Res da kao ni pravi jag pa da ima kup slabosti, recimo voznikov sedež se je v 2.5V6 majal, v tistem omenjenem karavanu (Jaguar racing green in 18col) pa včasih na displayu multimedije touchscreen ni ravno dobro deloval oz. se ni dalo dobit radia :D Pa vseeno mi je pustil en vtis, ki ga ne morem pozabit
smile-1.gif
Čeprav če gledamo nove avte, je verjetno novi Mondeo precej boljša izbira...

Potem pa na cesti vidim še Legacyja pa spet..... eeehhh, marsikaj bi imel, ampak ne na račun drugih stvari
wink-1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ne, bo kar držalo kar sem napisal. Je preoblečena prva generacija. Skratka tistega, ki so ga nehali delat leta 2000. Kar ni bilo več dobro za Ford, je bilo dovolj dobro za Jaguar.
hysterical-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Ne, bo kar držalo kar sem napisal. Je preoblečena prva generacija. Skratka tistega, ki so ga nehali delat leta 2000. Kar ni bilo več dobro za Ford, je bilo dovolj dobro za Jaguar.
hysterical-1.gif

Hm, ne najdem kje piše da je baziran na MK1 ali MK2... Tole je še največ kar sem našel:

"based on the redisigned Ford Mondeo"

Ostan pri italijančkih (ti znajo pa res ponucat ultra stare platforme
wink-1.gif
)...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Če ne voziš veliko okoli 200 kmh potem ti mora biti 1.9 130 ps dovolj. Sicer pa še čip daš. V tem primeru boš imel "enako" konjenico in navor, 2 cilindra manj in skoraj zagotovo 10-30% manjšo porabo.
Da pa je omega zdržala 690 kkm je pa res pohvala.

MOgoče se mi v ozadju dozdeva, da nas mal farbaš s svojim vprašanjem.
Aja vsi avti katere smo do sedaj naštevali imajo pogon spredaj, omega pa zadaj. Če želiš ostati zadaj potem ti ostane samo trikratka zvezda in propeler
Od japoncev bi mogoče gledal akorda.
Čudno se mi zdi, da boš ob taki kilometrini kupoval rabljen avto?!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
iz katerega konca pravzaprav sploh si?

Če si kje blizu Lj ti dam jaz svojega na probo ( 1.9 TDI 130 + čip) da ne boš po nepotrebnem dahnil v prazno skozi izpuh pri tvoji kilometrini v parih letih ravno en takle avto kot ga zdaj kupuješ!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.